Идеи за бизнес - 9

  • 77 416
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз да ви кажа за темата мисля, че не може да е по-друг начин. Понякога въпросите изглеждат елементарни, но ако ти е нов сектора, не можеш да знаеш много. Аз имам няколко тъпи въпроси за един от проектите ми, но не смея да ги кажа.
На бизнеса това е, че трябва да си професионалист в основната си област, да учиш закони, да учиш реклама, да учиш управление на персонала. Няма как да не задаваш елементарни въпроси понякога.

# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 23 733
Янтра, ама тази форма е била на червено, така ли? Е тук са други времена, може и по- друг начин да е, а може и да е на червено?
Ако се намери някъе помещение за ресторант, което да е празно, фирми за оборудване, готови да го предоставят комбинирано - реклама и отсрочено плащане newsm78 Доста работа има по-организирането и не е ясно как ще бъде, ама то това е интересната част от бизнеса. Simple Smile

Не, не, една жена беше на червено и искаше да прави салатен магазин и и намериха кухня да почне да прави салати да ги предлага.

# 737
  • Мнения: 1 541

Я си спомнете Вашето начало-толкова ли просветена бяхте?
А в нашата държава това му е лошото,че наистина няма къде човек да се просвети,през година се сменят наредби,закони,алинеи и разни там-на кой какво му е угодно.

В началото гледах как действа и какво прави конкуренцията. Това беше поне 2 години. Измислих какво ще бъде това нещо, което аз ще предложа по-добре от тях и въобще какво им липсваше. Вложих пари в това... тъпо, но без пари става трудно.
Бях наясно как стоят нещата нормативно, какво и кога ми трябва.
Да, и аз имам идеи, които мнооого ми харесват, много бих искала да се занимавам с внос например, но както казах никога нито съм го работила, нито имам идея. Измислих какво ще внасям, от къде ще го внасям, стигнах сама до контакти с производители, оферти, цени, условия, доставка, контейнери, пристанища, начин на плащане ... и.т.н и разбрах, че е толкова несигурно и така лесно биха могли да ме излъжат.. просто няма начин за човек, който не го е правил всичко да дойде, да е в ред и да се плати колкото е договорено. И се отказах, защото не знам и не мога да го направя. А и нямах право на грешка. Пак онзи ограничения ресурс - пари..
Та същото и с някои от идеите тук.... Просто поне правете това, от което разбирате, сте учили, хоби ви е, имате гръб и т.н. ....
Не можем всички да разбираме от всичко и всичко да правим...и да успеем.
А информация има с тонове, но ако цял живот си рисувал с четка например, наитсина даже не знаеш и в гугъл как да потърсиш. Това е все едно аз сега да реша да рисувам картини и да правя галерия... Joy
Не се карам и не съдя никой, просто си казвам мнението.  bouquet

# 738
  • Мнения: 157

 но ако цял живот си рисувал с четка например, наитсина даже не знаеш и в гугъл как да потърсиш.


Ааа, щом е стигнал до тази тема, знае, знае ...  Grinning
Нането  и аз като теб с вноса, даже още получавам оферти от фирми, с които кореспондирах.
Но - от мен толкова, който има сили и желание за повече, на добър път и много късмет, че понякога само той помага.

Последна редакция: ср, 27 окт 2010, 13:20 от lady_Blu

# 739
  • Мнения: 1 792
Naneto,не ме разбирайте погрешно.
Съпругът ми например имаше 16 години бизнес,от който се е интересувал като малко момче,хоби му е бил и т.н.Това обаче не попречи този бизнес да се срине - все едно,че никога не е бил на пазара....
Искам да кажа,че тези,които задават тук елементарни въпроси може по някакъв начин да помогнат с внезапни идеи на всички,нищо,че не разбират от това,за което питат.
Според мен хубавите идеи се раждат в един такъв задушевен и простичък разговор,а не във високопарни спорове.
Пък и пак казвам-непрекъснато излизат нови и нови неща и постановления и точно тези,които питат може да подскажат по някакъв начин за нещо,което не сме и чували забързани в ежедневието си.
А иначе-надали има жив човек вече в България,който да не е чувал за НАП,НОИ,РУСО и тем подобни бюрократични щуротии...

# 740
  • Мнения: 1 541
Усмивка, разбира се, че е така. Никой не е застрахован, в нито един момент. В тази криза поне това научихме...
Съжалявам да чуя за вашето развитие, но 16-те години успех идват от опита му, и от това, че е разбирал от работата си, а не е почнал от а и б. Ти сама казваш, че му е хоби..
Преди 16 години времената пак не бяха никак лесни...

# 741
  • Мнения: 157
usmivkata20, тук си говорим съвсем простичко, тези, които имаме някакъв бизнес разказваме за него - пък, ако някой реши, че му е полезно, ползва информацията. Поне така аз виждам нещата. Или бъркам? Моето мнение е, че човек, ако не може да се оправи с елементарните организационни неща, съпътсващи началото на един бизнес, то той едва ли би бил особено успешен.
Тази тема ме накара да направя блог, а той стана повод да чуя различни мнения - и добри, и лоши, и добронамерени, и не чак толкова, и повярвай във всяко от тях имаше нещо полезно за мен.
 

