Белгия - 19

  • 34 561
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 258
МАРИА-добре сте се завърнали,надявам се сте искарали хубава ваканция:)

ТОНИ -благодаря за отговора.
Някой може ли да ми каже от къде в Антверпен мога да купя торба за спортния екип по физическо на малкия,трябвало да е на сини и бели квадратчета.Голямо затруднение изпаднах честно казано.Анджело учи в De Dames ,знае ли някой нещо по въпроса с тези торби?Скарана съм с шиенето ,а и машина нямам ,за да му направя евентуално ако намеря такъв плат.

# 61
  • Мнения: 44
Добро утро и от нас,
ние си дойдохме преди седмица,започнахме училище и всичко си тръгна пак по старому.Доста си поседяхме в Бг,хубаво беше,но се отказах от морето и отидохме в планината.Отказах се заради летния грип,който обаче и в София не ни подмина за съжаление.Аз такова боледуване не помня,почти нямаше детенце дето да не го хване,голяма гадост.Иначе ходихме на Рилските езера,моят мъж много се възхищава на нашите планини и предпочита на планината да ходим.Прекрасно място и хубаво,че са го направили достъпно,само да не сме такива свини и да си пазим природата. Даже бебето го качихме горе като раничка и ни снимаха като атракция Laughing

kris 71 щом имат такива специални изисквания за торбата,трябва да знаят от къде да си я купиш,а и на мен ми се вижда много странно.

 toniN1леко раждане и дано всичко да мине добре Simple Smile

 Ние също ще дойдем на срещата,само дайте адрес и час и дано този път да стане.Ние можем и събота и неделя

# 62
  • Мнения: 305
Блонди, аз звънях онзи ден в посолството  и мацката от консулския отдел ми каза да отидем да се снимаме на ул. Едит Кавел 222, да кажем че е за БГ документи, там си знаели как трябва да ги направят и със снимките в посолството и се подават документи и за л.карта и за паспорт. Отнема около 3 месеца.Така че може на Криско да му подадете и тук документите.

Крис, аз мислех че в Брюксел в БГ у-ще ходите. Това за сметките за ток са пълни глупости. Хората умират да създават напрежение в околните. Готви си спокойно, цените на ток и газ са съвсем приемливи за стандарта. А газта ако е за отопление е на друга сметка с други цени.

Тони, радвам се че всичко е наред с бебчо.

Мария, Веле, добре сте си дошли. Май вече всички сме на лице  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 27 524
Говорих и аз сега с Консула, май на място ще трябва да отидем първо, по телефона няма да стане. Каза ми да разгледам раздела Виза, ама нищо не видях там, дето да ми свърши работа. Но за деца не трябвало биометрични данни, така че явно може.  Party

# 64
  • Мнения: 4
Благодаря на всички за подкрепата,дано наистина имам леко раждане,аз знам само един спортен магазин така по голям и винаги там си пазаря неща,Декатлон,а и наистина след като имат специални изисквания да кажат магазините от където да се копуват нещата които изискват.А за срещата наистина май малко останахме,но това не ни прече да се видим и запознаем Flutter

# 65
  • Мнения: 258
БОНИ-мерси ,но как на отделни сметки идва газта.Аз като отидох в електрабел ми направиха един контракт за двете ,газта ми е за отопление само,включая и топлата вода разбира се.Но както казах имам един договор и за ток плащам 40 Е,а за газ 30Е или обратно ,но ми идва една бележка с обща сума за 70 евро.В бележката не е пояснено кое колко е ,просто общо към електрабел да се плати 70евро за месец.

