Отговори
# 720
  • Мнения: 234
Благодаря на всички за милите пожелания. Всичко стана много бързо: на 24-ти август излязох в 45 дневния болничен за майчинство, на 25-ти през нощта получих контракции /все не ми се вярваше, че това са истински контракции/ и прокървих, а на 26-ти се роди със спешно секцио дъщеря ми. До последно не ми се вярваше, че всичко това се случва с мен. В болницата разбрах, че нещата са наистина сериозни не когато ми казаха, че съм с напълно изгладена шийка и разкритие, а когато казаха веднага да се почва с кортикостероидни инджекции. за дробчетата на бебето. Причината да родя преждевременно и по спешност се оказа отлепена плацента. Всичко стана бързо и като на филм. Просто само се молех всичко да мине по бързо. Елис се роди 2120гр, 42 см. и прекара първите 6 дни от живота си в кувьоз.
На всички пожелавам спокойни дни до срещата с техните съкровища и леко раждане.
Като вече раждала със секцио поне аз съм много доволна. Нямам и спомен от операцията вече.

# 721
  • Мнения: 472
ZStamenkova браво на твоето бебче, че се е обърнало в правилната посока.
Аз на тези мереници много, много не вярвам, но да ти кажа. Моето го измериха на 30г.с. и 2 дни - 1 700кг. И док каза, че върви напред - голямо.

# 722
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 418
wine, честита дъщеричка, да ти е жива и здрава и много радост да ви носи! Не се притеснявай за кувьоза, важното е, че вече е добре и сте си в къщи!  newsm30

Позитив, полегни си и се успокой, пък ние ще стискаме палци!  Peace

# 723
  • Мнения: 2 286
Бебз днес ни връчи медала и вижте какво стана Crazy Party Mr. Green

# 724
  • Мнения: 439
Wine, честита радост!! Да ви е жива и здрава Елис! Благодаря, че сподели с нас за раждането  Hug
Стаменкова, моето бебе в 31г.с отгоравяше по-скоро на 30-та - ходих на фетална морфолагия тогава и го измериха 1, 457гр. казаха ми че върви дребничко. Така че мисля, че си в "златната среда"  Hug

# 725
  • Мнения: 1
KIARA_K   didanka       офффффф незнам  и аз вече.....мерят, шерят и на края друго излиза  Rolling Eyes. много ме е яд, че вече няма да имам видеозон ( а на частен кабинет са доста скъпи) , а исках да го видя как ще наддава до края  Tired

# 726
  • гр. София
  • Мнения: 1
Wine - честита малка сладуранка!  Hug Живи и здрави да се гледате и да те радва много.
Мамита с притеснения за кг на бебчетата -  в 32 седмица измериха моя бебчо 1400 гр.; Досега имаше изоставане 1 седмица на почти всеки преглед, на последния каза че са 3 и аз много се притесних; Днес бях на преглед в Майчин дом, доктора каза, че бебто си е ок и според него си е добре за седмицата. Но не каза колко тежи сега.  newsm78. Продължавам с протеините и лекарствата все пак.
Май това с мерките и размерите е различно и зависи както от докторите така и от апаратите; Надявам се да си наддаваме добре и наистина да сме си просто дребнички.

Спокойна нощ на всички. Аз ще се опитам да заспивам вече...

# 727
  • Мнения: 790
Wine, честита ти дъщеричка! От тук на татък само да те радва!   bouquet

Скорпи, за мен Медела е помпа номер 1. Просто тук в БГ е по-отскоро на пазара, докато Авент са вече динозаври. За това са по-познати. Имам и на Авент и на Медела и съм фенка повече на Медела, въпреки, че и от Авент съм доволна.

ЗаратHug безкрайно ти благодаря за инфото! май прекалено ги мисля тези работи, ама напоследък броим стотинките и са ми от значение. НО, както изглежда от поста на Бебз, май е от значение, дадения служител как ще разтълкува нещата и всичко е относително. Ще видим.

Лейди, мерси че се включи в "аранжировката". бая се чудих как да го направя.  Embarassed

# 728
  • Мнения: 1 269
добре дошли на елис и алтай! бьрзо вьзстановяване на майките им   bouquet

# 729
  • София
  • Мнения: 483
Момичета, не си търсете притеснения “зорлем“ както се казва с тези мерки и теглилки  Hug Щом доки не намира патология и не назначава лечение, значи бебчовците ни са си ОК. Аз очаквам моята щерка да е по-мъничка, пък  каквото излезе - само да е здраво  baby_neutral Доки не казва и аз не питам за мерки, те и без друго не са точни. Питам само дали беболинка е наред и той ми казва ДА - това е. Нямам представа колко тежи и колко е дълга, като се излюпи ще я видя  Heart Eyes
wine, сега нали и двечките сте добре? С дробчетата нали няма проблем? Надявам се че папкате, спинкате, сменяте наачкани памперси и много много се гушкате  baby_neutral Ти как се възстановяваш? Колко често педиатър следи твоята принцеска? Лелеее, как те нападнах с въпроси само... ако не ти се говори, не ми отговаряй  Hug Пусни ни някоя снимчица, моля - нали знаеш, че всички се радваме заедно с теб  Heart Eyes

