С какъв препарат миете ако имате лазещо бебе?

  • 10 040
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 713
Значи всекидневно (стремя се Blush) с вода, като 2 пъти седмично с био-препарат.

# 46
  • Мнения: 6 141
 в началото с вода след всеки препарат ,нов момента в който изяде първата шепа пясък на площадката само с нормалните почистващи препарати

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Моето бебе още не съм го пускала по пода да пълзи,че сега се учи.
Но почиствам всеки ден с вода,а веднъж седмично с Медикс.Мисля и занапред така.

# 48
  • Мнения: 1 536
Аз мия с вода и малко от течния прах за пране, с който пера дрехите на бебето. Мисля, че само водата не може да помогне.
Много съм съгласна,все пак трябва и да е чисто,нали?

# 49
  • София
  • Мнения: 2 082
До скоро първо минавах старателно с прахосмукачка, тя е със специален хигиенен сензор, който показва кога подовите настилки са абсолютно чисти и след това минавах с микрофибърна кърпа с вода, всеки ден. От скоро бебчо почна да лиже пода  ooooh! и затова почиствам и с разтвор от препарата му за съдове, все пак е специално за бебета. Кожата му е много чувствителна и не смея да експериментирам с други препарати, такива каквито съм използвала преди да се роди...
Относно белия Стийм Моп, и аз не съм доволна от него. Оставя много вода, трябва да се минава след това със сух парцал да се забърсва.....

# 50
  • Мнения: 9 456
Винаги съм чистила по един и същи начин - по едни път седмично измиване на пода с препарат, най-обикновен, но не антибактериален. Според мен децата като лазят трябва да има бактерии, а не да е абсолютно чисто. Като резултат мога дати кажа, че дъщеря ми, която сега е на 3 години, няма алергия към нищо, като прохождащо бебе пипаше всички боклуци навън, а вкъщи като лазеше вероятно си е слагала и ръцете в устата, не се разболя докато не тръгна на ясла на 2 год. Тогава за първи път и излязоха афти в устата, защото пи антибиотик и от него ги разви. Поне така твърди личната ни лекарка.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 150
Мия само с вода и понякога минавам с парочистачката. Не съм фен на прекалената стерилност, а и той без това облизва всички камъни и клечки по детската площадка Tired

# 52
  • Мнения: 215
Миех с препарат за ламинат.
Знам за един еврейски екологичен преарат, който се използва за всичко, на скоро ми го показаха, за него знам,ч е е на естетсвена основа и е безвреден. Не помня как се казваше, обаче:(

# 53
  • София
  • Мнения: 5 079
С никакъв по - специален, както и отпреди да проимам. Wink Против стерилизацията и гледането в инкубатор съм, и двамата лазеха много и проходиха късно (по стандартите). Пък нищо им няма. Peace

# 54
  • Мнения: 3 010
Не се бях замисляла за това, но пък винаги съм наблюдавала да не лапа ръце докато пълзи и играе, предпочитам да измия с препарат за да се убият микроорганизмите, ползвам Мр Пропър. А бже карайте я малко по-фрий в началото не давах да се лапат ръце, играчки, сега ве4е съм му отпуснала края и нямаме проблем!

# 55
  • Мнения: 753
Боже, хора, вие само миете ли?

Готвене, пране, хранене /4 пъти на ден/, две разходки, подреждане, игри и обикаляне с децата навсякъде...времето е разчетено /за две гърла и ап. от 120м2/ .
През седмицата мия само с вода, не всеки ден. Препаратите са си същите като преди, но по малко, а някои петна по мрамора в антрето ползвам първо мокра кърпичка детска.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 834
С вода.

# 57
  • Сливен
  • Мнения: 36
С вода.Има ли някой с теракот ,ние сме и засега постилам одеяло на пода ,за да не настинем ..но скоро няма да мога да го удържа там...чудя се как да процедирам...а сме на квартира,за подмяна и дума не може да става.Та след всичко мамите с теракот как процедирате с пълзящите муцуни?

# 58
  • Мнения: 4 555
Само с вода миех. Не виждам защо да не е достатъчно, аз минавах с парцала приблизитено по три пъти на ден. Какво има да се стерилизира толкова на един хол, че да трябва с препарат? Не са оставали петна от нищо по пода. Не успяваше да се замърси кой знае колко много. Всеки ден прахосмукачка + 2-3 пъти на ден с парцала. С напредване на възрастта на детето, чистенето доста понамаля, разбира се.

# 59
  • Мнения: 8 999
Не съм мила с нищо пода. Просто минавах с прахосмукачка както десетки години преди бебето да се роди и както правя досега. Но тогава нямаше толкова прахоляк в София, та не ми се налагаше да чистя всеки ден. Сега е ад, а като взема предвид и че живея на доста оживен булевард, минимумът ми е чистене през ден.
Ама мисълта ми беше, че не съм се престаравала в периода, в който децата ми са били бебета.

Общи условия

Активация на акаунт