ЮЛЧЕ папка, спинка, слушка, в мама много то се гушка

  • 22 830
  • 749
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 366
Моя също вчера беше кисел, но това е защото пропуснахме разходката.
Страх ме беше да го изкарвам на този бурен вятър..... а и цял ден преваляваше....

Имам въпрос към Фло или Клото :
Бебо хапва през 2 часа - като часовник е.
Преди издържаше повече време между храненията.
Нормално ли е да иска да суче толкова на често и каква е тенденцията - да се увеличават часовете между храненията или да намаляват?
През нощта също хапва често.
Пред заспиваше в 20 ч и да се храни чак в 4 сутринта.
А сега яде в 20 ч, после в 24 ч, после в 3 и в 6 ч.
Само на кърма е и виждам, че добре си хапва (стига му и сам пуска, изглежда доволен).
Благодаря   bouquet

# 76
  • Мнения: 41
Дано не се повтарям нещо, но искам да попитам някой започнал ли е ве4е с цеденето на ябълка или морков?!

# 77
  • Мнения: 4
Тайре, аз също се надявам да се видим утре, дано и времето е благосклонно, т.е да не духа много силно.
Иначе ще се облечем добре, ако трябва и шапо ще сложа на детето, но да не е дъжд и вятър.

Данито и при нас намаляха часовете, само че през деня. Вечер си е винаги през 2,5 -3 часа, в редки случаи 1 час, но това е обикновено сутринта, да кажем е ял от 05,00 - 5,30 и в 06,30 пак се кокори.
Иначе 2 пъти ми е правил само големи паузи - един път 6 часа и един път 5, ама сега не е така.
Прави ми силно впечатление факта, че си има определени часове, които се повтарят
последното вечерно хранене е в комплект с бодърстване и  е между 22,30 - 23,30, после 02,00, 05,00, 07,00 09,30
12,00, 15,00, 17,30-18,00, 20,00 - ориентировъчно 10 хранения на денонощие.
А кога ще станат 6  newsm78

# 78
  • Мнения: 4
Дано не се повтарям нещо, но искам да попитам някой започнал ли е ве4е с цеденето на ябълка или морков?!

Аз мисля към четвъртия месец да започна със сокчетата, по новата схема Simple Smile

# 79
  • Мнения: 366

И аз това питам......сякаш нещо вървим против тенденцията за намаляване броя на храненията  Thinking
За сокчета май още е ра но а? Свеки вчера ме подхвана на тази тема и аз се измъкнах  Heart Eyes

# 80
  • Мнения: 5
Аз мисля да започна със сокчетата някъде към 4-ти месец.Не ми се ще още от сега.Поне да попреминат вече със сигурност коликите.
Момичета аз да се похваля,че днес сме много послушни (пу-пу).И сега хапваме и излизаме на разходка.

# 81
  • Мнения: 925
Момичета,не че ви плаша.....Но едно кисело бебе е в 100 пъти по-поносимо,отколкото едно кисело 2-3 годишно хлапе. smile3514
Не знам,дали други майчета с по 2  и повече дечица,ще го потвърдят,но в момента,вярвайте ми, нямам никакви съмнения за това.   smile3515
smile3521 Абсолютно отговорно потвърждавам  Grinning Както писах и по-рано - само бебето да гледам ми е песен. Мога и още 2-3 бебета да поема сигурно, хаха Simple Smile Общо взето денят ми се върти около 2-годишния батко Simple Smile

Сокчета изобщо не мисля да давам аз. Парченца плод ще му давам лека-полека, след 6ти месец.

Снощи сънувах, че имам девойка  Crazy То хубаво, ние ще играем и за трето дете, но след 3-4 годинки...Да не вземе да ме изненада само таз девойка, че лудницата ми е сигурна тогава  Laughing

# 82
  • Мнения: 7 421
Дано не се повтарям нещо, но искам да попитам някой започнал ли е ве4е с цеденето на ябълка или морков?!
  Категорично не!  Naughty (Че съм категорична!  Mr. Green )
   Запознаване с други храни трябва да става не по-рано от 6-я месец или около поява на първото зъбче.

   А сокчетата принципно са вредни,даже и за по-големи деца,а често и възрастни (колкото странно и да ви звучи).(Говоря за фрешове.Изкуствените изобщо не ги броя)
   Единствените сокове,които признавам за бебето ,са пасирани плодови/зеленчукови пюренца,разредени с вода.В тях се запазват частички от ценната целюлоза на плода и те не са толкова концентрирани,а съответно не са дразнещи стомаха и чревцата на детето.