# 66
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Мария, кажи за 10-ти в Leuven, ако е можем да дойдем да ви видим Grinning
Аз все още сум ок за среща, само дайде да се разберем за час, добре ли ви е 11 например, или малко по-кьсно. Ние сме лесни защото София отдавна не спи обедно, така че и другите да кажат

Сега като ви чета за паспортите, само нашто посолство е с такива аборигени. За пример - на София сменяме паспорта на 2 години в Португалското посолство тук, плюс и ведньж и лична карта, за 5 работни дни!!! И с биометричи данни при това, което е смешо защото я прави единственият член на семейството, който може да ходи без виза в US Joy

# 67
  • Мнения: 258
Слава богу намерих въпросната торба за училище,в магазина за ученически униформи срещу 9 евро.Simple Smile

# 68
  • Мнения: 44
E как да не са аборигени!?! Българското посолство разполага с красива къща,в хубав квартал на Брюксел и къде се помещава администрацията - в мазето!!И вътре лелки сякаш излезли от български игрален филм от 80те .Повечето хора,които се назначават по посолствата още от едно време са роднини на някой си и не са от най компетентните.

# 69
  • Мнения: 27 524
Ужас е просто, аз присъствах на купон в един бг ресторант с тез лелки и е слабо казано да кажа, че останах като гръмната - къси бели минижупи, дантелени сутиени полуприкрити от дънкови болера, кожени ботуши до над коленете, грим, червеноч ервило, кючеци и маанета до пръсване, останах така  #Crazy

Като вадехме пасаван на Кики на 2м беше и той се казва Кристиян Себастиян и лелката вика - ау, точно като Андерсен  Joy

Като гласувахме пък "охраната" се оказа едно квартално пиянде от Плиска, което не знае къде се намира изобщо, камо ли да охранява нещо, а като ти обясни две думи и те черпи 2-3 големи  Drunk

# 70
  • Мнения: 258
Е това вече ми дойде в повече!!!Ужас!
Блонди ,представям си какъв шок си изпаднала ,аз поне бих се изумила.

# 71
  • Мнения: 305
Като гласувахме пък "охраната" се оказа едно квартално пиянде от Плиска, което не знае къде се намира изобщо, камо ли да охранява нещо, а като ти обясни две думи и те черпи 2-3 големи  Drunk
Joy  Joy кой бе Блонди, Монката ли?


Българското посолство разполага с красива къща,в хубав квартал на Брюксел и къде се помещава администрацията - в мазето!!
Там е консулския отдел само, ама сега за паспортите ходим отзад на Коперник, но не знам дали цялата консулска служба се е преместила вече.



Крис, при нас месечно идва ток + газ, но тази която ползваме за котлони и бойлер. А за отоплението ни засичат калориметрите един път в годината и тогава идва и фактурата. Ама сега се замислям дали фактурата за газта за отопление идва от Електрабел  newsm78

За срещата, за нас 11ч. е добре.

# 72
  • Мнения: 258
БОНИ-ние сме газ бойлер и отопление както споменах ,но нямаме уредна радиаторите  за отчитане на консумираната газ.Взехме показанията от подобен на елекромера за ток ,не знам как се казва ,но отчита газта и си стои в мазата.Но фактурата ми със сигурност е от електрабел и на двете -обща.Вконтрактът ни е посочено за кое колко ще се плаща ,но фактурата е една.Нямам никаква представа защо е така,добре ли е,не е ли,защото съм нова тук .

# 73
  • Мнения: 240
Момичета,

На нас ни расте зъбче, а и почнах курс по нидерландски така, че нямам много свободно време.

Исках да питам някоя от вас да си е превеждала скоро диплома? Докато бях в БГ не ми остана време, а сега разбирам за безумното изискване да се попълва пълномощноако я носи някой вместо мен за заверка в Мин. на образованието. Егати тъпотиите... та има ли начин някой вместо мен без пълномощно да го свърши?

Сега ще ви изчета
  Grinning

# 74
  • Мнения: 258
ohlalaa -честито ви зъбче!Няма за съжаление вариянт без пълномощно,преди да тръгнем насам ходих 2 пъти да питам ,защото помислих че не съм чула добре първо по телефона ,след това мислих ,че не съм разбрала правилно ,но се оказа че пълната глупост съм я чула правилно и разбрала добре.За жалост.Мисля,че бях чела във форума ,но преди доста време ,че тук могат да ти я преведат и легализират на почти същите безумни пари,срокът предполагам са ти казали че е месец за услугата -в Бг.

Общи условия

Активация на акаунт