Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са мненията за шишетата на различни марки?
Какви храни трябва да избягва майката по време на кърмене, особено в началото?
Как да се справя с коричките, които се образуват на зърната ми по време на кърмене?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са мненията за шишетата на различни марки?
Форумът предлага разнообразна гама от мнения за шишета на различни марки. Някои майки споделят положителен опит с NUK, Chicco и Avent, като подчертават тяхното качество и удобство. Въпреки това има и противоречиви мнения, като някои твърдят, че бутилките от чужбина са по-добри от тези в България. Важно е обаче да се отбележи, че предпочитанията за шишета могат да варират в зависимост от индивидуалните нужди на бебето и личните предпочитания на родителите.
-
Какви храни трябва да избягва майката по време на кърмене, особено в началото?
По време на кърменето се препоръчва избягването на сирена с плесен, сурова риба и рибни продукти (суши), десерти със сурови яйца, сирена от непастьоризирано мляко и сурови колбаси. Тези забрани важат и за перiода на кърмене. Консумацията на цитрусови плодове, мед и други подобни алергизиращи продукти е позволена, освен ако не се появят алергични реакции. По време на кърменето се препоръчва да се избягват варива (боб, леща, грах) и мъхести плодове (ягоди), особено кайсии и праскови. Въпреки това, реакциите на бебето към тези храни могат да варират, като някои майките съобщават, че консумацията им не предизвиква колики.
-
Как да се справя с коричките, които се образуват на зърната ми по време на кърмене?
-
Какво да очаквам при избора на лекар за раждането?
-
Кои фактори трябва да имате предвид при избора на лекар и болница за раждане?




Ние имаме още 5 дена до термин и май отиваме към преносване - никакви контракции, бебето е много ниско долу, но си му харесва там. Днес сестра ми ми прати една статия и се развеселих - 
Изчакай много време, улеснявай го като хващаш гърдата с 2 пръста да е по-лесно да я захапе, ако ме разбираш
Консултирай се и с Aila или някоя друга консултантка. Ако постоянно се цедиш и даваш, скоро ще отбиеш бебето, защото не можеш да изцеждаш толкова кърма, колкото то би изсукало и ще почнеш да дохранваш. А това за съжаление е гарантиран начин да се отбиете.
) - ДА СА ВИ ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА , ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ , МНОГО ДА ВИ РАДВАТ , ДА СТЕ МНОГО ЩАСТЛИВИ
то не останаха за септември 