За бързи въпроси и отговори,за тези които нещо ги вълнува, но не искат нова тема

  • 31 948
  • 730
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 461
Крем супа от кисели краставички със сметана и скариди

комплект зеленчуци за супа (целина, морков, праз, лук)
1 л. зеленчуков бульон
3 големи картофа
около 400 гр. кисели краставички (КИСЕЛИ, не мариновани, аз ги взимам от пазарчето на Ситняково, продават ги в големи бидони)
200 мл. течна готварска сметана
1 връзка копър
сол
пипер
250 гр. скариди или рачешко месо

Всички зеленчуци се нарязват на дребно и се задушават за 2-3 минути с малко масло в тенджерата. Заливат се с зеленчуковия бульон и се варят до омекване. През това време киселите краставички се рендосват на едро, и след като зеленчуците са сварени се прибавят и всичко се оставя 2-3 минути да поври заедно. После всичко се пасира и се добавя сметаната. Ако е нужно се добавят сол и черен пипер.
Скаридите могат също за се запържат в малко масло и подправки, но могат и направо както са сварени да се прибавят заедно с пресния копър.
Пасва чудесно с хрупкава франзела.




http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373195.msg10230136;topicseen#msg10230136

# 76
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Момичета , някой дали е правил Кезе Кухен по тази рецепта на Лабрекс - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.0 ?

Не мога да открия авторката , за да ми разясни ролята на пудинга в тестото ... С две думи не мога да разбера този ванилов пудинг така както е на прах от пакетчето ли трябва да се смеси с останалите продукти ?

Да, така  както е на прах се слага при останалите продукти.

# 77
  • Мнения: 9 137
Аз ги принтех , но си загубвам листите и съм спокойна, че е в "нета"
Но като ми потрябва темат отишла в архив... И ходи ги тъси.
То не ще много акъл, но навреме да ти дойде


 аз в такива случаи си им правя "Цитат" и си пратя на ЛС  Blush ама пък си ги имам.

Иначе си бях направила папка с уърдски файлове - по видове - салати, основно, десерти и тн, но при скапването на комп. мин. зима замина файла.

Помачето колкото и да е лошо, пак е по-добре от олиото. С ЕВ при моя темп на готвене ще трябва да върви половин заплата само за него  Laughing

# 78
  • Мнения: 1 862
пеп-4o благодаря ти, за идеите за филенцата  Hug Аз обаче много смело чак днес ги приготвих оваляни в лют червен пипер в много мазнинка на котлона с куркума и джинджифил  Wink В същата мазнина запържих лук, ориз и малко замразени зеленчуци и ги мушнах във фурната. Малко съм разочарована от прясното мляко като марината и май вече няма да експериментирам. С кисело е най-добре  Heart Eyes Какво да ви кажа момичета, много помагате - златни сте! Филетата ми станаха доста сухи обаче, и ви моля за някоя по-засукана идея за сос с кисело мляко. Имам кетчуп и горчица. Дали, ако ги забъркам ще стане нещо или ще  hahaha забльоджа положението  newsm78

Последна редакция: сб, 25 сеп 2010, 18:33 от Ilita***

# 79
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
пробвам рецепта за кекс в микровълновата-но не ставаааа  doh....
някой има ли опит с това-домързя ме да го сложа в печката и сега ще го хвърля

# 80
  • Мнения: 4 668
Момичета , някой дали е правил Кезе Кухен по тази рецепта на Лабрекс - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.0 ?

Не мога да открия авторката , за да ми разясни ролята на пудинга в тестото ... С две думи не мога да разбера този ванилов пудинг така както е на прах от пакетчето ли трябва да се смеси с останалите продукти ?

Да, така  както е на прах се слага при останалите продукти.
Много ти благодаря   bouquet
Два дни не го започвам , защото не бях сигурна ... Simple Smile Сега вече ще го направя !

# 81
  • Мнения: 6 713
Здравейте отново в новата тема  bouquet

Може ли някой да даде линк към рецептата за този плодов сладкиш, при който се карамелизира първо дъното на тавичката и после се слагат праскови или кайсии от компот, и отгоре се заливат със смес. Леле как го обясних, дано да става ясно. ooooh! Blush

# 82
  • Мнения: 5 001
Мастерче, да разбирам ли , че няма мазнина и брашно в кекса?
Билянче...няма мазнина.....То като се сложи сирене,шунка или филе.....и...то си пуска......
Ако искаш да не е диетичен-слагаш си 2-3 с.л. олио вътре в сместта......Аз не съм слагала!
Абе...тричав кекс и тва си е.... Laughing
мА е вкусен......Щом мъжО го омаха без забележки..... hahaha hahaha hahaha(пък той трици не яде иначе...).....

