Щастливи НОЕМВРИЙСКИ бебета, ритат още в коремите

  • 22 699
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 68
Здравейте момичета,
хайде и аз да се разпиша в новата тема.

Първо да се похваля, че вчера ми беше последният работен ден, въпреки че имам още няколко дни до болничния, но малката е със сополи и кашлица и реших, че си оставам в къщи.

Тонивил това беше и моят въпрос към консултантите, ама ти ме изпревари. Wink
 Сега се връщам в старата тема да допрочета, че вие сте страхотия...не мога да ви смогна

# 46
  • Мнения: 514
Записче и от мен, дано да напълним темичката само с хубави постове, а току виж и някой бебок се пръкнал вече Wink
Нещо съм много уморена и дори и малкото домакинска работа ми идва в повече. Сега съм се опнала на дивана и помагам на бъдещия батко с домашните. То не е една беля.... Laughing

# 47
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Лелееее, с каква скорост пишете, не смогвам да ви изчета! Shocked Да се отчета набързо и да потърся съвет, че много въпроси ми се събраха от вчера.
Първо: ходих да си видя бебчо. Вече е около 2400 грама и си е седнал на дупето, което обясни защо пак усещам онова "чоплене" почти между краката  Embarassed Дадоха ми и 45-дневния болничен, обаче ми отказаха направление за хоспитализация - трябвало да го издаде личната ми лекарка. Обаче аз миналата седмица бях при нея точно за да си поискам това направление и тя категорично ми го отказа с аргумента, че от февруари личните лекари нямали право да издават такива направления, защото ги заплашвали глоби.  Shocked Трябвало който ми следи бременността, той да ми издаде направление за хоспитализация. Е да, ама там, където си следя бременността, не работят със здравната каса! Т.е. приемат пациенти с направление, но не могат да издадат такова. А и, доколкото знам, едно здравно заведение не може да издава направление за прием на пациент в самото него. Сега не знам как да постъпя...
Моля ви, кажете на вас кой ви издаде направленията за раждане? Специално въпросът ми е към Берушка, защото с нея ще раждаме, живот и здраве, в една болница.



И на мен ми казаха личната лекарка, но като остане по-малко от месец да отида да го взема. Моята се опъна последния път да ми даде направление за изследвания ама все пак даде, ако не ми даде направление за раждане какво на вратата на болницата ли ще раждам?

Има ли кандидатки за лекцията на 9 месеца утре

София
1 октомври 2010 г. – 10.30 ч., Lucky (ЦУМ), д-р Иван Диков – началник Диагностично-консултативен блок, Втора АГ болница „Шейново”, София, тел. 0888 352 365, ще представи темата „Информираното съгласие – документи, възможни манипулации, поведение на родилката”.

Последна редакция: чт, 30 сеп 2010, 15:02 от Ysabell

# 48
  • Мнения: 37
записсс

# 49
  • Мнения: 425
Миньонче много ме притесни  с това за ЛЛ. Аз от кога се каня да ида при моята, че да не е по телефона. Ама сега се притесних и и звъннах на жената, обясних и ситуацията и тя каза - няма никакъв проблем, ела утре да ти напиша направлението. Та и обясних, че още е рано и ще ида към 15 окт., но пак каза, че няма проблем. Не знам защо твоята лична се прави на интересна. Другия вариант, който се сещам е да си намериш някой гинеколог, който работи със ЗК и да говориш с него да ти даде направление за хоспитализация, а от ЛЛ да вземеш направление за гинеколог - него вече няма как да го откаже. А на теб казаха ли ти какво трябва да носим за болницата? Че аз съм на преглед чак след 10-12 дни, пък ми е любопитно вече.

# 50
  • Мнения: 105
Запис в новата тема, благодаря на Мимозка!
Ще ви слушам с интерес за помпата на Медела, тук е много популярна. Една приятелка от щатско също ми я препоръча пред авентската.
Аз си пазя диванчето и не мърдам, дано се закрепи бебчо по-дълго.
Хубав ден!

# 51
  • Мнения: 908
Олее, това за ЛЛ не го знаех. А бях при нея. Пфу! Ама мисля, че едва ли ще има проблем да ми даде, след като трябва да го даде  Rolling Eyes

Понеже стана въпрос за еднократната помощ, ето необходимите документи:

ЕДНОКРАТНА ПОМОЩ ПРИ РАЖДАНЕ НА ДЕТЕ

Чл. 11. (1) Еднократна помощ при раждане на живо дете се отпуска въз основа на подадена молба-декларация по образец, утвърден от министъра на труда и социалната политика. - тази молба се взима от Социалните. Не знам дали става ако се свали от нета  Rolling Eyes

(2) Към молба-декларацията се прилагат следните документи:

1. оригинално удостоверение за раждане на детето, за което се иска помощта;

2. копия от удостоверенията за раждане на всички деца, родени от майката;

3. удостоверение от служба ГРАО за родените от майката деца; - тази служба се намира в Общината. Във Варна се намира на 4тия етаж  Peace

4. лична карта (за справка).


