Отговори
# 690
  • Мнения: 7
Добро утро момичета,

Надявам се болните да оздравяват , а здравите да си останат здрави.

Аз да ви се оплача, сега получих новини от детската градина. Ние нали още не ходим, защото има варицела, а пък аз не е ясно дали съм ч карала. И знаете ли какво е станало в градината.... някакво тъпо наводнение и са събрали всички групи в една зала за два дни. Болни, здрави всички заедно....няма що....добре са ги изолирали болните групи. Доста УМНО.....
А оставаше само една седмица до края на карантината....според мен сега тепърва ще се изпоразболеят.....
В голяма чуденка съм...трябва да задържим баткото в къщи заради варицелата и опасността и аз да я хвана. А от друга страна искаме да тръгнем и свикнем с новите предизвикателства  преди бебето да се роди.....
Стига съм ви занимавала с тези неща, да не ви отегча.....

Wind, браво....напред си ти с организацията....аз едва вчера отделих дрешки от баткото, които може да ползваме...ама има още доста работа.
kup... аз ходих на трета ФМ. Но тя не е задължителна, по скоро препоръчителна...ако аблюдаващия лекар прецени може да те изпрати или пък ти си я направи за свое успокоение.
Калина, чакаме снимки с кръговете на стената........аз много обичам декорации.

# 691
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
augustas лошо наистина , но предпазливостта е по-добрия вариант  Peace
Аз също имам час за "Трета ФМ" (тя моята ще е  5-та  Laughing), но  си го правя за мое спокойствие, д-ра даже ми каза, че няма нужда да ходя, че имало много пациентки и неможе да смогне  Laughing, но аз съм си решила. То и без туй моята лекарка не ме гледа и незнам въобще колко е пораснала беба, та поне да я видя при него  Grinning и да се отчета.
 vanqstoeva да не си се  преуморила нещо  newsm78, не съм имала такива болки, но напоследък сутрин като стана и аз получавам леки болки в срамната кост, каткто някой беше писал тук  Rolling Eyes.

Сега се сетих , някои от вас щяха да ходят на 19 на отворени врати и после среща. Искам и азззз, ама в колко часа ще е тая среща, щото на мен часа ми е от 17.00, ама сигурно ще вляза при док. в 18.00, като знам каква е навалица там  newsm78

# 692
  • Мнения: 1 070
Калина и аз бих искала снимка на кръговете ако може. Аз съм си набелязала няколко варианта на рисунки и понеже всички ми харесват се чудя коя да надраскам на стената. Тук в Русе няма голямо разнообразие на стикери и не ми хареса нищо.

Скоро някой беше споменал за списък с необходимите неща, аз се рових и намерих един, малко го коригирах, добавих и някои неща, но мамите, които скоро са раждали предлагам да го редактират още и да си го пуснем на първа страничка.


ЧАНТА ЗА БОЛНИЦАТА:
Някои болници имат специални изисквания.

1.   Документи: лична карта; обменна карта; направление за хоспитализация;
2.   Чехли за стаята.
3.   Джапанки за банята
4.   Къси чорапи.
5.   Нощница с копчета отпред (в някои болници дават служебни – всеки ден се сменят със стерилни). Удобни са за кърмене
6. ;;  Сутиен за кърмене; долно бельо - тип бабешко – т.е. по-дълбоки гащи (ако си след операция, плитките гащи ще се падат точно на шева)
7.   Халат/Жилетка
8.   Тоалетни принадлежности (четка/паста за зъби, шампоан, сапун), мокри кърпи (за обтриване – ако си секцио, не трябва да се мокриш).
9.   Четка за коса, грим (J), ластик за коса.
10.  Кърпи: за баня, за лице и ръце, за гърди, изолационна кърпа при кърмене. Хубаво е да са нови – особено тези за гърдите, и изпрани с бебешки прах
11.   2 пакета дамски превръзки, лигнин (обикновено в болницата дават) Хубаво е превръзките да са за родилки,продават се в бебешките магазини (за Русе-магазини Щастливото бебе) Превръзките, тънки като Always не са подходящи.
12.   Мокри кърпи, салфетки.
13.   Минерална вода (ако си секцио – поне 3 л., налята в малки шишета със спортен накрайни + 1 л. сок зелена ябълка, налят пак в такива шишета).
14.   Джобни пари.
15.   Фоно-карта, зарядно устройство, мобилен телефон.
16.   Прибори захранене (чаша, вилица, лъжица, нож).
17.   Медикаменти-Лансинох (крем за разранени зърна-не се отмива преди кърмене) (при нужда), течен аналгин, витамин С (помага за лохиите)
18.   Помпа за изцеждане (при нужда)
19.   Тоалетна хартия.
20.   Подплънки за гърди за кърмачки (при нужда)
21.   Ластични гащи