# 730
  • Мнения: 415
Честито на новите мами и бебчета!   bouquet
(не знам подробности защото ви поизпуснах, но имах малко проблеми)

Момичета сега имам голям проблем и искам съвет ако можете:

Трябва да си сменя наблюдаващата, другата седмица ще ми издадат 45-дневния, но сега съм в друг болничен.
Някой знае ли какви документи трябва да си взема от нея? или може само направление за болницата или какво се казва?
Като си взема тези документи и ако тръгне изведнъж може ли да отида в коя да е болница без уговорка, примерно в МД че ми е по-близо?
И някой знае ли/ходи ли на ЖК около Майчин Дом?

Извинявайте за глупавите въпроси, но до сега съм била с един лекар който е уреждал всичко и нямам представа как е.

# 731
  • Мнения: 367
страхотни новини днес Simple Smile честито на мамите   bouquet

днес на прегледа на мен ми казаха, че имам още месец до раждането и няма да ми пуснат сега изследванията, а чак след 2 седмици. надявам се да изкарам до тогава, че не ми се иска без последните резултати да постъпвам в болницата. малчо се е кротнал и за последния месец е пораснал само с 200гр. и сега вече сме си в норма за седмиците си 3000 гр. поне се успокоих. аз имам много грозни спомени от епизотомията и като чуя голямо бебе направо изпадам в ужас. искрено се надявам този път да се възстановя по-бързо след раждането. другата седмица ще се срещна с лекарката която искам да ми води раждането и ще обсъдя с нея този си проблем с зарастването и евентуално да ми назначи изследвания за да видим от къде идва този проблем, че ако се наложи секцио не ми се мисли как ще ми зарасне раната Sad

# 732
  • Мнения: 486
Добро утро!
отговаря си на седмицата и е 1.616кг. (ако някоя мама си спомня в 31-ва седмица колко са го измерили ще съм благодарна, защото ми казаха, че малко щяло да е newsm78)
Ние май сме с еднакъв термин!В понеделник го мериха при мен 2010гр.И тъй като качват по 200гр на седмица от тук нататък,си мисля че е верно и ще го докарам до 3-3200.

Wine,направо като прочетох разказа ти ток ме удари.Нали и за отлепих плацента три дни преди термин,бебето ми беше 3800 ,секциото го направиха веднага ,но не го спасиха!Затова ,че благодари на Бог ,че сте живи и здрави!Да ти кажа ,освен ако не си вдигнала кръвно,др причина е съсирването на кръвта.Аз го правех това изследване в МД София (казва се вродена тромбофилия)и е важно за следващи бременност.Понеже вероятността пак да се случи е огромна.При мен излезе мн добър резултата,дано нямам проблем!Но  май вече ще полежавам,че ме е шубе!Ти самата или лекарите откриха ли ти причина?

# 733
  • У дома
  • Мнения: 62
Добро утрооооо   bouquet



Тук съм, Laughing нощта мина много спокойно, спах добре, нямаше никакви контракции. Знаех си че е фалшива тревога.

НО, днес стягам багажа, ще се хвана да изгладя всичко, което прах и да подредя шкафчето на бебока.

Притеснява ме единствено, че в момента нямаме кошара, а и парите са, абе никакви ги няма, така ме е яд на тези болнични, кой знае кога ще ми ги преведат.

Желая ви мноооого бубав ден, милички, почивайте повече  Hug Hug Hug

# 734
  • Мнения: 186
Добро утро моми4ета, нямам време да из4ета вси4ки страници, ама не се спирате бе   bouquet

Честити рожбички на мама Kalinche i Wain- да са ви живи и здрави дечицата , мн да ви радват и да се гордеете с тях


Мама ми е на гости,а милото е на палатки и за риба от петък  , та го 4акам 4ак в неделя.С майка ми и сестра ми  щурмуваме магазините и ве4е пове4ето неща са купени, остават дреболийките.Багажа за болницата купен и ще трябва да си го стегна в сак4ето , 4е взехте да ме стряскате с ранната поява на бебоците.

 Hug Hug Hug Hug на вси4ки и приятен ден

Общи условия

Активация на акаунт