НОЕМВРИЙСКА тема 11

  • 19 967
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 220
Kölsches Mädel, мерси за линка, много съм заинтригувана, но съм пълен новобранец - как да дам английски адрес и как щи дойде до БГ  Embarassed  newsm78 Embarassed? Ей това се опитвам да разбера.
Аз като си сменях документи след като се омъжих, въобще не съм носила нотариален акт, само акт за граждански брак. И как така ще запишат бебето със старата ти фамилия? Че ти вече си с ново име, старата ти фамилия е била до датата на брака. Аз лично щях да си нося копие от акта за брак, ако все пак не станат документите ти до раждането. Но наистина си пусни бърза поръчка.  Simple Smile
Освен това, съгласно Закона за гражданската регистрация - "Фамилното име на всяко лице е фамилното или бащиното име на бащата с наставка -ов или -ев и окончание съобразно пола на детето, освен ако семейните, етническите или религиозните традиции на родителите налагат друго." - Това правило се прилага, когато детето е родено по време на брака.

korali , парният стерилизатор не е повече от 40 лв.

tonivil, грешно се изразих, имах предвид електрически стерилизатор. Този вид повече ме интересува, защото нямам микровълнова.
Ей сега разрових нета за цената на електрическия стерилизатор на Авент - 140 лв. Ама защо този на Чико е 65 лв.? newsm78 Двойната цена направо ме изненадва. Аз нали съм се насочила към продуктите на Авент и все тях гледам, че сега взех да се чудя  newsm78.

Браво за бебка, много си е добре,
10х за инфото за праха за пране.
Hug

Последна редакция: вт, 21 сеп 2010, 10:53 от korali

# 736
  • Мнения: 1 878
Момичета , просто сте страхотни!  Hug Това форумът е сила  Peace !
Беруш, спести ми ходенето до общината днес. Мъж ми трябва да дойде с мен. Simple Smile А за шофьорската книжка после ще му мисля  Whistling .
Bibi_34 , накара ме да се замисля с тези болнични: в петък АГ-то ще ми издаде 45-дневния болничен, той ще бъде със старата фамилия така или иначе. В НАП ( проверих току що) не ми се е сменила още фамилията . Ще си занеса болничния на шефа. Какво ще стане след 20, 30 дена, да не ме върнат да искат нов болничен?! Ми като ме върнат, ще правя нов, какво друго да правя Simple Smile .
Ще действам по процедурите и дано да не чакам много по опашките в районното, особено пък с този корем. Пак, много ви благодаря на всички !   bouquet

Дарче, този твой лекар сигурна ли си, че е лекар  Mr. Green
tonivil , парен стерилизатор това стерилизатор за микровълнова ли е? Ако да, тогава да уточня, че в този комплект, който съм показала е електрически. Браво за хубавите резултати! Ще си имаш фина мацка!  Peace
Мимозке,Корали  ще напиша няколко реда за Ибей, но да пооправя  първо малко къщата !

# 737
  • Мнения: 425
Kölsches Mädel май трябва да си извадиш от някъде документ, като си си сменила фамилията, че си същото лице и тоя документ трябва да стигне някак си до НОИ. Най - добре питай в общината за този документ или счетито.

# 738
  • гр.София
  • Мнения: 250
 Добро утро момичета  Hug

Бързам да се отчета след днешния преглед.Малкия ми мъж вече е цели 1640 гр. и най важното е че е с главичката надолу  Simple Smile Всичко ни е наред, потвърдиха ми 100 % мъж (аз нали все се съмнявах Simple Smile).От 9-ти Октомври излизам в 45-дневен болничен.Тогава ще ми пуснат и кръвни изследвания да видим хемоглобина.

Още неща исках да пиша, но забравих  Blush По късно като се сетя пак ще пиша Simple Smile

# 739
  • София
  • Мнения: 676
Браво на мамите видели бебоците си  Hug.

mimata14, бързо въстановяване  Praynig. Ентерола го предписват и за малките дечица.

Кьолшес, бързо подаване на документите  Peace. Това с нотариалният акт за апартамента е от около 1г.

Плана, ще го имаме занапред  Peace. Ти също ни имай предвид  Wink. Само, че ти нямам телефонче. Та може на ЛС да обменим.

