За бързи въпроси и отговори,за тези които нещо ги вълнува, но не искат нова тема

  • 31 956
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 360
Момичета, имам едни мариновани пържолки с вино и горчица в хладилника. Какво друго мога да спретна от тях освен да ги хвъля на скарата? Правих шницели - станаха много хубави, но ми се ще нещо по-различно. newsm78

# 691
  • Мнения: 11 607
Момичета, имам едни мариновани пържолки с вино и горчица в хладилника. Какво друго мога да спретна от тях освен да ги хвъля на скарата? Правих шницели - станаха много хубави, но ми се ще нещо по-различно. newsm78

Със сметанов сос и гъби, с картофи в йена, да ги направиш като руладини......

# 692
  • Мнения: 7 420
Момичета, имам едни мариновани пържолки с вино и горчица в хладилника. Какво друго мога да спретна от тях освен да ги хвъля на скарата? Правих шницели - станаха много хубави, но ми се ще нещо по-различно. newsm78
   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.msg9432240#msg9432240  Hug

# 693
  • Мнения: 847
Izviniavam se za latinicata, no kompiutara e priasno preinstaliran Sad Iskam da popitam kafiavata zahar po-malko sladka li e ot bialata? (poneje nikoga ne polzvam zahar "direktno", napr. v kafe ili chai i ne znam Thinking) Smiatam utre da pravia baklava i mislia da e s kafiava zahar za po-zdravoslovno, puk i za cviat.  Hug

# 694
  • Мнения: 407
Моя мъж много обича "Пиле фрикасе", но аз все не мога да го направя както трябва. До сега съм го правила само с кисело мляко, но разбрах, че се прави и с прясно мляко. Някой дали може да ми напише с кое е по-вкусно, то верно, че си е до вкус, но все пак дайте ми съвет и ако може и рецепта, дори приемам и рецепти и с кисело и с прясно мляко, само и само да напрявя перфекното фрикасе.

# 695
  • София
  • Мнения: 360
Благодаря за идеите момичета! Ще помисля още малко.

# 696
  • Мнения: 22 867
Моя мъж много обича "Пиле фрикасе", но аз все не мога да го направя както трябва.

Виж рецептата на пеп-4о, вкусно става по нея.  bouquet

# 697
  • Мнения: 572
Момичета, сега варя телешкото месо.. интересуваме мога ли да направя нещо с бульона, за да не го хвърлям ей така..?

# 698
  • Мнения: 2 126
Moмичета,я кажете кога точно хвърляте първата вода на боба?Сега се замислих(в момента ври),аз като заври около 5 мин ври и го мия и слагам друга вода.Но се зачудих дали не трябва да поизчакам повечко Thinking Вие как процедирате?

# 699
  • Мнения: 2 160
Водата я изхвърлям щом поври 2/3мин. /два пъти/
Момичета да ви попитам -къде в София мога да намеря "бейби" моркови?

# 700
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Водата я изхвърлям щом поври 2/3мин. /два пъти/
Момичета да ви попитам -къде в София мога да намеря "бейби" моркови?
Във Варна има в Пикадили, например.

И аз с въпрос- какво да направя от оризово брашно? Имам 1/2 кг.

# 701
  • Мнения: 4 916
...
И аз с въпрос- какво да направя от оризово брашно? Имам 1/2 кг.

Масленки - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=422325.msg12530598#msg12530598

# 702
  • Мнения: 4 916
Момичета, сега варя телешкото месо.. интересуваме мога ли да направя нещо с бульона, за да не го хвърлям ей така..?


Можеш да го замразиш и да го използваш по-късно (това важи за всеки бульон). За ориз например, вместо вода.

# 703
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
...
И аз с въпрос- какво да направя от оризово брашно? Имам 1/2 кг.

Масленки - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=422325.msg12530598#msg12530598
Благодаря за идеята.

# 704
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Как обезсолявате маслини? Пробвах в зехтин, но нищо не се получи Sad

Общи условия

Активация на акаунт