Отговори
# 45
  • Мнения: 102
Само при мен ли има проблем със страницата  newsm78  newsm78 newsm78 - излиза ми една дъъъъълга и постовете са странни?????

Ние на педи платихме 30 лв. ,защото нямала ЕГН  newsm78

# 46
  • Мнения: 1 427
Новородените деца в периода до издаване на ЕГН се наблюдават от избрания лекар, за което НЗОК заплаща, съгласно разпоредбите на НРД, независимо от периода на издаване на ЕГН след тяхното раждане. Прегледите се отчитат както всички останали, извършени по програма „Детско здравеопазване”, на базата на попълнен амбулаторен лист.

знам, че не са проблем 15-20-30лв, но за мен въпросът е принципен - как да имам доверие на лекар, който още в началото се опитва да ме оскубе  Close - веднага се замислям дали ще дава полагаемите се направления и т.н.  прекалено се комерсиализираха докторите и все повече пренебрегват хипократовата клетва.

Последна редакция: чт, 09 сеп 2010, 22:09 от E.L.

# 47
  • Мнения: 581
 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32
Честито на всички нови майчета!!!

# 48
  • Мнения: 2 222
Явно са големи хитреци вашите педиатри, нашата никога не ни е взимала и 1 лев за домашни посещения, а сега за бебето вече идва 2 пъти. Отделно за децата, ако са по-тежко болни, идва винаги у нас. Преди живеехме до поликлиниката и идваше пеша, сега сме на другия край на града и я взимаме с кола. ЕГН и ние нямаме, защото още не сме си го взели от търчане по други задачи.

Ох, Дани заспа накрая, тъкмо бях на път да се отчая ще се спи ли тази нощ.  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 2 262
и мен ме предупреди бъдещото педи, че трябва да си платя първия преглед  smile3506 Наистина не е голяма сумата, но явно не е редно, хм...

# 50
  • София
  • Мнения: 4 562
gala и мъничето са се справили екстра с темата Wink

Palmirka, важното е бебчето да е наред. И аз много ще се шашна, ако в последния момент ми кажат че ще ме режат, ама ако се налага ...
Утре може и мен да ме вкарат за индукция, ще видим какво ще каже лекарката на прегледа.
Аз почвам нещо да психясвам и да се притеснявам за утрешния преглед, а мъжа вече заспа с детето - да му имам спокойствието Simple Smile

Pile76, на родените след 1999 т.е. от 2000-ната насам, към месеца се прибавя 40, годината и дата за раждане са си както преди - те не се променят. Т.е. ако детето е родено днес -> първите 6 цифри ще са: 104909. А за родените примерно декември - месеца ще е 52 = 12 + 40.
Това разбира се го четох след като видях ЕГН-то на Лора Simple Smile

Иначе и аз съм проверявала дали трябва да се плаща на педиатрите за 1-во посещение навремето за Лора - не трябва.
И много често причината за исканите пари била, че можело родителите да се откажат от посетилия ги педиатър, да изберат друг и така 1-вия нямало да си получи парите от касата за посещението  ooooh!

А това с ЕГН-то е супер тъпо - те трябва да дойдат веднага след изписването, а ЕГН става за около седмица ... пълна неразбория, която някои недобросъвестни лекари използват...
Нашата ни каза - когато дойде за Лора и аз попитах дали се плаща, каза че след като вземем ЕГН и попълним бланката за първоначален избор на лекар, тя ще пусне документите и на нея ще си и платят от касата.

E.L. - точно, не са проблем парите, а принципа...

# 51
  • Мнения: 1 427
на набор 2008 са много смешни ЕГН -тата - 084ХХХХХХ. в старата отчетна се шегувахме, че отсега им раздават номерата за мобилните телефони.  hahaha

# 52
  • Словения
  • Мнения: 32
Само при мен ли има проблем със страницата  newsm78  newsm78 newsm78 - излиза ми една дъъъъълга и постовете са странни?????

Нормални са си страниците Peace

Много тъпо с тези издевателстваници - за какво са тези закони като малцина ги спазват Thinking

Palmirka, а защо се налага секцио, нещо не ми стана ясно newsm78 Успех във всички случаи  Peace

# 53
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,

така и не успях да взема номер на някоя от вестителките затова сама се явявам такава  Laughing на 04.09.2010 се роди моето бебе Йоан 3 кг  50 см изненада ни с доста дни но....... както се казва божа работа  Grinning, вчера се завърнахме от болницата.

виждам докато ме е нямало много бебета са се родили да са живи и здрави за радост на родителите си   bouquet  bouquet  bouquet

Успех на всички очакващи майчета ..... резултата си заслужава  Peace

# 54
  • Словения
  • Мнения: 32
Честито момченце, katipati    bouquet Бъди щастлива и усмихната мама, a на малкия юнак пожелавам щастливо и безгрижно детство   bouquet

# 55
  • Мнения: 2 677
Честито за новите бебенца   bouquet

# 56
  • Мнения: 11
Ааа, не е истина какъв бебевалеж на моя термин  Simple Smile (а аз забравих вече, че съм раждала  Laughing)... Честито на katyna, ТАНИ, Dessynik1, Rossi, baby doll, krass, Валерия и katipati bouquet!

*Мирка*, Честит Рожден ден на патерици, мила bouquet! Всичко най-хубаво ти желая и най-вече много радост с твоите дечица!

А аз питах преди за Flash Dance и някай ми отговори, че се местят, но все пак от доста време не е писала  newsm78.

Melani34, минаваш през труден период, и то точно сега... Пожелавам ти голямото ти детенце да се оправи вече, а и другите грижи дано изчезнат по-скоро, и да можеш пълноценно да се насладиш и на малкото човече!  Hug А за това, че ще е 3 кг - ами аз не виждам какво ще му е малкото - съвсем перфектно бебенце. А моето мишле като се роди 2 500... но растем бързичко вече.

Dana_2010
, дано да е било единичен случай и да не се засилват коликите при вас!

Сложих и наши снимчици в албума ни.

# 57
  • Мнения: 103
WoW Какво правите бе момичета  #Crazy
Честито на katyna, ТАНИ, Dessynik1, Rossi, baby doll, krass, Валерия и katipati!!!
Да са ви живи и здрави бебешоците!!!!  newsm51 smile3525 newsm51
*Мирка* Честит рожден ден и от мен вече на патерица! Пожелавам ти най-вече здраве, много любов и усмивки с малкото човече!!!  bouquet
Аааа и да не забравя, бебчовците в албума са страхотнииии!!!!  newsm76 newsm32 newsm76

# 58
  • в мечтите си
  • Мнения: 123
Добро утро от мен!
Цяла нощ не спах..и ето ,че момента настъпи.А ме е така страх,че не мога да ви опиша!
Успех на всички останали ,на които днес им предстои чудото! Ще ми липсвате тези 5-6 дни,но пък после ще си наваксам Simple Smile
Лек ден!

# 59
  • Мнения: 13
Честито на krass, Валерия и katipati !   newsm51 newsm51 smile3525  са ви живи и здрави малките душички и само радост да ви носят!

mixilena   fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Леко и безпроблемно раждане!

Общи условия

Активация на акаунт