До ОКТОМВРИ време не остана, сладко бебенце ще гушка мама!

  • 23 134
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 298
Честита ни нова темичка! Дано само хубави неща пишем в нея!

Ох и на мен много ми се спи. Днес едва гледам, а Мила е вкъщи и все нещо иска.
До сега кексчета правихме, та глазура за украсяване, голяма цапаница.
Мен само ми се лежи и чете или гледа хубав филм.  Laughing

Ние утре трябва да пазарим последни неща вече. Нямам одеало за леглото на бебо.
И олекотено за това на Мила. Това кремче на Авент тук не съм го виждала.
Аз с нищо не се мажа, чудя се дали да не почна. Нали съм с гъби, много ме е страх да не се прехвърлят към гърдите и да имаме проблем с кърменето.

# 31
# 32
  • София
  • Мнения: 17 301
Един ден ме няма на линия и вече не мога да ви хвана дирите  Hug Отивам да чета  Flutter

# 33
  • Мнения: 240
Здравейте мами!

Аз започнах да си мажа зърната с Гермастан, защото няколко приятелки ми го препоръчаха пък ще видим какво ще излезе.

Честит празник на всички именици!

Димяни  Hug стискам палци всичко да е наред с малките ти куклички и тревогите ти да са били напразни!

# 34
  • София
  • Мнения: 119
Здравейте мамчета и коремчета  Hug
Честита ни нова тема и само с хубави новини да я пълниме.
Честит празник на всички именници и на Софиянци.
Аз съм добре, на консултацията ме претупаха набързо така и не разбрах колко е пораснала мадамата. Малко се постреснах като започна да ми говори за пренасяне и предизвикване на раждане, но може да се е опитала да ме информира само какво се прави в подобен случай и аз да не съм разбрала павилно. newsm78
С подготовката за беба съм готова и вече чакам да благоволи  да излезе. Още малко и наистина ще започне бебевалежа и при нас.
Аз с нищо не се мажа.
Димяни  Hug

# 35
  • Мнения: 42
Привет  Hug
Честит празник на всички празнуващи днес!
Да са живи и здрави тризначетата, които са се родили!!!

# 36
  • Мнения: 109
Аз си мажа зърната с крема на Себа мед.

# 37
  • Мнения: 1 599
Честита ни нова темичка! Само хубави новинки!   bouquet

Данимира, браво за тоновете.  Peace
Бобче, спи, че после няма  Joy

И аз се мажа с Авентския крем.
Обърнала съм къщата с краката нагоре и не знам кога ще я оправя. Ужас!

А срещичката се отлага за след уикенда ли?

# 38
  • Мнения: 1 599
Исках и аз да питам за този чай от листа на малина - никъде не прочетох, че се използва за лесно раждане  newsm78

# 39
  • Мнения: 109
Ух.....до сега се мъчих да гладя на беба спалното бельо и одеалцата,хавлийките,обаче много трудно и изобщо не ми се изглади чаршафчето.....много трудна за гладене материя..... ooooh!ама колкото толкова  Tired

# 40
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ох, аз си взех детето от градина и я нахраних даже, изчистих си и кухнята и сега се чудя какво да правя. Направо не ме свърта на едно място....

# 41
  • Мнения: 240
Исках и аз да питам за този чай от листа на малина - никъде не прочетох, че се използва за лесно раждане  newsm78

Този чай се пие за предизвикване на контракции и скорошно раждане но не и за улесняването му! Препоръчително е да не се приема по рано от 36 седмица!  Wink

# 42
  • Мнения: 1 167
Тук съм след прегледа.Доки каза категорично секцио.Главичката на бебо е много голяма,раменцата също и е почти е невъзможно да се роди нормално,а и той е третият доки,който не иска да рискува.Ами какво да се прави,важното е да сме добре.Датата ще е 27.09 или 28.09,ако не се роди по-раничко.Иначе всичко си му е наред,идеални тонове Heart EyesОстава да чакам Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 3 500
... и сега се чудя какво да правя. Направо не ме свърта на едно място....
  И аз съм така. smile3506

# 44
  • Мнения: 3 500
Ето:

Запарени като чай или отвара, листата от малина са най-известни и най-широко използвани като най-безопасния от всички тоници за матката и бременността. Те съдържат фрагрин, алкалоид, който тонизира мускулите в областта на матката, включително и самата нея.

Повечето от ползите, които се приписват на редовната употреба на чай от листа от малина през бременността се дължат на витамините и минералите, които съдържа растението. Трябва да отбележим високото съдържание на витамин С, присъствието на витамин Е и лесно усвояеми калций и желязо. Листата от малина съдържат и витамини А и В комплекс, много минерали, например фосфор и натрий.

Ползите от пиенето на чай от листа от малина преди и по време на бременност са:

- Увеличават плодовитостта както у жените, така и у мъжете. Комбинирани с червена детелина са чудесен билков лек против безплодие.
- Предотвратяват спонтанните аборти и кръвотечението. Листата от малина тонизират матката и предпазват от аборт и от следродилен кръвоизлив, причинен от отпусната или атонична матка.
- Облекчават сутрешното гадене. Много жени потвърждават, че са получили облекчение на гаденето и стомашните си проблеми при бременност.
- Намаляват болката по време на и след раждане. Като тонизират мускулите, използвани през бременността и раждането, листата от малина премахват много от причините за болезнено раждане и дълго възстановяване. Това естествено не премахва болката при разширяването на шийката на матката.
- Подпомагат изобилната секреция на кърма. Високото минерално съдържание в листата от малина подпомага производството на майчино мляко, но стипчивостта им може да пречи при някои жени.
- Помагат за бързо и леко раждане. Листата от малина помагат на матката да работи без допълнително напрежение. Те не правят контракциите по-силни, но помагат на контрахиращата се матка да действа по-ефективно и по този начин правят раждането по-лесно и бързо.

Общи условия

Активация на акаунт