Седмокласник смел на старта е застанал и целта на мушката е "хванал"

  • 41 054
  • 725
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 18 151
,докато в математиката на Архимед са си разделени по видове и добре обяснени.

ако знам, че там е разковничет ще го купя. Иначе сме по аАнубис.

Съгласна съм с казаното от svetlaem. Peace В учебника на "Архимед" задачите  са обяснени сякаш по-разбираемо. После като брой задачи за упражнение след урока са обаче  по-малко и  по-лесни в сравнение с тези на Анубис. Thinking Но това едва ли е  съществен проблем. Осмислен и разбран от написаното по по-простичък начин в "Архимед", принципът на решаването на даден тип задачи  впоследствие може да бъде упражнен както с решаването на относително   по-завъртяните  примери на "Анубис ", така и с далеч по-сложни от многото  сборници за седмокласници.
Именно  svetlaem   bouquet любезно предостави на нас, миналогодишните седмокласни мами , сканирани страници от въпросния учебник, с помощта на които доста дечица доразбраха  алгоритъма за решаване на иначе опъващите им се понякога задачи от сплави и капитали, както и от параметрични неравенства. Peace
Наблюденията ми сочат същото и в 8 клас.  Thinking Много интересни и различни по сложност   задачи има в учебника на Анубис, но отново като че ли обясненията на  Архимед са по-разбираеми.Не обвързвам никого с мнението си, само споделям, че на дъщеря ми отделни части от този учебник й бяха много полезни.

# 661
  • у дома
  • Мнения: 7 166
За 8 клас е същото - по Архимед са обяснени много хубаво уроците,но наистина липсват кой знае колко тежки задачи-има ги де,ама не толкова...И според мен дете,което е усвоило алгоритъма или начина за решаване на определен тип задачи,после може да решава и по-сложни,а не виждам логика да са дадени сложни задачи,като и лесните не са обяснени като хората.А в учебника на Архимед за 7 клас задачите след урока са по-малко,защото има сборник,наречен Книга за ученика http://www.book.store.bg/p26435/kniga-za-uchenika-po-matematika- … ajna-alashka.html ,а там повярвайте задачите са си предостатъчно и акто обем и като трудност.
Пратих на Шани сканираните уроци за текстови задачи,ако прецени да ги качи в общия имейл.

Последна редакция: нд, 28 ное 2010, 13:20 от svetlaem

# 662
  • Мнения: 734
Днес разбрах окончателните резултати от пробния изпит по български език и литература. Моето момче има 95 точки от 100. Това на каква оценка се равнява по шестобалната система?

# 663
  • Мнения: 8 848
Днес разбрах окончателните резултати от пробния изпит по български език и литература. Моето момче има 95 точки от 100. Това на каква оценка се равнява по шестобалната система?


5.82 Браво!

# 664
  • Мнения: 734
Благодаря. А има ли някъде скала, по която мога да смятам?

# 665
  • Мнения: 734
Ама че съм и аз - сега ги видях на първа страница.

При нас - 5.82 по БЕЛ, 5.53 по мат.

# 666
  • София
  • Мнения: 1 861
При нас - 5.82 по БЕЛ, 5.53 по мат.
От къде ги взимате такива деца, бре?! Как ги гледате, с какво ги храните?!   bouquet

Моето муле грозно се е изложило по БЕЛ – 4.072. Съвсем очаквано за мен. В училище също ми е надробил някакви четворки и петици... Чакам с нетърпение да видя нещата на живо... Sad
По МАТ имаме 87 точки – според миналогодишната скала 5.536 (г-нът не бил писал оценки, само точки). При това, му бил добавил 4 точки, след като  нашият му разяснил какво е „искал да каже поета” по последната задача за ъглите! Е, като си сътвори творенията на изпита, кой ще го пита за доизясняване!? Просто не знам как да се спряви с тази наша най-голяма мъка – ми не може да си изписва/обосновава решенията човекът и туй то! От 2-ри клас с това се занимавам, опитвам да внуша, да показвам как, да дудна колко е важно... и не става, и не става! Аз като обяснявам вкъщи се прозява, в у-ще докато г-жата обяснява, той си пише домашното... И другият ми проблем е, че е тотално непредвидим (на предишното контролно в курса имаше 2) – днес може да ми реши една задача за секунди наум, след седмица да я гледа като теле локомотив! Някой друг имал ли е нашия проблем и ако се е справил с него, моля да сподели как! Знам, че практика и "механизиране" му е майката, ама моето не е такъв човек – все на ентусиазъм  и временна кондиция разчита...

Много благодаря на unadаptable за коментарите по тестовете по БЕЛ, ако ganis има доброто желание да коментира теста по MAT ще е супер!  Hug

Пп. Ali&Meli, ako естествено нямаш нищо против, би ли коментирала разликата, евентуално, в трудността/качеството на пробните изпити в двете школи, в които детето ти ги е държало?

Последна редакция: нд, 28 ное 2010, 19:22 от PurpleDragon

# 667
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 mamma_jenny , поздравления за Явор  Hug.
 PurpleDragon , би ли споделила , моля , колко точки отговяр на тази оценка? Можеу и на лични , благодаря  Hug.
 По математика синковеца е с 86 т. / след 1 отнета за назидание  Mr. Green/.
 И да ви кажа , направо съм бясна! Видях преразказа  и критериите за оценяванета му. Е, няма такава несправедливост. Толкова много точки са му взети ,че... Да не говорим, че по последните 2 критерия няма никакви точки / дори и 0/.
 Не знам, чудя се дали въобще да се занимавам с пробни изпити , или да се прави тестове и стари изпити в къщи.
 Да не говорим, че има безумно разминаване на точки и оценки...
 Уф , оплаках се!

# 668
  • София
  • Мнения: 1 861
  PurpleDragon , би ли споделила , моля , колко точки отговяр на тази оценка? Можеу и на лични , благодаря  Hug.
 
Али, току що го видях! 26 т. на теста ( Sad )и 20 т. на преразказа. Общо 46. Резултат 4. 071 - напълно съвпадащ със скалата, посочена на първа страница... Cry Сега ще чета преразказа, да видя и аз к'ви ги е сътворил и да гадая за критериите... На пръв поглед - бясна съм, че няма грам запетайка, грам тире за по- и най-... добре, че поне главни букви е слагал! Ама това е положението с моя човек - важно е, че знаем теорията, що пък трябва и на практика да я прилагаме???!!!

# 669
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
PurpleDragon , за правописа и пунктоацията най-много ме е яд. Няма нито една грешка, а точките му по този критерий са ...1. За подредбата няма даже и 0 т. / а няма драсканици , няма грешкси , нищо!!!!/. За теста , пак ще кажа , доволна съм. 2 грешки*/ едната на неучен материал/, но за преразказа...
 Колкото до критериите - те са дадени на отделен лист. Общо са 8 , като за всеки има различен макс. бр. точки. Според мен ,  моето дете само по 2 от критериите са оценено реално.
 Няма значение , поне съм наясно кое е най-ниското възможно представяне . По скалата на 1 стр. оценката му за 71 т. е 4,90, но на теста си е 4,72.

# 670
  • София
  • Мнения: 1 861
Ali_sun, не знам какво да ти кажа... Оценките по БЕЛ (преразказ, съчинение) винаги са малко или много субективни.. Не се ядосвай, в карайна сметка от този „изпит” нищо не зависи! Детето ти е знаещо и можещо и ще успее! Знаеш го! Hug
Аз лично, нямам претенции срещу оценката на г-жа Михайлова. Абсолютно реална си е.  Както казах, не очаквах блестящо представяне, още повече, че моите критерии винаги са били по-завишени от тези в у-ще.. Единственото, за което съжалявам и за което обвинявам най-вече себе си е, че разчитайки на училището, прекалено дълго го оставих да се развива на самотек. И в един момент проблемите избиха... Натрупвания... И въпреки лошото представяне на детенце, не се отчайвам, приемам просто, че ни очаква доста сериозна работа! И накрая - каквото сабя покаже! Да са ни живи и здрави!

# 671
  • Мнения: 1 655
Скъпи майчета на седмокласници Hug, чета ли чета как обсъждате пробни изпити, а уви във Варна такива няма. На няколко места звънях и чак февруари месец ще има такива. Мен лично ме безпокои това. Февруари ми се струва късничко. Като си знам синчето си мисля, че сме доста зле по преразказите. Той обаче не смята така и като донесе ниска оценка вечно има оправдание. Ох, тежка година ни чака ooooh!. Дано все пак края да е възможно най- добрия. Всички ме успокояват, че децата щом започне втория срок се амбицират и се стягат, дано е така и при нас.
Извинявам се за въпроса, но имате ли верните отговори от пробните изпити които споделихте. Ако е възможно да си сверя часовника. Peace

# 672
  • София
  • Мнения: 18 151
Мами, не се притеснявайте от не дотам високите оценки на дечицата!Това все пак е първият им  пробен изпит.  Peace Пускайте ги на повече такива, ще си изработят  стратегия как да се справят бързо и добре! Защото не всичко е само  и единствено знания! Wink Разбира се , основният фактор за добро представяне е именно наличието на такива, но все пак и ред други неща оказват своето влияние.
Не да ви звучи като успокоение, но  миналата година първите оценки на пробни по БЕЛ и при нашите деца не бяха  онова, което ни се искаше като оценка. Но с натрупването на рутина при решаването на тестове и писането на преразкази, нещата чувствително се подобриха във времето. Не се безпокойте, децата ви ще се справят!! Heart Eyes
Колкото до съществената разлика в оценките от два теста по БЕЛ  на различини школи -  напълно обяснима е според мен. Често тестовете, давани в различните школи, се отличават доста по трудност, както по отношение на включените  тестови въпроси, така и по естеството на  избрания за преразказване текст.  Де факто така стоят и нещата по мат.Не беше рядкост и миналата година разминаването в оценките на тестове в различните школи.
dolores,споко! Миналата година покрай неяснотите около формата на изпитите, същинските пробни започнаха именно от януари-февруари. Peace Дотогава решавайте каченото тук.
Което ми напомня да ви питам, да ви пратя ли на пощата събраните архиви от  миналгодишни пробни изпити....Поне онова , което съм запазила на компа... newsm78


ПП Всъщност, мили мами, не дочаках вашия отговор и "услужливо" изпратих на пощата около двадесетина пробни изпита по БЕЛ и мат.Част от тях са рарнати, така че може и да се е получило някъде дублиране, за което моля да ме извините. На повечето през миналата учебна година съм слагала и дати на провеждане.На вас тези дати ще ви  помогнат да  се ориентирате дали е удачно  да давате на децата определен тест към дадения момент .

Последна редакция: пн, 29 ное 2010, 00:36 от already detective

# 673
  • Мнения: 752
Already,   bouquet
Долорес, и в Шумен пробни ще се провеждат от втория срок. За момента давам в къщи тестове, които
теглех от темите на миналогодишните седмокласници. Тези от ноември и декември са по стария формат, но все е упражнение.
Сега с качените от Олреди ще е по-лесно, че голямо ровене из темите им беше.
 

# 674
  • Мнения: 542
already detective, благодаря за темите!
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт