Кога се слагат туршийте?

  • 53 477
  • 260
  •   1
Отговори
# 225
# 226
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Момичета, мерсиииииииии за рецептите...  bouquet Hug Hug
Да споделя и ние как слагаме киселото зеле:/Е, по-скоро половинката, той е по тази част.За толкова години няма нито една издънка/. newsm10

         За 100 литра бидон:

Почистваме зелето, цепваме откъм кочана на четири и редим.Слагаме една червена зелка за цвят и един кочан хрян. Заливаме с разтвор от:
Пет петнайсет литрови кофи вода и 2 кг. морска сол
Претакаме всяка вечер в продължение на един месец.

А след това...то се знае... hahaha Joy

Последна редакция: чт, 28 окт 2010, 21:11 от Карма135

# 227
  • Мнения: 5 001
Да покажа пълнените ми камби...

# 228
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Ееее, мого са добри!!! И сигурно толкова вкусни?!? Така е. Който слага зимниника, после му е сууупер!!! Joy Hug Hug

# 229
  • Мнения: 2 163
Колко са хубави бурканчетата,а вкусът иммммммммм!!!!

# 230
  • Den Haag
  • Мнения: 1 851
Леле,само слюнкоотделям  Grinning

Издирвам рецепта за мариновани патладжани, благодаря предварително   bouquet

# 231
  • Мнения: 9 146
Леле,само слюнкоотделям  Grinning

Издирвам рецепта за мариновани патладжани, благодаря предварително   bouquet

такъв или такъв

и двата са хубави, пърпвия има сладникав привкус

# 232
  • Мнения: 1
първия по рецептата на Таня правих тази есен гарантирано  е много хубав

# 233
  • Den Haag
  • Мнения: 1 851
пеп-4o  и Di_Djina49 благодаря   bouquet

# 234
  • Мнения: 497
Ние много обичаме суровата туршия. В малко бидонче слагаме зеленчуци- зелени доматчета(надупчени), краставички, моркови, карфиол, 1-2 зелки (нарязани на по 4 парчета). Пълним вода в бидончето, за да видим колко ще поеме. После изсипваме водата в голяма кофа, за да я премерим. Правим саламура- на 10 литра вода слагаме 500 грама морска сол. ................... Дано съм била полезна на някого.
Лина, полезна беше, мила, даже много, на мен. Мъжът ми домъкна от вилата едно пласмасово 18 л. бидонче и не спря да мрънка за сурова туршийка, докато не ми писна. Накупих точно зеленчуците, които ти си посочила, само че не изипвах после водата от бидона, за да я меря (малко творчество и аз да вложа, все пак Joy Joy), ами напълних със зеленчуците и с една оразмерена кана пълних бидона (при мен на тези литри на бидончето водата беше точно осем литра), като в последната кана-видях че точно толково трябва да се допълни бидона, разтворих морската сол (предпочетох да я разтворя почти до края, а да не я слагам неразтворена, че това улеснява претакането). Отгоре сложих една връзка листа от целина. Претакам вече около 4-5 пъти-гледам солта вече леееко е започнала да влиза в зеленчуците, пробвах и водата и ми се видя леко безсолна вече (нормално част от нея вече е в зеленчука), та добавих още една шепа разтворена сол и сега е идеално. Струва ми се, че ще стане страхотна туршия. Ако някой се е чудил, а не е сложил още, не е късно-да бяга на пазара-има още всички изброени зеленчуци.
Лина 63,   bouquet

# 235
  • Мнения: 1 446
Аз миналата година не съм претаквала зелето и стана най-доброто, което сме правили до този момент. Нито хвана сага, нито нищо. Само дето реших, освен всичко останало да го извадя след като стана и да го замразя--листа, нарязано, както и цели зелки. Стана перфектно.

# 236
  • Мнения: 222
много полезна темичка   bouquet
аз реших тази година да правя сама туршия, че много обичам карфиол, иначе все родителските тела правят, а пък ние само консумираме...
та направих аз в компотени буркани - карфиол, моркови, чесънче и целинка, на компотен буркан сложих по 1 с.л. сол, 3 - захар, 5 - оцет и залях с вряла вода, затворихме ги и ги обърнах...Въпроса ми е като пропуснах аспирина ще им стане ли нещо?
сега ми остана малко карфиолец и отивам в Готварския да се поровя за рецепта...

# 237
  • Мнения: 1
И аз така направих туршията -залях с гореща вода и не сложих аспирин ,че даже в 3 литров буркан .Веднага го обърнах и до скоро даже беше в кухнята.Засега да се надявам ,че и за напред всичко е ОК.

# 238
  • Мнения: 35
Моля ,за малко помощ.
Някой слагал ли е чорбаджийски чушки с вода и сол,или вода и оцет?Не помня ,точно как беше.Стоят си хрупкави,без стерилизация.

# 239
  • Мнения: 2 163
Шери1,аз така ги правя чорбаджииските чушки,но ползвам фикса на доктор Йоткер,"сладко-кисел"вкус  - перфектни са!
Фикса го има в момента в "Билла"/около 0.80лв/
По-лесно,бързо и сполучливо  .......

Общи условия

Активация на акаунт