Дискова херния - 1

  • 207 757
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 21
Привет от меен Simple Smile)) Вчера се върнах от Павел Баня..Бях в СБР (мисля,че така беше..).Ta да изкажа малко впечатления..Първо приемането-Мерят ти кръвното,пращат те на преглед,лекърката преценява какви процедури са ти нужни,дава ти картона и това е..На мен ми бяха назначени електростимулация,подводен масаж и екстензия.Качваш се в стаята-телевизор,ортопедични матраци,баня.(тераси няма..) Не знам дали може да се пуши вътре,тъй като хората излизаха на етажната тераса да пушат..Ама ние си пушихме... Embarassed Embarassed Храната-Ужас...Салата от зеле с нещо друго...постоянно...С извинение повечето приличаше на повърнато,и ние си излизахме навън да се храним..Парка е голям,преминаваш парка и си на ''центъра''. 2-3 кафе-ресторанта,а на улицата има сергии с разни работи.В самия санаторум долу има барче,в което има 2 компютъра,което все пак си е някакво занимание...Сега за процедурите..Електростимулацията ми я извършваше едно и също момиче..доволна съм,много внимателна и самата процедура не е неприятна..Подводния масаж почти всеки ден различна жена го извършваше.Някои са свикнали да пускат маркуча на силна струя и да го държат близо до кожата,което си е болезнено,но аз си им казвах..Градуси на водата,които са записани в картона никой не спазва..Повечето пъти е доста вряла..Екстензия-Беше приятно докато седиш на самия стол не те боли нищо,но понякога не пълнеха водата до горе когато трябва,и чак като ме вържеха тогава я пълнеха,а точно пред краката има две тръби за водата,от едната тече студена от другата вряла вода...и ако не се обадиш десния ти крак направо се попарва.. #Crazy #Crazy #Crazy След екстензия 4 часа и повече трябва да се лежи.Идва жената,която чисти стаята и ти прави едно руло от одеала,слага ти го под краката,но първите дни болката беше ужасна...Поне вечер спиш като хората..Стаята я чистят всеки ден около 10-11 часа... Малко скучно,но все пак имам подобрение според лекърката около 60%,а и аз самата се чувствам доста по добре...Вървя,макар и с лека болка вървя без да накуцвам,и спя като бебе (ее,понякога се пробуждам от болка и се обръщам на др страна...ама..това нищо не е ..) Цени-Бях 10 дена там по 45 лв. на ден.Вкл.закуска,обяд,вечеря и процедури.Лекърката ми предписа едни витамини,пия ги всеки ден и това е общо взето...  Hug

# 46
  • Мнения: 669
И като цяло доволна ли си?Имали резултат?
Аз съм била там преди 10тина години,това руло под краката стоеше непрекъснато и през деня и ноща.Спиш единствено само по гръб.Дали някъде има по първобитно обслужване от това?Всъщност в някои стаи имаше "специални "твърди легла  и не се налагаше да се слага първобитното руло.За тази цена 45лв на ден ,не би ли трябвало поне във всички стаи леглата да са такива,а не с пружина,на която да хлътнеш до земята....че после да ти сложат "парцалената топка"....Аз лично не бих се подложила на подобно нещо-вече!

# 47
  • София
  • Мнения: 61
Привет и от мен!
Аз да питам за Павел баня - защо толкова скъпо по 45 лв.
Ралкуна, ти по НОИ ли беше или свободно, че и на мен ми предстои. Имам резервация от 17-ти, но ми казаха по 19 лв май беше чрез НОИ.
радвам се за всички, които казвате че сте по-добре. Аз също мога да се похваля тези дни, но имам чувството, че Сарно ми помага на мен.
Но това няма значение, вайно болките да намаляват, а пък защо не е важно. поне аз така разсъждавам.

# 48
  • Казанлък
  • Мнения: 903
СБРНК- това е т.н. стария санаториум в Павел Баня, а по НОИ се ходи в новият,в комплекса.
По НОИ със сигурност е 19 лева тази година.
Там също така може да се отиде на частно и мисля,че за 45-50 лева се настаняват в по- хубави стаи в блок А.
Romi62,гледай да пристигнеш там рано сутринта и веднага след настаняването да минеш през лекар,че да не губиш деня и да направиш някои процедури.
Аз също си купих книгата на Сарно и започвам да чета.
Хубава нова седмица на всички и,разбира се,без болки   Praynig

