Носим вече сладки новини - ОКТОМВРИйско бебе се роди!

  • 24 104
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 181
Да се запиша и аз в новата темичка.
Благодарности на Лейди , че се е погрижила.
За коланите има много голяма полза от тях, вярно аз бях с нормално раждане , та проблеми със запарване на рана нямах. Не ми е и бил мн необходим де , защото буквално месец след раждането бях дори и под кг. на които забременях , това естествено покрай недоспиването и грижите за малката. Единствено сега ще си взема такъв , който се откопчава отдолу , за да ми е по  - удобно при ходене до 00.
За раждането и по  -точно за себе си не се притеснявам, притесненията ми основно са за бебето , да е жив и здрав, но си мисля, че на всяка една от нас тук притесненията ни основно не са за нас самите , ами за нашите рожби. Въпреки, че като гледам мъжа ми той милия и за мен и за бебчо се притеснява. Дори вчера ме пита "Кога ще заминаваме да раждаме" и ми стана мн мило, знам колко мн иска това дете.
Димяни,   Hug

На всички с придобивки да са им честити, на мамите с неразположения да карат по  - леко и повече да почиват.

Лек ден на всички!

# 61
  • Мнения: 1 167
Аз също съм от шашнатите за раждането.Ужасно ме е страх как ще протече всичко.Но вече толкова много изтърпяхме,че на финала няма да се даваме.Смело напред и това е Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 548
nani-banani - какъв е този колан със закопчаване отдолу? Има ли снимка в нета и ориентировъчна цена?

# 63
  • Варна
  • Мнения: 245
Само да вметна че забелязах Petiaaa е в 37 г.с. а е пила магнерот. Петя, консултирай се с лекар, но е време да се спре, ще си докараш прекосване. Всеки лекар казва различно, но най късно до 36 г.с. някъде трябва да се пие. За спазмалгона също малко ми е странно, но там да кажем не съм сигурна. Аз знам, че само нош-па трябва, но не съм на 100%, важното е да внимаваш с магнезия.
Кой говори за страх от раждането, аз съм в УЖАС. Хем ми е второ, може би точно защото ми е второ.........  Tired

# 64
  • София
  • Мнения: 1 395
Аз бях с гадни болки в 3ти месец, но четох на Спазмалгона че не се препоръчва за бременни newsm78 Може би към края вече може, но по-добре си провери!

Цитат
Въпреки, че като гледам мъжа ми той милия и за мен и за бебчо се притеснява. Дори вчера ме пита "Кога ще заминаваме да раждаме" и ми стана мн мило, знам колко мн иска това дете.
  Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 486
пашик, и на мен по- високият колан ми харесва! а кой номер порьча? номерьт, който носиш за дрехи или?
UK 8,и дрехи това вземам


Единствено сега ще си взема такъв , който се откопчава отдолу , за да ми е по  - удобно при ходене до 00.
Въпреки, че като гледам мъжа ми той милия и за мен и за бебчо се притеснява.
Моя колан на Чико е този  http://family-bg.com/prX_3053.htm ,откопчава се отдолу,но да си кажа че тези копчета така да ми дращеха между краката,много е широко парчето между краката,дано този който поръчах е по-добре!

И моя мъж е много грижовен и се притеснява за мен и бебка!Дано всичко е наред!

Последна редакция: сб, 11 сеп 2010, 14:50 от pashic

# 66
  • Мнения: 686
Честито и на WINE. Много да им е здравичка малката кукла   bouquet

   Аз се поразходих днес, след малко пак излизам, краката ми са огромни вече, едвам влизам в обувки  Sad За коланите за стягане, аз имам гащи, но ще си потърся и колан, че ако имам шевове дори и от нормално раждане незнам дали няма да ми стягат и тия гащи. Че малко по принцип са ми неприятни.