ЗА БЕБЕТО В БОЛНИЦАТА:
1.   Неотворен пакет бебешки памперси - 20 бр.
2.   Мокри кърпи-малък пакет.
3.   Памучни ръкавички

В някои болници искат още- бебешко олио,бебешка пудра, бебешки сапун.

ЗА БЕБЕТО ПРИ ИЗПИСВАНЕ:
Каквото си решите като дрешки
1.   Боди с дълго ръкавче, камизолка, ританки
2.   Официален тоалет - от 2 части или гащеризонче, но пръстчетата да се закрити, може и с чорапки.
3.   Терлички, памучни ръкавички, памучна шапчица, чорапки
4.   Одеало-тънко памучно или по-дебело.
5.   Памперс.


7.   Фотоапарат, камера.
8.   Столче за кола

ЗА БЕБЕТО У ДОМА:
1.   Креватче, протектор за дюшека
2.   Памучно спално бельо - 2 комплекта + обиколник + балдахин
3.   Хавлийки - 2 - 3 бр.
4.   Тензухени пеленки (2-3 бр. – слагат се върху хавлията за след баня)
5.   Бархетни пеленки (7-8 бр. – постилат се при повиване, на консултации, шезлонг, люлка)
7.   Ваничка + стойка за ваната (анатомична или хавлиена), леген за пране, пластмасово канче за поливане + кофа за вода.
Термометри - за вода, за въздух, педиатричен 
8.   Клечки за уши с ограничител
9.   Ножичка за нокти
10.   Памперси
11.   Шишета – авент – комплект от 2 големи и 2 малки + четка
12.   Биберони-залъгалка
13.   Уред за изваряване на шишетата и бибероните
14.   Козметика:   
   
      14.1. бебешко олио или най-добре зехтин (от зехтина обаче понякога остават петна по дрешките)
      14.2. крем за дупе против подсичане
      14.3. шампоан (душ гел)
                14.4. сапун,
      14.5. мокри кърпи
   
15.   Памук; спирт 90 % (за пъп), топицин или др. антибиотична пудра (за пъп)
16.   Простор за сушене на дрешките вътре
17.   одеалца 2 бр. - тънко и дебело, олекотена завивка   
18.   бодита – 6-10 бр.- да не се обличат през главата
19.   комплект ританки с блузки - 2-3 бр.
20.   гащеризончета - колкото бодитата
21.   чорапи 3-4 ч.
22.   терлички 2 ч.
23.   лигавници 5-6 бр. 
24.   аспиратор за нос
25.    пижамки – 2-5
26.    шапка за след баня - 1-2
27.    памперси

ДРУГИ:
1.   сироп за температура – калпол, панадол, нурофен
2.   Чай против колики на "НІРР-лайка, копър, анасон"
3.   Капки Саб Симплекс, инфакол или др. срещу колики
4.   Няколко ампули физиологичен серум - за почистване на очи, нос
5.   Бебефон
6.   Гребенче, четка с естествен косъм

ЗА РАЗХОДКА
Количка
Термобокс (за шишета)
Шапка
Одеало/портбебе
Кошница/столче за кола


# 693
  • Мнения: 12
Здравейте
надявам се всички болни да са оздравяли.
Mari стискам палци на тази ФМ всичко да е наред.
Аз вчера ходих на ЖК всичко с бебчо е наред отговаря си на седмицата, тежи 1500гр. и се е обърнало с главата на долу. Терминът си ми е на 25 декември но според моята докторка аз съм щяла да родя между първи и трети януари Shocked Rolling Eyes Shockedтова не мога да го разбера, също така полът на бебето е неясен  Mr. Green направо съм луднала вчера ми идеше да я #Sniper, отгоре на всичко се прибрах и с много силни болки ниско долу, а в къщи ме чакаше и каката болничка направо  smile3515 smile3515 smile3515хайде стига с моите проблеми. Успешен ден на всички.
Danili отворените врати са от 13ч. не мисля че ще продължи повече от час мисля че ще успеем да се видим за по кафенце

# 694
  • Мнения: 1 070
И един линк пак към списък с необходими неща http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=613

# 695
  • Мнения: 30
Здравейте,

Първо се извинявам за глупавия въпрос, но трябва ли бебешките дрешки да се перат задължително на ръка?

Списъкът ще ми бъде много полезен! Благодаря ⅞ ...and Happily Ever After

# 696
  • Мнения: 493
7/8 Единствено бих добавила, че на мен превръзки не ми бяха удобни защото имах 6 шева и не можех да трая нищо- мъжа ми ми купи памперси за възрастни и ми беше супер  Peace

helene8118 по-добре в пералня  Peace

Последна редакция: пт, 08 окт 2010, 12:23 от BebEshOnDeL

# 697
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
⅞ ...and Happily Ever After   Hug и аз го гледах вчера този списък, даже мислех да помоля майките с опит да кажат какво препоръчват като марка козметикаи за друго, което се сещат , което е добре да го имаме в предвид като набавяме тези неща  Praynig

# 698
  • Мнения: 493
⅞ ...and Happily Ever After   Hug и аз го гледах вчера този списък, даже мислех да помоля майките с опит да кажат какво препоръчват като марка козметикаи за друго, което се сещат , което е добре да го имаме в предвид като набавяме тези неща  Praynig

Аз по препоръка на педи къпах Явор само с вода 1 месец, после с мустела.  Peace За бупето още с ползваме бочко, но само когато се подсече, иначе не го  мажа  Peace

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Добро утро и от мен , момичета,

Само да се оплача, че снощи изобщо не можах да спя...Sad

7/8, благодаря много за списъка, така ми беше нужен, че още ми е пълна мъгла всичко..   Hug

# 700
  • Мнения: 1 070
То и на мен някои неща са ми в мъгла. Бебешонка, ако смяташ че нещо може да е полезно направо пускай нов списък коригиран и когато е окончателно готов да си го сложим на първа страничка.

За кремчето на Бочко четох че имало парабени.  newsm78 Който го има да погледне на опаковката му дали пише.

Ето и други инфо, за малките бебета:

Безплатни профилактични прегледи на бебета ще извършват неонатолозите в „Токуда Болница София”

Безвъзмездната кампания ще се провежда всяка последна събота от месеца
Безплатни профилактични прегледи на новородени деца до 6-месечна възраст организира МБАЛ „Токуда Болница София”. Консултациите ще се правят безвъзмездно всяка последна събота на месеца между 10,00 и 14,00 часа в кабинета по неонатология, като за следващите два месеца прегледите ще бъдат на 30 октомври, 27 ноември и 18 декември. От родителите няма да се изискват никакви документи, само предварително записан час на телефон: 02/403 4000.
Прегледите на бебетата са част от скрининговата програма на МБАЛ „Токуда Болница София” за ранно проследяване на здрави, рискови и недоносени бебета. По време на консултацията неонатолозите ще изследват физическото и нервно-психичното развитие на децата.
„Ранното диагностициране на вродените заболявания и отклоненията в адаптацията на бебетата позволява да се вземат навременни мерки и да се предотвратят късните усложнения”. Това съобщи д-р Радка Масларска – началник на отделението по  „Неонатология”. „От друга страна, профилактичните прегледи и скриниговите изследвания дават спокойствие на родителите при отглеждането на децата им”, допълва д-р Масларска.
Целта е да бъдат обхванати не само децата, родени в МБАЛ „Токуда Болница София”. Желаещите трябва предварително да се запишат на тел: 02/ 4034 000. Адресът на МБАЛ „Токуда Болница София” е бул. Никола Вапцаров 51 Б.