   Това е лично мнение.Надявам се,да не ви разсърди,даже и да е много по-различно от общоприетото.  Simple Smile Peace
 
  

# 83
  • Мнения: 7 421
Евридик@,ние принципно не планираме "да играем" за 3-то дете,но...тези дни баткото взе да ми говори,че в корема ми има сестричка.  #Crazy

# 84
  • Мнения: 366
На мен ми обясняваха за някакви сокове, цедени през марля..........
Много съм боса в захранването, единственото, което знам е че се започва със зеленчукови пюрета и че още е рано.
Като видя педиатърката на 15-ти ще я питам какви са и вижданията по въпроса  Mr. Green

# 85
  • Мнения: 33
danito_d И ние от три дена сме вече така.Ядем на 2 часа,а нощем през 3 три.Преди бяхме денем на три , а нощем си правеше паузи от по 4-5 часа.много се бях притеснила да не би да ми намаля кърмата,но дори и след 30 минутно сукане,като опитам да се изцедя,излиза мляко,което ме успокои. За сокчетата, мисля че почват от 2 месец,но не се препоръчват.Въобще ранното захранване водело до стомашни проблеми.Аз съм от 1-ви клас с гастрит и мисля въобще да не давам сокчета и ще се захранваме от 6 месец.Тук в Испания не разрешават по-рано.Така че най-добре е  педиатъра,когато каже  Heart Eyes
Аз искам да ви попитам,защото вече наистина не зная какво да правя.Сменихме вече 4 вида капки за тези колики гадни.Но никакъв ефект от нито едни.И бебо не спи.Бодува си по 12 часа.Спи му се, а не може да заспи.кажете ми какво да правя.Има ли и други бебчета,които да не спят по толкова дълго време.Много се притеснявам.Тази нощ не е спал и още е буден.И това не е от ден-два.Това е от деня от който имаме колики.А това е вече месец.Носим се само на ръце и се друсаме на матрака на леглото.Кажете ми,нормално ли е това?Дайте ми някакъв съвет  Praynig Praynig Praynig

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Здравейте сладурки.
Само ще се запиша в темата,че много ми се спи,на мен бебето ми е кротко ,ама времето все не ми стига и домакинствам вечер.
Днес бяхме на консултация Стефания е надала 1700гр и 5см за 40дена,нека да и е злае на момата,а аз се чудя защо не поема капка вода.
bobbi_bobbi аз от както не давам никакви капки за колики,а това е от около 10 дена,съм много доволна,почти нямаме такива.
Сокове до към годинката надали ще дам,може би след 6 месец ще пасирам пресни плодове и ще смесвам с кърма,така ще правя и със зеленчуците.

# 87
  • Мнения: 33
Mira 1919 Браво на момата  Hug   Heart Eyes   Hug
И аз вече май съм на мнение да спра всички капки.Чакам сега да ми донесат саб,само с тях не сме опитвали и ако от тях няма ефект,спирам да давам.То и без друго детео се мъчи поне да не го тъпча с боклуци.Че като гледам какви Е-та има в инфакол  Shocked Те май с право педиатрите при нас не изписват нищо за колики,евентуално дават едни разтворими гранулки с екстрат от лайка и копър.

# 88
  • Мнения: 7 421
Mira 1919,много добре расте бебката!Браво!

Капки за колики.....Вече съм писала,че не виждам смисъл да се дават.На баткото давах СабСимплекс и си ги имаше коликите,докато не минах да моята си диета.Но дали коликите са му минали от диетата или от само себе си,не мога да съм сигурна.
  На бебката нищо не й давам.Гушкам я,пускам й абсорбатора и толкоз.  Simple Smile

# 89
  • Мнения: 372
Здравейте от мен

Някоя мама беше споделила, че ползва хомеопатичните Дормикинд таблетки? Имат ли ефект?

Бебка изобщо не може да спи денем, много се мъчим и тормозим взаимно, спи само върху мен - по-скоро дреме неспокойно, само да мръдна и се събужда и надава рев. И спи максимум 2-3 пъти по 20-25 мин денем, а много й се спи, постоянно се прозява и се нерви, че не може да спи.

Общи условия

Активация на акаунт