# 742
  • Мнения: 1 792
В момента и аз имам идея,/в моя случай съм пълна с идеи и току виж-тъкмо съм заговорила за някоя и хоп-някой я е осъществил,само,че това не съм аз,и то точно поради причина,че не се чувствам достатъчно подготвена и знаеща/-не визирам форума,това от години е така.Та сега имам нова идея,породена от американски филм и ми е доста интересна темата с домашно приготвената храна,но с допълнение за пакетаж и разпространение.Само,че съм абсолютно сигурна,че каквито и норми и разпоредби да спазя,за разлика от американците-не бутнеш ли тук при нас някое друго бакшишче-просто няма как да стане.И тук вече съм съвсем неподготвена Joy

# 743
  • Мнения: 1 792
usmivkata20, тук си говорим съвсем простичко, тези, които имаме някакъв бизнес разказваме за него - пък, ако някой реши, че му е полезно, ползва информацията. Поне така аз виждам нещата. Или бъркам? Моето мнение е, че човек, ако не може да се оправи с елементарните организационни неща, съпътсващи началото на един бизнес, то той едва ли би бил особено успешен.
Тази тема ме накара да направя блог, а той стана повод да чуя различни мнения - и добри, и лоши, и добронамерени, и не чак толкова, и повярвай във всяко от тях имаше нещо полезно за мен.
 

Точно това мнение защитавам и аз...

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 344

Искам да кажа,че тези,които задават тук елементарни въпроси може по някакъв начин да помогнат с внезапни идеи на всички,нищо,че не разбират от това,за което питат.
Според мен хубавите идеи се раждат в един такъв задушевен и простичък разговор,а не във високопарни спорове.
Пък и пак казвам-непрекъснато излизат нови и нови неща и постановления и точно тези,които питат може да подскажат по някакъв начин за нещо,което не сме и чували забързани в ежедневието си.
А иначе-надали има жив човек вече в България,който да не е чувал за НАП,НОИ,РУСО и тем подобни бюрократични щуротии...


Взе ми думите от устата. Тази тема е била много полезна на всеки един от нас в това съм убедена. Вярно е, че понякога въпросите тук звучат много неориентирано и несериозно, но да ви кажа честно и мойте бяха такива, когато за първи път писах тук. От тогава доста време измина, а и идеята, която имах тогава претърпя голяма трансформация. Аз съм се насочила в моето си поле на действие, но винаги мисля и за нови и нови неща и затова все още чета, а и от скоро и пиша отново тук. Пък и винаги когато мога бих помогнала на някой със съвет без значение, че ми звучи несериозно, тъй като според мен това е скритата идея на тази тема не само свободно да си генерираме идеи, а и да си помагаме кой с каквото може. И в този ред на мисли аз се занимавам с реклама и по специално изработка на печати, визитки, лога, дипляни изобщо дизайн на рекламни материали и консултации за организиране на реклама. Това, че съм открила своят бизнес незначи, че не пробвам и нови идеи. Сега събирам инфо за две от тях и даже небрежно ги бях вмъкнала в последните си постове, за да видя как се приемат. И тъй като много задълбах ще кажа само, че аз съм в този форум не само, за да извлеча полза за себе си, но и ако мога да помогна на някого. Аз и затова споменах с какво се занимавам (досега не бях писала), ако някой го интересува нещо в моята сфера да пита винаги ще помогна ако е по силите ми.
 Hug на всички и да знаете винаги ще има хора, които чакат някой да им снесе информацията наготово ама пък мен ме кефи факта, че те винаги се оправят по добре от нас, които предпочитаме да се ровим и четем.

# 745
  • Мнения: 157
Hug на всички и да знаете винаги ще има хора, които чакат някой да им снесе информацията наготово ама пък мен ме кефи факта, че те винаги се оправят по добре от нас, които предпочитаме да се ровим и четем.
Дали? Моите впечатления са коренно различни.

# 746
  • Пловдив
  • Мнения: 344
Hug на всички и да знаете винаги ще има хора, които чакат някой да им снесе информацията наготово ама пък мен ме кефи факта, че те винаги се оправят по добре от нас, които предпочитаме да се ровим и четем.
Дали? Моите впечатления са коренно различни.



Познавам дозина вече подобни случая, но пък се губи удоволствието и мисълта за нещо, което си създал сам и с много усилия. Но това за мен е удоволствие, а за друг излишно губене на време. Може и да бъркам  Thinking

# 747
  • LOST
  • Мнения: 12
Ето , че дойде 50-та страница, хм ...какво ли значи това?  Thinking Simple Smile
Lady_Blu, май предстои юбилейна тема...., а иначе някой беше казал, че в спора се ражда истината Naughty

# 748
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 811
Та сега имам нова идея,породена от американски филм и ми е доста интересна темата с домашно приготвената храна,но с допълнение за пакетаж и разпространение.Само,че съм абсолютно сигурна,че каквито и норми и разпоредби да спазя,за разлика от американците-не бутнеш ли тук при нас някое друго бакшишче-просто няма как да стане.
Не бъди убедена. Нещата тук съвсем не са като по филмите. Вече година се опитвам да оправя проблем забъркан некомпетентен данъчен служител. След официално становище и решение, те отново са на изходната права.

С безхаберие и некомпетентност, с каквото съм се сблъсквала тук ( тук съм част от екип оправящ "пораженията" на многознайковците) не съм се сблъсквала дори и в България. Така че филмите са едно нещо, а реалността др.

# 749
  • Мнения: 1 792
Странно,а ние си мислим,че патента за такъв бюрократизъм,корупция и безхаберие си е наш!!!!
Е,явно навсякъде си ги има и лошото е,че сте попаднали на тях!!!

Общи условия

Активация на акаунт