# 740
  • Мнения: 1 878
Ибей не е интернет магазин, а е платформа, където се срещат продавачи и купувачи, т.е представете си го като най-големия битпазар на света. Затова не могат да се правят общи поръчки.
Има частни лица и магазини, които предлагат своите стоки. В описанието на всеки Ибей-член пише дали е Business seller или private seller.
Предлагат се нови и употребявани стоки, като в описанието на стоката се посочва дали има някакви дефекти или особености.
Има търгове, в които се наддава и опция да се купи без търг  Buy it now , а също и опция да се даде оферта Make an offer. Когато се даде оферта , тя важи 48 часа и ако продавачът я приеме, купувачът е длъжен да плати стоката, не може да се откаже. Търгът е един от основните принципи на Ибей- който даде най-висока цена в момента на изтичане на търга, той печели, като не е задължително да плати максималната цена,която е дал. Пример: артикулът струва 1лира. Продавач А дава макс.цена 2лири и е първият участник в търга.Цената остава 1 лира. Продавач Б дава макс. цена 4лири, цената се променя и става 1.20 лира ( стъпката, с която се увеличава цената зависи от стоката) .Продавач А дава втора макс. цена  3.50, обаче продавач Б е задал 4 лири и системата автоматично наддава и цената става 3.70. Продавач А пак наддава, този път 5 лири и цената става с 0.20 над максималната, която е задал продавачБ -4.20.
Голяма тръпка си остава търгът!
Има Ибей за различните държави-немски, английски френски и т.н.  Регистрацията е еднократна и с нея може да влизаш  във всеки един Ибей. Оттук нататък ще говоря само за английския Ибей. Има няколко предимства в сравнение с другите държави-не се дължат мита, ДДС и т.н в сравнение с американския. Има много посредническо-транспортни фирми, които донасят стоки от Англия. За немския напр. не ми е известно да има фирма, която да приема стоки от Ибей. Почти 99.99% от англичаните приемат разплащане с Пей Пал, докато в немския не е много разпространено и често се случва да искат банков превод, който струва майка си и баща си. От Англия , ако се уговорите с продавача за директна доставка до Бг, не е чак толкова скъпо, колкото от Америка или Германия.
Регистрация: съветвам ви първо да си изберете една превозваческа фирма и да се регистрирате с нейния адрес. По този начин избягвате ограниченията, които някои продавачи налагат техни стоки да се купуват само от купувачи с английски адрес. Пишете вашето име.  В полето за телефон оставете вашия мобилен телефон без код:088 888 888 .Важно е Registration address да е англисйки. Postage addresses може да имате колко си искате. Ето от тази тема може да си изберете превозваческа фирма http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=526727.0;topicseen
После само трябва да потвърдите един линк, който ще ви пратят на регистрационния имейл и вече сте приключили с регистрацията.
Втората стъпка е да си направите регистрация в Пей Пал. www.paypal.com Избирате да си напавите Personal account и държава България. Там задължително се регистрирайте с вашия български адрес.  Държавата, в която е регистрирана картата, с която ще се разплащате в ПП задължително трябва да съвпадне с държавата, с която се регистрирате в ПП.
След регистрацията трябва да направите две неща
1.Да потвърдите имейл адреса, скойто сте се регистрирали.
2.Да потвърдите картата , която сте регистрирали.  Моята регистрация беше отдавна и не мога да си спомня, какво точно пишеше, но някъде вдясно имаше To do list линкове. Единият линк е за имейла, а другият линк като го натиснете потвърждавате да ви изтеглят от картата 1.50 евро/лира ( не си спомням вече е каква валута беше) Когато излезне трансакцията било в онлайн-банкирането или в смс известие или в разпечатката ( при повечето банки се отразява до два, три дена, при смс известяването е веднага) трябва да потърсите пред думичките Pay Pal един четирицифрен код
1234 Pay Pal – 1.50 Така горе долу трябва да игзлежда. Този код го нанасяте в полето за потвърждаване на картата и сте готови. Внимавайте да не натиснете няколко пъти линка, тогава с всяко натискане генерирате нов код и ви теглят наново тези 1.50. При въвеждане на кода изтеглените пари ви ги връщат по сметката.
Има тема за Пей Пал в подфорума за пазаруване. Ако имате трудности, винаги можете да попитате.
Разплащането с ПП става моментално, т.е продавачът веднага вижда парите на сметката си. Няма значение в каква валута е вашата сметка и в каква валута пазарувате. ПП автоматично осъществява плащането. Като купувач не плащате никакви такси при трансакциите, те са за продавачите. Картата, която ще регистрирате в ПП е важно да е годна за плащане в интернет. Не е задължително да е кредитна, дори е препоръчително да е дебитна и да държите възможно най-малко пари в нея за да не изгорите с много пари, ако случайно ви я хакнат ( не ви плаша, просто всичко се случва в интернет пространството) . Аз пазарувам с дебитна карта на ДСК Виза електрон.
Относно посредническите фирми. Повечето действат на един и същ принцип:
След като сте се регистрирали с техния адрес  и сте направили поръчка , им пишете имейл, че ще им ползвате услугите , къде искате да ви доставят пакета, в кой град, по какъв начин , дали вие ще си го вземете лично от офиса им или да ви го пратят по Еконт или с друг куриер.Някои превозвачи ви пращат  имейл, когато ви е доставен пакета, при други се изнасят списъци на техния сайт с дати и часове за раздаване и трябва да следите дали името ви е там. Разгледайте сайтовете на превозвачите. Хората добре са го обяснили. За София много хора са доволни от Габко и Емпреса , за Варна много хвалят Алезар.
Сори за дългия пост, но по-кратко не можах!  Ако имате въпроси, с удоволствие ще ви отговоря. Има и тема за Ибей, в която момичетата са много запознати и също ще ви помогнат. Нека не ви се струва много сложно. Така е само в началото. После като видите какви красоти на какви цени могат да се купят , няма да имате спирачка !

# 741
  • Мнения: 368
Хайде в НОВАТА ТЕМА
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=527042.0

Kölsches Mädel, това ценно инфо ще го копираш ли и там на първа страница, така всички ще се информираме. Мерси много мила   bouquet

# 742
  • София
  • Мнения: 242
Задължително пий много вода. Може да пиеш чай от джоджен, също и шипка дават. Ще ти мине бързо, не се притеснявай... И внимавай с хемороидите (извинявай), аз и без това ги имам от време на време покрай коремчето, а при разтройство е много гадно... Само с хладка-студена вода се мие.  Peace
Успех.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт