До ОКТОМВРИ време не остана, сладко бебенце ще гушка мама!

  • 23 196
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Германия
  • Мнения: 8 106
здравейте и от мен! чета че коментирате кремовете за мазане на зърната и да ви кажа какво ни казаха лекторите от ЛЛЛ на лекция на 12.09 в къщата на ТУК-ТАМЕ- не бива да се мажат зърната с никакви други неща от сорта на олио, лосион и т.н а само с кремове с пречистен ланолин; такива, които не изискват миене преди кърмене; ......
Аз не лектор от ТукТаме, но мога да потвърдя препоръката Wink Чист ланолин и е мирна главата Peace

# 76
  • Мнения: 790
Влизам само с бърз въпрос, че ми е притеснено. Не съм чела нищо. Само на това попаднах:

За чая от малина още преди няколко месеца писа Олето, или не беше тя?  newsm78. Не останах с впечатление тогава, че предизвиква по - ранно раждане. Иначе нямаше да го почна още в края на 8 - мия месец. Тогава си бях записала следното: 1 с.л. листа от малина се залива с 250 - 300 мл кипяща вода. Престоява минимум 1 - 2 часа. Почва се 1 - 1,5 месеца преди термина. 1 - 2 седмици преди термина се пие по 500 мл на ден.

Не съм наясно с чая от малина. От тук научавам за него. Някой друг е бил  Peace

Ако имам контракции на 4-5 минути за по няколко секунди, но не са болезнени, трябва ли да се притеснявам. Изпих 3 магнерича през час, нямам но-шпа, нямам нищо друго.

Мамите, които ще раждат в Майчин Дом Варна, ако нещо започне, на моя лекар ли трябва да звъня посред нощите или в МД?


Болдвам, че ми е притеснено и искам да ми забележите въпросите.  Hug

# 77
  • София
  • Мнения: 1 395
Оле, май ако не са болезнени не са истински newsm78 Опитай да заспиш пък ако има нещо няма да го проспиш Crazy Hug

Бобче, какво значи да ти рови из къщата? Жената за почистване пуска прахосмукачка, измива пода и бърше прах без в които и да е шкафове. В крайна сметка бръква само в шкафа с парцалите и препаратите да си извади и това е Peace Има и хора, на които им гладят, подреждат и какво ли още не, но това вече е домашна помощница, а не жена за почистване споре дмен.

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 181
Оле, по принцип родилните контракции са болезнени. Аз миналата година  мн се чудех дали ще ги усетя , защото цяла бременност бях с контракции , но определено има огромна разлика, няма как да сбъркаш. Явно може би си се пренатоварила днес. Иначе от акушерката ми знам, че при контракции от тип родилни / болезнени / , ако вземеш нош па поне през половин час и тя не те успокои значи нещата вървят към раждане.

Лягай и недей да шаваш много.

За МД Варна , моя колежка ражда там миналата година и звъня на докторката си в 12 вечерта, така че явно на твоя док се обаждаш независимо от времето.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2010, 00:20 от nani-banani

# 79
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Оле, ако не са болезнени, не мисля че трябв ада се притесняваш. Лягай и се отпусни  Hug За втория ти въпрос, немога да помогна  Rolling Eyes

Бебз, не буквално рови, ама все пак ти е из къщата. И прах да избърше, ще трябва да мине през предметите по рафтовете ти, например. Освен това, вие как процедирате, стоите ли в апартамента докато работи, или излизате навън.  newsm78

# 80
  • Мнения: X
Оле, според мен за по-сигурно се обади на дежурен телефон в болницата, в която ще раждаш, обясни и попитай.   bouquet Аз раждах със секцио, така че не зная, обаче си спомням, че ми бяха започнали едни болки в кръста като при цикъл и ми казаха, че това са родилни контракции и веднага да лягам да ме оперират. От една жена зная, че топла, но не гореща вода води до спиране на неистинските контракции. Но пък в темата няколко момичета са ме съветвали, че топлите душове засилвали контракциите... При мен досега ги намаляват, но не знам..
Иринополис, благодаря за съвета! А на теб къде са ти вземали кръв за 4,50, това в някаква определена лаборатория ли е или е навсякъде? Аз досега ходех в Цибалаб...

# 81
  • София
  • Мнения: 5 764
Охх...аз не мигнах цяла нощ!
Райън е с повръщане и сега отидоха с баща му на лекар  Confused
Мен много ме е страх да не е вирус и да не се лепне на малките направо не знам.... ще седя с маска и така а малкия в друга стая! Sad

# 82
  • София
  • Мнения: 483
Добро утро  Heart Eyes
Оле, как си? И аз мисля, че ако не са болезнени, не са родилни. Като отвориш очички, пиши моля те (освен ако не си в болница, де...)
Тони, като се върне детето от лекар и ти пиши какво е. Моят син така повръщаше често и като започне - по цяла нощ. Но порастна и спря.
Бебз, какъв багаж ще носиш в МД първоначално и какво ще ти донесат по-късно? Нещо не мога да се организирам... Въпросът ми е към всички, които ще раждат в МД София.

Откакто започна учебната година ставам в 6 да будя ученика и нямам проблеми със съня  Party Но сега се събудих в 5, въртях се до 6 и станах.
Приятен ден на всички  Hug

# 83
  • София
  • Мнения: 5 764
Мирче,чакам да се приберат дано не е вирусно!  Praynig
Снощи яде пълнени чушки ама от тях да е  Thinking
Ти в МД ли ще раждаш?
Аз нищо не си носех освен нощници,бельо,превръзки,лигнин,сапун,кърпи...... но при мен беше всичко набързо иначе памперси трябва да носиш и мокри кърпички и ако си секцио антиалергични лепенки за раната + 1 водоустойива да си се миеш!  Hug 

# 84
  • София
  • Мнения: 483
Димяни  Hug И аз така си мислех... а помпата за кърма, памперсите и мокрите кърпички после, на трети тур дрешките на мама и на бебе - нали така?
Купих памперси New Baby на Pampers, пакет от 94 бр. (20 лв.), но са 3-6 кг. като ви чета, май по-добре да стартирам с 2-5 кг, нали?

# 85
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Добро утро и от мен,

♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥Димяни ♥ ,дано не е нещо сериозно!
Arim , и аз го гледах този пакет....и се колебаех между него и белите ню борн... newsm78. Но така или иначе, едните са от 2-5, а другите от 3-6кг. Едва ли ще се задържат много, за да се притесняваш!  Peace

Иначе ние добре поспахме... Blush и тази нощ минах без набези до хладилника.. Crazy

Мнооого хубав и усмихнат ден на всички!   bouquet

# 86
  • Мнения: 186
Добро утро тумби.Аз не съм се включвала в4ера мн , 4е цял ден бях с контракции и то болезнени, но бяха за по 3-4 секунди и не съм звъняла на доки , нито пък до болницата отидох.Реших 4е ако са родилни трябва да станат по -дълги и так,макар 4е по едно време бяха станали то4но на 40 мин,ама докато стигнат на 5-10 има времеа.Цял ден лежах.И един кръст ме боля,то бъбрек ли беше кръст ли- от лежане не мога да разбера-луда работа ви казвам.Да видим днес как ще са нещата .Не можах да изгладя дрешките с това лежане, но пък багажа за болницата го стегнах Joy-все пак утре влизам в 9 мес,и не се знае разбойника какво ще реши.

Магнери4а ще го спра в края на първата седмица на 9 мес - така ми каза доки

За памперсите , аз съм с 3-6кг.
Малина няма да пия - не за друго ами защото ми става лошо отмиризмата на  4ай(по принцип , не от бременността).Но Арниката мисля утре да я почвам.Нали на гладно трябваше да се сму4ка???

Одялца -имам две плътни4ки(като плюшени са , ама мама ги е купувала-та хи4 незнам от къде)+ едно от тези испанските,дето стават и за коли4ка,а баба онзи ден ми изпрати пелената с която са изписвали навремето сестра ми и мен (дебела , вълнена ,плетена пелена-мн красива -толкова мило ми стана като я видях)- ще ползвам и нея като одеалце , но може за в коли4ката под бебето.

димяни - радвам се 4е посиняването си има обяснение и дано да не се слу4ва пак , а Рай да се оправя бързо -да нацелуваш дребосъ4ките Hug Hug

# 87
  • Мнения: 65
Добро утро и от мен,и аз в графата на неспалите тази нощ! Hug

Тони,мерси за пожеланията миличка.Радвам се,че двете мишочета са наред,а за Райън,нормално е виж какво е  времето,а ако не се лъжа вън върлува още някакъв коремен вирус,който минава за 1-2 дни.Ами ще ги отделиш малко 3мката,ако трябва.Важното е да са добре дечицата ти.Не ти е лесно,много ти се насъбра,всекидневно си мисля за теб  Hug  Praynig Дано скоро влезете в ритъм и всичко си дойде на мястото.Много ви целувам!

Мирче,аз няма да раждам в МД,но мисля че навсякъде е що годе едно и също.Аз в чантата 1вата съм си сложила,джапанки,кърпа за ръце,хавлийка,халатче,сапуни,паста за зъби,превръзки,лигнин(подготвила съм си и някои обезболяващи за след раждането),мисля да си взема 1-2 списания и това е ,а не и прибори ми казаха.отделно имам втора торбичка,в която съм подготвила(памперси,мокри кърпички,помпа за кърма,кърпички за гърди,кремче,подплънки,залъгалка за бебешока ако се наложи,един чифт ръкавички и един лигавник) В общи линии мисля е това,бях си подготвила и 2 нощнички,но ми казаха,че там дават и не съм ги сложила,ще ми ги донесат и тях ако се наложи Peace

Мен треска ме тресе.от една страна съм щастлива,от друга ме наляга шубето....само стискам палци и се моля всичко да бъде наред  Praynig

Оле и аз мисля,че ако не са болезнени контракциите не е страшно.Понякога когато бебето мърда и закача маточната стена,тя регира и се свива,така че може и това да е било.Аз знам,че родилните контракции са остри и през регулярно време.Дано всичко е оки. Hug

# 88
  • Мнения: 367
добро утро,

аз бях решила да правя нещо сладко днес, но се оказа, че за всичко което съм харесала нямам необходимите продукти. от 10 съм на фризьор и после ще си пазаря.

чудя се между 4 неща

http://tanitaang.blogspot.com/2010/09/blog-post_14.html

http://tanitaang.blogspot.com/2010/08/blog-post_29.html



3 пъти съм правила това [url]http://tanitaang.blogspot.com/2010/07/blog-post.html][http://tanitaang.blogspot.com/2010/08/peach-cobbler.html/url]

3 пъти съм правила това [url]http://tanitaang.blogspot.com/2010/07/blog-post.html
стават разкошни. рецептите на тази мадама са уникални.


хвърлила съм око и на тази р рецепта http://kulinar.gbg.bg/index.php?area=1&p=recipe&id=2523 вчера ме черпиха и е уникално на вкус може да се сложат и банани при карамела

памперси съм взела един апакет 2-5кг. 43бр. и един 3-6кг. 93бр.

# 89
  • Мнения: 6
Добро утро, сладурани!

Снощи имахме гости и не можах да ви изчета, но днес съм от ранобудните и наваксах  Grinning

Оле, дано всичко е ок при теб  Hug
Тони, стискам палци да не е вирусно  Hug И е чудесно, че малките красавици са добре  Hug
Вчера записа на тонове мина чудесно, всичко за сега е ок. Имам си подготвителни контракции, но доки се засмя, че другия петък ще се видим и би трябвало да съм още 2 в 1. В понеделник най-после ще се видя с доки от ЖК, че бе отпуска близо 40 дена и ще си взема обменната карта, ще пускам и последните изследвания, като се надявам да са ок, че то време не остана за лечение на каквото и да било  Laughing.
Ради, с теб сме, миличка, сигурна съм, че утре ще ги разбиете с бебчо на изпита  Hug
Наденце, нощничките ги дават там, защото по тях разбират от кои мамчета си - от пред-родилно, от родилно или гинекология. Така че едва ли ще ти потрябват. А под халатче какво разбираш - нещо, което да ползваш като връхна дрешка ли? Все пак другата седмица го дават дъждовно време, та и чорапки за крачетата да имаш  Wink И зарядното за телефона да не забравиш, че как ще те намираме после? В четвъртък, ако съм ок и не вали като из ведро, може да се разберем с Ради и заедно да дойдем да те навестим  Grinning. Хайде, направи си днес пир с любими гозби, че утре май вече трябва да си на лека храна. Всичко ще е ок, Гагова е пич, ще видиш колко леко всичко ще мине  Hug
veselina, аз бих забъркала първите 2 рецепти (третия линк не иска да се отвори) и то в един и същи ден  Laughing Изглеждат и звучат страхотно. Но не ми се яде сладко и за сега ще ги пропусна  Hug
Вчера наистина май не успяхме да се разпишем за хубавия празник с ново попълнение, но съвсем скоро ще дойдат новините за новородени сладурковци  Heart Eyes Оле, мерси за новата тема  Hug

Общи условия

Активация на акаунт