Ужасна болка,а не знам какво ми има???

  • 15 198
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте.Февруари месец както си вървях крака ми изтръпна,и аз си мислех,че съм го пренатоварила,и седнах.Изпитах облекчение и реших,че мога да се прибера.Прибрах се,болките спряха,но само докато седя...Сама не мога да определя дори къде е болката,мислех че е глезен или прасец.Отидох да ми видят глезена,наместиха го и изтръпването спря,но сега има само болка когато повървя малко повече.Ужасно е,снимаха ми прасеца нищо нямало,дадоха ми мехлем за мазане,мазах го,но не мина.Явно болката не е в прасеца,а започва от свивката на крака отзад до под седалището.Дали не е нещо от кръста??Не мога да вървя изправено,и трябва да се навеждам леко напред за да не усещам болката чак толкова силна,не мога да спя по корем защото се изпъва крака и боли...Каква е тази травма??? Cry Cry Cry newsm78

# 1
  • Мнения: 5 790
Отиди на невролог, не на травматолог.
По-скоро ми прилича на неврологично, особено ако не си го удряла.

# 2
  • Мнения: 376
Направи си пълни изследвания и сама ще разбереш от къде идва проблема.  Прегледай се на ехограф.

# 3
  • Мнения: 934
Вероятно е неврологичен проблема, който ако не се прегледаш при  невролог/а сама си направиш изследвания?!? Shocked Shocked/ няма да разбереш какъв е и как да се отстрани.

# 4
  • Мнения: 21
Бихте ли ми дали координати на добър невролог в Бургас?Какво трябва да ми се прави там? И защо пък на ехограф да ходя?Каква е връзката???  newsm78 newsm78

# 5
  • Мнения: 5 790
Не съм от Бургас, затова не мога да ти помогна с невролог.
Такава болка може да се получава от много неща - например дископатия.
Затова трябва да те види невролог, за да прецени за какво става въпрос.
Успех и пиши какво е станало.

# 6
  • Мнения: 21
Дископатия???на 18??? Shocked Shocked Аз имам съмнение,тъй като играех волейбол...да не е нещо от падане по дупе,или осукване... Confused Confused не знам вече..

# 7
  • Мнения: 5 790
Чакай, не се шашкай. Не съм казала, че е това, а че заболявания от рода на дископатия, се диагностицират от невролог.
Затова отиди да те види, най-вероятно не е нищо сериозно, но прегледът и при такъв лекар е задължителен.

# 8
  • Мнения: 21
ЖП-то като видя рентгеновата снимка (на нея беше сниман крака от коляното надолу..само прасеца),защото си мислех,че е от там болката ама явно не е,ми каза,че няма нищо предписа ми обезболяващи и една паста Бен-Гей за загряване и до там...Мислех си,че може да е сухожилие..ама тази болка е от вече 7 месеца....И при разтриване и загрявки боли повече,снощи едва съм заспала  Cry Cry Cry Какво се прави при преглед от невролог?Смисъл как протича прегледа?  bouquet

# 9
  • Мнения: 5 790
Може да поиска да направи рентгенова снимка.
Може само с чукчето леко да те почука по определени места, за да установи как реагираш.
Може да ти предпише двигателни упражнения, да ти каже как да клякаш, например.
Може да ти предпише масажи, нагревки и т.н.
Няма нищо страшно, с две думи. Повече ще си говорите.

# 10
  • Мнения: 376
Не очаквах да си на 18. Ние тук не сме лекари. Майка нямаш ли? Иди с нея на лекар.

# 11
  • Мнения: 21
Инера попитала съм за съвет,защото не знам към кого да се обърна.Какво значение има на колко си години????И НЕ майка нямам....

# 12
  • Мнения: 5 790
Момичето не иска да я лекуваме, а пита какво да прави, на какъв лекар да иде.
Не виждам нищо лошо или нередно, да я насочим към съответния специалист.
Пък лекарят ще прецени от там нататък дали е за него, или не, ще назначи лечение, ако се налага и т.н.

# 13
  • Мнения: 21
Алекс1,благодаря ти...Сега в понеделник ще ходя до Бургас за други изследвания,и ще гледам да отида и на невролог.Ще потърся в нета имена на лекари-невролози от Бургас.Благодаря отново на всички,защото наистина не знаех към какъв специалист да се обърна... Confused

# 14
  • Мнения: 376
Личният лекар е точно за това. Да ти даде направление за подходящия специалист.

Общи условия

Активация на акаунт