# 701
  • Мнения: 14
⅞ ...and Happily Ever After , благодаря за списъка  Hug
На всички ще ни е полезен.

# 702
  • при моите любими
  • Мнения: 2 545
7/8 списъкът е супер, единственото нещо , което на мен ми беше излишно е балдахина. Имам 2 много красиви, но ги държах 3 дни и ми се видяха пръшлясали и ги махнах. Не че не може да се изперат, но се замислих, че все пак стои над главата на бебето и падат излишно боклуци невидими за окото. Другото, което ползвах, чак след навършване на годинката е олекотената завивка. Те са големи и доста дебели, някак си ми се струваха задушаващи за бебето и съм го завивала в студеното време с тънка пелена и отгоре с дебело одеалце с чаршафче. В болницата аз използвах лигнина, който ни даваха на много големи парчета и с него ми беше много удобно. Друго, което може да се занесе в болницата е залъгалка за бебето. Понякога много помага против плач Simple Smile.


А за срещата, аз съм на отворени врати в Шейново от 14,00 на 13,10 , ако за тази среща говорите, ще се радвам да се запознаем на живо.

# 703
  • Мнения: 1 070
Здравейте,

Първо се извинявам за глупавия въпрос, но трябва ли бебешките дрешки да се перат задължително на ръка?

Списъкът ще ми бъде много полезен! Благодаря ⅞ ...and Happily Ever After

Мисля, че някои ги перат на ръка само първият път за да не пусне някой цвят ако са шарени. Иначе не виждам проблем да са в пералнята. Аз вече си купих Сано за бебета-лилав. Има течен и на прах. За козметиката засега съм се спряла на Бюбхен,но искам да попитам за душ гела, понеже пише така: "с две натискания на помпичката изцеждате гел в коритото, разбърквате с водата и измивате главичката и тялото на бебето. " Как е по добре-да се разтвори във водата и тогава ли да се къпе бебето или да е нанесен и разтъркан директно върху кожата? Има ли някакво значение,вие как си къпахте бебчетата?

cydonia ,да балдахинът и аз смятам за излишен, може би трябва да го махнем от списъка

# 704
  • Мнения: 329
Аз по препоръка на педи къпах Явор само с вода 1 месец, после с мустела.  Peace За бупето още с ползваме бочко, но само когато се подсече, иначе не го  мажа  Peace

Абсолютно се присъединявам към това. Първия месец къпане само с водичка, после Мустела. Току що взех за малкия вече без парабени. За дупето Бочко. Изхвърлила съм опаковката и не мога да погледна за парабени, че на кутийката не пише. Иначе и крема на Мустела за пелени е много добър. Но ние не сме критерии, защото никога не сме имали проблем с подсичане или подобни неща. И съм мазала само ако ми се стори малко зачервено, не на всяка смяна на памперса.
Аз ползвах в болницата превръзки Always с най-многото капки. Според мен дебелината не е критерии, а способността да попиват.
7/8 ние и досега къпем малкия като сипваме гел в коритото и разбъркваме. Защото ползваме гел за коса и тяло не само шампоан за коса.

Последна редакция: пт, 08 окт 2010, 12:47 от wondergirl

Общи условия

Активация на акаунт