# 83
  • София
  • Мнения: 10 825
.... Имам кет-чуп и горчица. Дали, ако ги забъркам ще стане нещо или ще  hahaha забльоджа положението  newsm78

Ако имаш и майонеза ще стане екстра сосче + киселото мляко и горчицата и черен пипер. Ако нямаш майонеза, може малко сметана да сложиш за уплътняване.

# 84
  • Мнения: 27 524
Искам да замразя сини сливи /за сладкиши/. Да ги посипя ли със захар или само да ги нарежа на половинки?  newsm78

Замрази си ги без захар.

Кое му е вредното? А още повече пък гадното?

Под гадно нямах предвид вкусово, а че се изхабява ценен зехтин, който като се подложи на топлинна обработка се скапва.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 341



пробвам рецепта за кекс в микровълновата-но не ставаааа  doh....
някой има ли опит с това-домързя ме да го сложа в печката и сега ще го хвърля


Заповядай :

МАКОВ КЕКС ЗА 6 МИНУТИ          Labrex

Брашно — 1 чаша
Яйца — 3 броя
Захар — 120 гр
Маргарин — 100 гр
Бакпулвер — 1 ч. л.
Ванилия
Мак — 2 ч. л.
Бонбони (шоколадови) — 6 броя – аз имах шоколадови и "Джелли" - тип лимонови резанки.

Приготвяне:
Режем бонбоните на парчета, шоколадовите режем на половинки и слагаме на дъното на формата. Аз ги сложих на дъното на кексова силиконова форма, а отстрани наредих резенчета ябълка.
Правим тестото: яйцата разбиваме със захарта, добавяме размекнатия маргарин, ванилията, брашното, бакпулвера и разбиваме. Добавяме и мака, разбъркваме добре и изсипваме сместа във формата.Слагаме в микровълновата за 7 мин при мощност 700 Вт, ако мощността е 800 Вт, времето за печене е 6.30 минут; при 900 Вт - 6 минут; при 1000 Вт - 5.30 минути.
Като изтече времето, не изваждаме формата, а оставяме още 5-7 минути. След това изваждаме формата, внимателно я обръщаме и кексът излиза.
Може да се прави и в тенджера/купа за микровълнова, тогава застилате дъното с хартия/пергамент, а в средата поставяте чаша, до половината налята с вода и изливате тестото около нея. Когато кексът е готов, внимателно, с кръгови движения извадете чашата, може да прокарате нож около нея.

Правила съм го без мак, защото синът ми не обича..........

# 86
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Здравейте отново в новата тема  bouquet

Може ли някой да даде линк към рецептата за този плодов сладкиш, при който се карамелизира първо дъното на тавичката и после се слагат праскови или кайсии от компот, и отгоре се заливат със смес. Леле как го обясних, дано да става ясно. ooooh! Blush
Тук и Лео беше пуснала, виж й в нейните рецепти, същата е. Това ни е любомият сладкиш! Heart Eyes

# 87
  • София
  • Мнения: 1 341



2. Виждам, че на пазара вече продават цветно зеле, но освен за трушии - то какво друго приложение има  Peace Виждала съм, че в задушени зеленчуци слагат.. но друго?

Разгледай тук  http://www.receptite.com/recepta.php?cat=veg-bro&order=rat&a … amp;action=search

Една чудесна рецепта  на  Лабрекс  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg8958006#msg8958006

# 88
  • Мнения: 6 713
Джеронимо, линка не се отваря, но се сещам за какво говориш - ще потърся с търсачката. Peace

# 89
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Джеронимо, линка не се отваря, но се сещам за какво говориш - ще потърся с търсачката. Peace
Хм, я виж така дали се отваря  Laughing
Не, не става...не знам защо..Копирам я:
3 яйца
2 ч.ч.захар
125 гр.масло
1 ч.ч.брашно
4-5 големи ябълки
бакпулвер
Приготвяне:
Половината от захарта и цялото количество масло се изсипват в тавичка на котлона, за да се кавамелизира до порозовяване. След товяа се сваля се от котлона и отгоре се нареждат като ветрило обелените и нарязани на полумесеци ябълки.

В отделен съд се разбиват яйцата с останалата захар и се прибавя брашното, пресято с бакпулвера. Сместа се изсипра върху ябълките и се пече до зачервяване в умерена фурна.

След като се извади от фурната, докато е още топъл, сладкишйът се обръща върху голям поднос. В използваната тавичка се сипва 1 ч.ч. вода и се слага на котлона да кипне с полепналия при печенето карамел. При нужда се добавя и още захар и есенция. С приготвения сироп се залива сладкишът и се оставя да поомекне.

Отгоре може да се украси с разтопена лакта и да се гарнира с топка сладолед.


 

Общи условия

Активация на акаунт