Помощта може да се вземе до 3 годишна възраст на детето и се полага за всяко дете. Не зависи от доходи или кога са подадени документите.

tonivil, колкото до твоя въпрос, те и Микки, Бръмбазела и Люси да се включат де, но бебчо трябва да изпразни първо едната гърда и ако иска още му се дава и другата Simple Smile За да може да се нахрани и с предното, и със задното мляко. Иначе ако го държиш примерно 5 мин на едната, а после 5 мин на другата, то ще поеме само предното мляко, което е по-воднисто и служи да задоволи жаждата и така коремчето му ще се напълни без всъщност да се е нахранило. Този път ще успееш да си го кърмиш  Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 284
Хайде запис и от мен, да ни е честита новата темичка  Mr. Green
Аз днес успях да посвърша някоя и друга работа - ходих до поликлиниката да ми поизточат  малко кръвчица  Mr. Green и да дам урина, после успях и молбата за магистратурата да си пусна, така че съм доволна днес от свършената работа. Искам да попитам ако има майчета, които ще са на социално майчинство знаят ли как стоят нещата с осигуровките? Защото аз ходих до унито, понеже се оказа, че са ме осигурявали и за юли, август и септември  Laughing та там главната счетоводителка ми каза, че след като излезна в 45-дневният болничен държавата ми поема осигуровките, но трябвало всеки път аз да си ходя до НОИ да си пускам документите. Та да ви питам знаете ли нещо по въпроса? И още нещо, за тази помощ от 150лв. за бременност, след като ми искат 45-дневният болничен доходите на 3 ли ги делят  Blush или на 2?

# 53
  • Мнения: 97
ох, тя помпата на медела е хубава, в английските сайтове много я хвалят, ама си е скъпичка. в ибей върви към 60-70 паунда нова, а в онлайн магазините минимум 90. и аз се чудосвам сега нея ли да взимам или авент. мъжо ми се кара че все на най-новото и най-скъпото съм налитала  Laughing според мен ако идеята е да се ползва рядко, в краен случай, при излизане някъде или нещо такова, няма смисъл да се дават толкова пари  Thinking
това направление за хоспитализация е за болницата, правилно ли съм разбрала?? а личния лекар ли го издава?? аз например си следя бременността в един частен център, но те имат договор с касата и ми издават всички болнични досега, вкл. този 45-дневния - не трябва ли те да ми го издадат това направление?? newsm78

# 54
  • Мнения: 425
това направление за хоспитализация е за болницата, правилно ли съм разбрала?? а личния лекар ли го издава?? аз например си следя бременността в един частен център, но те имат договор с касата и ми издават всички болнични досега, вкл. този 45-дневния - не трябва ли те да ми го издадат това направление?? newsm78

Да за болницата е. По принцип направлението за хоспитализация се издава от лекаря следящ бременността. Специално при мен и Миньон случаят е по-особен, защото от болницата където си следим бременността, няма как да ни издадат направление за хоспитализация и затова трябва личния лекар да го издаде.

# 55
  • в гората
  • Мнения: 25
ioli78, аз ще раждам в клиниката на Щерев живот и здраве.Аз съм при д-р Тимева.А ти при кой си?

# 56
  • Мнения: 908
зузи, ти за какви осигуровки говориш? За здравните ли?  Rolling Eyes Нямам идея кой ги поема  Thinking А какви документи ще трябва да си пускаш за тях?  Rolling Eyes

За помощта за бременност се дели в зависимост от това колко човека сте в семейството. Аз нямам брак с таткото, така че само за мен съм изчислявала и неговите доходи не са взети предвид, само моите 12 месеца назад.

беруш, сигурна ли си, че само във вашия случай е така?  Rolling Eyes А не по принцип да трябва да се вземе от личния?

# 57
  • София
  • Мнения: 22
Ако си следите бременността по ЗК направлението за хоспитализация се издава от следящият бременността гинеколог!!!Моята каза,че ще ми го издаде на 7-ми като отида на консултация заедно с обменната карта.

# 58
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Берушка не сте само вие по този начин със частна жк и лл работещ със зк

# 59
  • Мнения: 610
Ако си следите бременността по ЗК направлението за хоспитализация се издава от следящият бременността гинеколог!!!
Peace

Общи условия

Активация на акаунт