# 67
  • Сливен
  • Мнения: 140
и аз да се запиша в новата темичка,да ни е честита и да ни върви на бебета  Hug

# 68
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Честити бебета на Wine и Калинче!!!!

Два дни не съм влизала и две бебета се появили Heart Eyes
Аз бях на преглед вчера, бебко е добре мери ме с един метър акушерката и кажа че няма да е огромно бебе под 4кг.

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 366
Четох, четох и накрая забравих за какво щях да пиша  Sad

Та за което се сещам сетя...
За омекотител аз няма да ползвам защото моето дете получи кожна алергия от него. Така че внимавайте...

Магнезия на мен ми казаха в 36-тата седмица постепенно да му намаля приема и да го спра. Така, че това ми е последна седмица с магнезий и на няколко дена ще го намалявам с по 1 таблетка.
В някои родилни домове дават спазмалгон за облекчаване на болките при раждането. Но дали може да се пие докато сме бременни не знам...

А за уплахата от раждането - ами може някой и да не го е страх, но мен и преди сега си ме е страх /по-скоро се притеснявам/. Страх ме е и за бебето и за мен. Все пак някой трябва да ми гледа децата и искам да съм аз.

Мунка на тази твоя докторица и трябва една като мен. Аз нито съм ниска, нито таза ми е тесен, но на болки не търпя. Не викам и рядко стена, но пък припадам. Та ми е любопитно какво ще прави в такъв момент като се пише на толкова голям непокиз и е с такива претенции...

# 70
  • Мнения: 240
Здравейте тумбаци и вече обебили се!  Hug

Относно раждането - дали защото ми е за първи път и не знам точно какво ме очаква, ама не бих казала, че ме е страх даже повече се притеснявам от това кога ще се случи и дали мъжът ми ще може да ме закара /не че нямам още двама в резерва/ и естествено най-много искам да знам, че бебчето ми ще е добре.

За памперсите  - и на мен ми направи впечатление че в Кауфланд са най - евтини и довечера ще ходим да заредим за първо време.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=122253 - ето тук тези които се страхуват от раждането могат да се разведрят малко и да го погледнат от друг ъгъл.

Приятна почивка и чакаме следващото бебе!  Peace

# 71
  • Мнения: 8 556
И аз пия магнезий,лекарката ми от БГ каза ,че няма проблем .Не ми е казала да спирам,аз умирам от болка със хванати пъсти на ръцете.Защо да се внимава с него.То нищо не помага и не облекчава.Направо съм отчаяна

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 366
MG18 аз от магнезия полза не видях, а той пречи за да се получи разкритие при контракции и може да доведе до преносване на бебето. И в месеците в които не е желателно да раждаме е добре, но за след това не е.
А на мен тези схващания на мускулите започнаха да ми намаляват след като започнах да пия Феро фолгама. Оказах се със сериозен недостиг на желязо и калций и явно от там ми е бил проблема. Пусни си изследвания и виж от къде може да е за да вземеш мерки и да не се тормозиш...

# 73
  • У дома
  • Мнения: 59
Здравейте, мацки  Wink

Ние излизахме малко, че трябваше да се купят разни последни неща за ученичката, а и на мен ми трябваше лигнин (при нас искат да си носим 2-а пакета) и си взех едни превръзки за след раждане, дебели.
Едвам се движа, незнам какво ми стана и лошо ми стана, та едвам се прибрахме и сега така ми е изморено, а майка е у нас и пече пипер, пък искам и да изгладя вече всичко и да сортирам багажа за болницата.

Много ме мързи да пиша, нешо щях да коментирам, ама какво  newsm78

# 74
  • Мнения: 0
wafi, благодаря ти за линка с темата Hug
голяма смях пада Joy rotfImbo, чак се просълзих
аз също пия магнезий и не знам кога да го спирам, в осми месец имах много подготвителни контракции и пиех 3по2, но като поотминаха доки ми каза да пия 2по2, но аз съм 2 по 1и като ви чета мисля да го спирам, защото съм с термин 1 октомври, така че ако ще решава да се ражда аз не мисля да му преча изкуствено  Wink

Общи условия

Активация на акаунт