Кога се слагат туршийте?

  • 53 475
  • 260
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3
Да се намеся и аз за патладжаните. Аз ги варя на пара в тенджерата под налягане- върху нейната решетка- като почне да пуска пара и изключвам котлона, но тенджерата остава още около половин час върху него. После ги изцеждам в гевгир, беля тъмната ципа и в пликчета във фризера. Зимата размразявам пликче от фризера, намачквам с вилицата, слагам майонеза, млени орехи и копър и хайверът е готов.

# 211
  • Мнения: 3
Печените чушки могат да се замразяват и небелени. Заемат малко повече място, но за мене са по- ароматни. Беля след размразяване. Дръжките и семките ги запазвам. Може да опитате.

# 212
  • Мнения: 140
Мацки, направих ги патладжаните. Нито ги мазах с олио, нито ги бодах с вилица, директно в тавичката върху хартия за печене. Само дръжките им махнах. Станаха чудни. Едва се сдържах да не спретна едно кьополоу Simple Smile Мисля към края на седмицата още да изпека, че сега само около 2 кг направих. Уикенда ще ходя към Пловдив, може и там да видя цените как да, че тук(София) ги взех на 1.20лв, по-евтини не намерих. Може там да са по-ниски цените Simple Smile

И Царска туршия направих малко тази вечер, около 3кг стана някъде, рецептата е майка ми, не съм я взела от форума, но мисля че се препокрива с публикуваните вече Simple Smile

А за чушките да кажа: С майка ми взимаме около 50 кг обикновено, за тях и за нас. Изчистваме им дръжките и семките и на терасата върху една ламарина ги нареждаме и с мъж ми ги изпича с горелка за около 4 часа. От там в пакети и във фризера. Не ги белим, че не ни се занимава. Супер стават Simple Smile Малко късно ми идва съвета, но за догодина можете да пробвате, ако не сте Simple Smile

# 213
  • Мнения: 659
Да се включа и аз за патладжаните. Няма по-лесен и според мен по-здравословен начин за приготвянето им от варенето. Това го четох преди около 15 години и само така ги правя. Обелвам с белачката за картофи и варя в тенджера до като омекнат/около 15мин./ После слагам в гевгир да изтече черната вода, и правя кьополу  или слагам във фризера. Гарантирам, че няма разлика с печените, освен мириса на пушек.

# 214
  • Мнения: 2 163
Карма 135, пелтето ти изглежда супер!
Сподели как го правиш!

# 215
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Здравей. За пелтето трябва да благодарим на пеп-4о Hug.На предишната страница е пуснала рецептата. Търси пелтето на Емили. Не е трудно и излиза сполучливо. А е и вкусно... Peace

# 216
  • Мнения: 2 163
Карма 135,благодаря ти!
Имах доста дюли и ги раздадох,но за една доза ...
Обожавам сладко и пелте от дюли,но е много трудоемко и това ме е спирало.
А баба праваше едно сладко със стъргани на ренде дюли - е,няма такава вкусотия!

# 217
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
красива белла, както вече си се уверила това пелте не е никак трудоемко. Аз също не съм по трудните неща. JoyГледам ако може да бъде по-лесничко... Hug

# 218
  • В събота
  • Мнения: 201
А бурканчетата с пелтето после стерилизирате ли?

Гледам за универсална подправка е ставало дума... Аз пък правя така: взимам какъвто зарзават ми скимне, основно червени чушки, магданоз, моркови и лук. Минавам всичко през чопъра, разбърквам добре и после натъпквам във формички за лед. Замразявам във фризера и после като ми потрябва слагам по едно-две кубчета в яденето.

# 219
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Не ги стерилизирах бурканчетата. Така топло го сложих, но преди това ги сложих на печката , за да са ми затоплени. Затворих, обърнах и това е. Hug

# 220
  • Пловдив
  • Мнения: 40 946
Днес и аз се отчитам с мариновано цвекло. Направих 3 буркана с различни подправки .


Може ли рецептата за това мариновано цвекло?
Изглежда много апетитно. Crazy
Моето цвекло беше около1.600 - 1.700кг. От това количество ми излязоха 3 буркана. Попаднах на доста рецепти в нета, но се спрях на тази марината по рецепта на petu6ka63 -
за 8-10 буркана
1б. оцет
2л. вода
1ч.ч захар
1ч.ч сол
чесън, кервиз или копър

Делиш количеството марината според продуктите или готовите буркани.

Сложих различни подправки в трите буркана - в първия само чесън, резенчета целина, чер пипер и ким, във втория лук на шайби, целина и кардамом, а в третия от всичко по малко. Опитахме ги вече - всички са вкусни! Peace





А на вкус какво е?Киселко като туршия ли?Много интересно...

# 221
  • Мнения: 1 232
 newsm78Иска ли някой рецепта за кисело зеле в бидон? Ако никой не иска да не пиша.

# 222
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
newsm78Иска ли някой рецепта за кисело зеле в бидон? Ако никой не иска да не пиша.

Давай я... Embarassed Hug Grinning Ако обичаш разбира се...  love001

# 223
  • Русе
  • Мнения: 299
И аз искам рецепта-тъкмо изчистих зелето и се чудя колко сол на литър вода да сложа?

# 224
  • Мнения: 1 232
Зеле в бидон

Бидона се намазва със сока на 1 лимон. Ако падне семка се изхвърля. На дъното се поставят 2 шепи ечемик, поставени във тензухена торбичка.(Когато си правите тензухените торбички да знаете, че трябва да са 2 пъти по-големи, защото ечемика набъбва.) Кочана на зелето се цепи на (8-10)см. дълбочина и зелките си ги редите в бидона, както си знаете. По средата се поставят(2-3) кочана хрян, обелен и нарязан на трески, 1 кочан червено цвекло, обелен и нарязан на 4 парчета, (1-2) царевици. Заливаме с разтвор на 1 литър вода 40 грама сол, докато се покрие зелето.
Претаква се (2-3) пъти през (2-3) дни.

Надявам се, че съм била ясна. Лека работа и добро втасване.

Общи условия

Активация на акаунт