Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 12-та тема

  • 149 476
  • 750
  •   1
Отговори
# 510
  • UK/София
  • Мнения: 7 686
Дами, какви питки ще правите утре? Нещо содената ми излиза несполучлива, та съм благодарна на рецепта, която "да става". Предварително ви благодаря  bouquet

   Правя тази  питка.Лесна е и става много вкусна.Миналата година я правиха съфорумки които уж не можеха да месят и бяха много доволни от резултата.

# 511
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Момичета, да сте ми живи и здрави и нека мир и любов да цари на святата вечер днес и в бъдеще!

Stille Nacht, Heilige Nacht

# 512
  • Мнения: 112
Весел празник на всички! santa2 Дядо Коледа да ви донесе всичко, което сте си пожелали!

# 513
  • София
  • Мнения: 387
Момичета, спешно се нуждая от съвет! Кажете ми, моля, как оформяте постната питка за бъдни вечер? Може ли да се направи оформление като на погата, която се маже с масло, жълтък и т.н. или си я правите като обикновена питка. Бях гледала тук някъде, че върху питката за Бъдни вечер беше изобразено бъдник, кръст и още нещо, но не помня какво. Ако някой може да ми подскаже. Споделете вие как оформяте вашата питка и с какво я мажете отгоре!

# 514
  • Мнения: 1 283
Честита Коледа на всички!!
Пожелавам здраве и сили, за ползотворни дела , за топлота и доброта - дарявани и получавани, за дни на радост с усмивки и веселие, за мигове на сбъднати мечти!!!

Последните ми питки:









Днес пека още две Crazy
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ

# 515
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Пепика, както винаги питките ти са чудесни. Комплименти!   bouquet

Ето и моята Коледна постна содена питка.




Весели Коледни празници, момичета!

Последна редакция: сб, 25 дек 2010, 15:06 от Venetta

# 516
  • Мнения: 112
Честита Коледа! На именниците -честит имен ден, много здраве и щастливи мигове през новата година!
Тва е Коледната ми питка!

# 517
  • вече Пловдив
  • Мнения: 2 015
Честито Рождество Христово! Много здраве и късмет, и топлина в душите да ни донесе!
Честито и на именниците! Със здраве и гордост да си носят името!
Благодаря ви за споделената красота!  bouquet

# 518
  • Мнения: 5 001
Честито Рождество Христово! Много здраве,късмет и щастие на вас,семействата и близките ви!


Днешната питка(по рецепта на Селма)



# 519
  • Мнения: 22 867

Красота! Crazy Разкошни питки!  bouquet  chef Позволявам си да присъединя и моята.

# 520
  • Мнения: 11 606

Красота! Crazy Разкошни питки!  bouquet  chef Позволявам си да присъединя и моята.



Разкошна питка, която се е присъединила към другите разкошни питки!!! Поздравления на всички момичета!!!!! Hug

Признавам си без бой,че аз всеки ден правя питка, но оформянето ми е все по един и същ начин, та няма въобще какво да покажа......

От толкова много гледане на питки, сега съм в чуденка за рожденния ден на Бебето каква питка да направя.......Моля, дайте ми прости, но ефектни идеи......Благодаря! За сега май съм се ориентирала към първата питка показана от Пепика, но приемам и други идеи.....Пепика, май разбрах за оформянето на 1 питка, но я и ти ми обясни,че да не станат фалове после.....

# 521
  • Мнения: 263
Честита Коледа на всички! азкошни питки показвате. аз все още съм супер начинаеща в правенето им - не мога да преценя колко брашно трябва да поеме тестото, за да стане истински хубава питка. Браво на вас. Ще ви следя с удоволствие.

# 522
  • София
  • Мнения: 3 249
Понеже не снимах постната пита (направих я по рецептата на Биляна, че не искали содена и стана супер), да покажа питката от вчера за именния ден на баткото Simple Smile

Рецептата е на Макс мама( с едно втасване), но двойна доза Simple Smile

# 523
  • Стара Загора
  • Мнения: 744
Начинаеща съм в правенето на питки още.
Харесах си тесто по тази рецепта на Taneto http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=183164.msg5760746#msg5760746 и се получи много вкусна питка:

# 524
  • Мнения: 6 792
това е вчерашната ми питка

Общи условия

Активация на акаунт