# 49
  • Мнения: 21
Ние решихме да отидем там,тъй като ни казаха,че водата била по лечебна или нещо от сорта..Сега пролетта пак ще ходим,но мислим да отидем в хотел Маркони, изглежда много добре...
Ние пристигнахме в ПБ сутринта,записването е в стария корпус,или поне така го наричат..Там трябваше да ни приемат,но всичко беше ужас..В стая те слагат с непознати..Обща тоалетна,обща баня...телевизор само на 1 етаж... #Crazy #Crazy #Crazy и ние директно отказахме и ни прехвърлиха в другия корпус...Хареса ми да ви кажа (освен храната,и това че няма тераси...ама сега..екстри  Laughing ) и доста ми помогнаха..Доволна съм,сега се чувствам доста по добре,спя нормално без болки,вървя на токове без проблем даже... Crazy Тъй като глезена ми е изтръпнал и в легнало положение там болеше доста,питах лекърката дали ще се оправи и каза че до 2 седмици изтръпналото трябва да мине  Praynig Сега чувствам лека болка,ако вървя по дълго и леко придърпване в кръста,но казаха че са реакции от процедурите и трябва да минат...но всичко е временно предполагам..до следващата криза...Иначе на 2 ден ми взеха мерки,и сега си имам и коланче,но с него направо не мога да дишам,защото стяга повече под гърдите отколкото в кръста,но както и да е. .. Simple Smile Успех на всички в борбата... Hug Praynig

# 50
  • Мнения: 114
Извинете за тази книга на Сарно ли говорите.
http://www.helikon.bg/books/90/142588_izbavi-se-ot-bolkite-v-garba.html

# 51
  • София
  • Мнения: 61
Да Лина, за тази книга говорим напоследък. Аз си я купих от пл. Славейков

# 52
  • Мнения: 669
Ралкуна,коланите им са ефтини,но нищо не струват.Освен това,ако го изпереш и се свива и до там.Плата не е еластичен и  колана се размества непрекъснато.
Къде го слагаш тоя колан,че да ти стяга под гърдите? ThinkingСлага се ниско да обхване таза,но определено тези не прилягат добре

# 53
  • Казанлък
  • Мнения: 903
Aha, аз си купих колан,който ти препоръча в предната тема и съм много доволна. Но си го слагам само вечер след работа,когато правя нещо вкъщи. Супер е!
Колана от Павел Баня си го прибрах по-далече Laughing

# 54
  • София
  • Мнения: 61
A може ли да повторите кои колани препоръчвате, че не можах да ги намеря в старата тема. Аз ползвам 2 вида, но вече са ми тесни , а и леко почнали да с епрокъсват от много носене. Но не искам същите да купувам, щото са много скъпи. Преди операцията ползвах на Tuasane - 150 лв, ама не е много уребрен. А след операцията вече 10 месеца ползвам сив колан на PUSH- 350 лв. Не проумявам защо е толкова скъп, иначе е наистина добър и стабилизиращ. Но искам нещо по-евтино, а същевременно пазещо кръста от усукване, да е удобен и не много груб.

# 55
  • Мнения: 669
http://paragongr.com/index.php?cPath=24
Romi62 ,само дето не знам кой да ти препоръчам след като твоят проблем по целия гръбнак.Разгледай ги и прецени кой е подобен на твоя или се консултирай с доктор .Моят колан струваше 68лв.

# 56
  • Мнения: 511
Здравейте
От време на време взех и аз да ви чета,че май и аз ще се присъединя към вас
утре съм на скенер и ще видим,иначе досега бях на кортикостероид,кетопрофен и др.
Искам да попитам какво вие мнението за Остеопатите-някой посещавал ли е и дали е доволен или не?

# 57
  • София
  • Мнения: 2 020
Искам да попитам какво вие мнението за Остеопатите-някой посещавал ли е и дали е доволен или не?

Не знаех, че в България имаме
остеопати. Ти къде си намерила
такъв специалист?
Иначе моя приятелка, която живее
в Белгия ходи при остеопат, насочена
от невролог, заради силно главоболие,
което се оказа в резултат на блокажи по
гръбначния стълб, причинени от дискова херния.
Беше доволна, но един сеанс не е достатъчен,
сега пак ще ходи.

# 58
  • Мнения: 511
Един колега на моя мъж ходи и той е с дискова херния и е за операция
та същия колега е дал тел.номер на остеопата който живее в Перник,но го викат и в Александровска болница
затова посещението при него е след предварителна уговорка
а иначе в момента разучвам и друг-жена която кабинета и е на Стамболийски,чакам да ми дадат тел. и адрес

# 59
  • Мнения: 21
колана си го слагам така,както ми обясниха там...но при вървене си се мести нагоре и вместо да стяга ниско долу стяга под гърдите...  ooooh! ooooh! ooooh! аз спрях да го нося..слагах го само в ПБ докато лежах след екстензии....24-5 лв беше...

Общи условия

Активация на акаунт