НОЕМВРИЙСКА тема 11

  • 19 987
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 154
Благодаря на всички за подкрепата   bouquet
И аз се чудех за стволовите клетки. Тук не е толкова скъпо да замразиш, излиза май към 1000$ годишно, пък това честно казано си е поносимо, първоначалната вноска е по-висока....но, абе знам ли. Ние така или иначе мислим да правим второ и май тогава ще му мисля.

# 706
  • Мнения: 943
Леле, колко мами се събрахте за 11 ноември, то не, че тогава ще излезнат бебоците, но...  Crazy

# 707
  • Мнения: 1 883
Весико, добре дошла при нас!  Hug Кой те шашка с пола? Бабите и съседките ли  Mr. Green Лекарят ти какво ти е казал ?
С моя мъж дори не сме го обсъждали това с размразяването.
Ако беше възможно, щях да подаря стволовите клетки, но на този етап в Бг не става.
Смърфи, дано всичко да е ок при теб!

# 708
  • Стара Загора
  • Мнения: 308
Оххх, гледам килограмите обсъждате. Мен ме е срам да се включа Embarassed Embarassed Embarassed вече са повечко от 15 и сега взеха и по краката и дупето да се лепят..... досега само на корем растях Crazy Crazy
Аз днес не се чувствам добре - ръцете и краката са ми подути, болят ме пръстите в ставите и на ръцете и на краката, направо едва натискам клавиатурата Cry Cry Cry
непрекъснато ми е горещо, а днес хич не е топло времето. Снощи два пъти ставах изпотена да се къпя и пак лягах. Дано тази нощ е по-добра Praynig Praynig
корема ми е ужасно разпънат, вече всички вътрешни органи ме болят, едва дишам на моменти...
Офффф, абе кво съм се заоплаквала, и вие не сте по-добре.....
Айде лека вечер на всички, дано утрешния ден е по-хубав.

# 709
  • Мнения: 154
Искрено ти съчувствам Аилан.
За килограмите сега ме е срам, че изобщо ги споменах, в крайна сметка к'во всички дават акъл, нали ние ще си ги сваляме след това, ама ха...
И сега един сериозен въпрос към Людмилана, и не само-понеже те чета доста обстойно, относно кърменето и гледах, че си писала, че бебето едва ли не си маркира гърдата ти със собствената му миризма, та...да имаш повече информация за къпането на бебетата. Аз четох, четох и на много места не препоръчват бебето де се къпе веднага след раждане, защото се отмива-верникса, който пък е защитна преграда към много микроорганизми и още куп неща. Всъщност препоръчват истинско къпане едва след падането на пъпчето, а преди това само обтриване с мокра гъба. Някакви аргументирани мнения в тази посока?

# 710
  • Мнения: 1 883
Айлан, че ти си с близнаци! Съвсем нормално си качила!  Peace

# 711
  • София
  • Мнения: 242
Опс, здравейте.   bouquet

# 712
  • София
  • Мнения: 676
Определено днес добре си побъбрихме с Дидка. Не ни стигна времето, но ще има време за следващия път  Peace.

Vesico22, vessy1, добре дошли  Hug.

Смърфиетка, вярвам, че всичко ще е наред  Praynig. Последният път и аз имах наличие на албумин, поради което пуснахме количествено определяне на албумина. Там се оказа, че е в норма.

Каприз, не знам за раците, но предполагам, че в минимално количство няма да е проблем  Thinking.

# 713
  • Мнения: 3

Определено днес добре си побъбрихме с Дидка. Не ни стигна времето, но ще има време за следващия път  Peace.

Нещо съм изпуснала - срещичка ли имахте пак, къде се видяхте с Дидка? Laughing

# 714
  • София
  • Мнения: 676
Мимозка, срещичката беше самосиндикална, т.е. квартална  Laughing. Голямата срещичка е в петък.

# 715
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Ето тук дават с какви прахове може да се перат бебешките дрешки - http://papa-bebe.com/prane_na_dre6ki.html
Аз купих тео бебе но още не съм започнала с прането.
ailan, днес точно това си помислих ние с едно се оплакваме че сме качили много, аз се глася да стигам белите мечки по килограми и с едно бебче лудвам като не спира да се обръща и рита, а за теб незнам. Като гледам по моето как всяко едно мое движение предизвиква ответна реакция при теб сигурно е двойно. Но още малко остана все пак само 2 месеца са това Simple Smile и колкото и болезнени понякога да са движенията му като спре и започвам да се чудя какво прави и защо не рита.

# 716
  • Мнения: 18
Vesico22, vessy1, добре дошли!!!   bouquet
Момичета , раци могат ли да се ядат сега? Имам един килограм  и им се облизвам като котка , но се сетих , че миди и скариди не може...а раци?!
Никой не споменава нищо за стволовите клетки? Ще съхранявате ли? Аз все още се колебая много по този въпрос  Thinking
Ох , забравих да питам и за праха за пране...с Персил сензитив могат ли да се перат бебешките дрехи? На Тео бебе аромата ми идва силен.
Това пък за скаридите и раците за пръв път го чувам. А за мидите просто трябва да се внимава от къде са и най-вече колко са пресни и как са съхранявани. Но това важи за всяка храна по време на бременност, така че не виждам проблем да се консумират. Аз като морско чадо и с големия, и сега се спуках миди, риби и скариди да ям цяло лято. Особено с големия килограми миди съм изяла сигурно, ама МНОГОО ми се ядяха (и сега Вико умира за тях, сам си ги чисти и хапва внушителни количества  Mr. Green )
За стволовите клетки - много мислих и съм навита, но мъж ми не е много на моето мнение. Може би ако съществуваха обществени банки както е на запад нямаше да се замисля да даря.
Праха за пране - Вико го прах с Тео, но тогава нямаше много други. После минах на Сано и съм много доволна. Сега сме на Персил Сенситив, но мисля за беба да е нещо по-специализирано за бебета, по-скоро Сано.
Хайде лека Simple Smile

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 272
Добро утро момичета,
помагайтееееее
исках да ви питам знам че имаше такива прекарали вируса с повръщаме и разтройство.
От вчера съм така първо само с разтройство (ама и аз за кви неща ви говоря) вечерта станах доста пъти, а сега даже и връщам.. Sad
личната ми лекарка е следобед, гинеколога ми не ми вдига... незнам какво да правя.
Кажете някоя бабина щуротия  Praynig
мерси

# 718
  • Мнения: 288
mimata14 - за разтройството - първо минаваш на диета - само сухари , обикновени бисквити , солети . Много помага оризовата вода - вариш ориз и после пиеш водата , ама да знаеш , че мирише гадно и на вкус не е цвете . После може да изядеш и ориза , но без масло , подправки , само ей така , както си го варила . После може и варени картифи , но пак без нищо . Бананите също ги дават като запичаща храна , но не те съветвам да ги хапваш сега, защото много хора ги разхлабват .
Виж за повръщането нищо не мога да се сетя , но пий мнооооооооого вода да не вземеш да се обезводниш .

# 719
  • Мнения: 219
 mimata14,аз го карах тоя гаден вирус ужасно е. Доки ми предписа да пия натриев цитрат за повръщането и прахчета ентерол за разстройството. С бабешки рецепти не можеш да се оправиш това е вирус все пак,а не настинка. Крайния вариант е да чакаш да ти мине от само себе си само да не се обезводниш.Диетка му е майката попарка,солети,бисквити,нищо друго поне 2 дена. Натриевия цитрат и прахчетата ентерол са напълно безвредни за бременни,питай в аптеката и бързо да ти мине.

Общи условия

Активация на акаунт