Щастливи НОЕМВРИЙСКИ бебета, ритат още в коремите

  • 22 710
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Девето поколение софиянка
  • Мнения: 438
ioli78, аз ще раждам в клиниката на Щерев живот и здраве.Аз съм при д-р Тимева.А ти при кой си?

Супер, д-р Тимева е много добра и като доктор и като човек, а моята докторка е Ганева, сега на 10 и на 17 октомври има училиче за бъдещи родители, аз мисля да отида на 17, темата е първи грижи за новороденото бебе - кърмене, къпане, повиване и режим, мисля, че ще е интересно.

# 61
  • Мнения: 425
Берушка не сте само вие по този начин със частна жк и лл работещ със зк

Ами възможно е, но обикновено някой ако си следи на частно бременността, паралелно ходи и по ЗК и тогава доктора, който води ЖК по ЗК издава направлението.

Абе в общи линии, ако се води женска консултация по здравна каса, лекаря които я води издава направлението за хоспитализация. Ако бременността е следена само на частно, направлението за хоспитализация се издава от личния лекар.

# 62
  • Мнения: 154
Зузи-доходът се дели на две-ако сте само вие с  мъжа ти(нямате друго дете освен това в корема ти, което засега не се брои). Иначе здравните осигуровките се поемат от държавата, т.е. като влезнеш в 45-те дни болничен. За тези документи, които са ти казали, че си подаваш-не съм сигурна какво е имала предвид счетоводителката ти, но най-вероятно самия болничен. Ще взема да попрочета малко и ще ти пиша на лични повече, но по-късничко.
За козметиката някой пита за Мустела-в Европа май е без парабени, прочетете на гърба на опаковката.

# 63
  • Мнения: 0
Записче и от мен  bouquet

# 64
  • Мнения: 41

Малвинка, то и аз съм имала като твойте болки, а последният път бяха преди седмица. Определено посети док, ако се повтори. Макар, че за тях си пия магнерот.


Дори, звъннах на доки и тя каза да започвам пак с магнезия.

Днес минах и през една аптека, която е собственост на лекар-хомеопат, улучих я точно нея на смяна и я питах за арниката. Каза ми, че е добре да взимам по 5 хапченца на ден 9 СН, нямало проблем и да са наведнъж, само 15 мин след това да не се яде и да не се пие нищо. Освен това ми показа и още 2, ама пусти бременелски мозък, не ги запомних. Едното се взима след раждането за по бързо възстановяване и прибиране на матката, а другото за да спре по-бързо кървенето. За арниката ми каза, че е много добра и при различни видове контузии даде ми пример със себе си, че често си прищипвала пръстите на вратата  Thinking/ - заздравявали много бързо или при по-леки охлузвания и т.н.

# 65
  • Мнения: 610
Вече сме си вкъщи,всико е било наред и Неси е много въодушевена. newsm68 newsm68 newsm44 newsm44

# 66
  • Мнения: 908
Зузи-доходът се дели на две-ако сте само вие с  мъжа ти(нямате друго дете освен това в корема ти, което засега не се брои). Иначе здравните осигуровките се поемат от държавата, т.е. като влезнеш в 45-те дни болничен. За тези документи, които са ти казали, че си подаваш-не съм сигурна какво е имала предвид счетоводителката ти, но най-вероятно самия болничен. Ще взема да попрочета малко и ще ти пиша на лични повече, но по-късничко.
За козметиката някой пита за Мустела-в Европа май е без парабени, прочетете на гърба на опаковката.

А да знаеш как стои въпросът, когато нямаш необходимия стаж, а се водиш на работа (макар и фиктивно), когато излезеш в 45 дневен, тогава пак ли здравните се поемат от държавата или аз продължавам да си плащам всички осигуровки, чрез работодателя, докато направя 12 месеца?  Rolling Eyes

Дидка,  Heart Eyes Много се радвам, че всичко е минало добре  Peace Неси е била отвикнала просто, ама дано бързо да свикне и да ходи с кеф на детска  Peace

Малвинка, мерси за инфото  Peace

# 67
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
А като влезнем в болницата как ще се взема тази арника?

# 68
  • Мнения: 280
Дадоха ми и 45-дневния болничен, обаче ми отказаха направление за хоспитализация - трябвало да го издаде личната ми лекарка. Обаче аз миналата седмица бях при нея точно за да си поискам това направление и тя категорично ми го отказа с аргумента, че от февруари личните лекари нямали право да издават такива направления, защото ги заплашвали глоби.  Shocked Трябвало който ми следи бременността, той да ми издаде направление за хоспитализация. Е да, ама там, където си следя бременността, не работят със здравната каса! Т.е. приемат пациенти с направление, но не могат да издадат такова. А и, доколкото знам, едно здравно заведение не може да издава направление за прием на пациент в самото него. Сега не знам как да постъпя...
Моля ви, кажете на вас кой ви издаде направленията за раждане? Специално въпросът ми е към Берушка, защото с нея ще раждаме, живот и здраве, в една болница.


Значи , сега като бях в Майчин дом питах професора дали иска направление за хоспитализация , той ми каза че няма нужда и че той самия ще ми напише такова ... извади си кочана , написа ми направлението и ми го даде ... това беше. Тук док също ми каза , че няма проблем за тия направления , издават си ги на място. Не знам защо така са те спекли тия твойте доктори.

# 69
  • Мнения: 610
Миньон-аз имах проблем с направлението за хоспитализация,когато влязох в болница за пренасяне с Неси.Тогава гинеколога по ЗК не ми го даваше,а аз си взех от ЛЛ.Сега слава богу  няма да е така,защото док.ме вика другата седмица да ми го даде.

# 70
  • София
  • Мнения: 676
Плана, аз също съм другата седмица при Велева. Та ще се видим.

Мимозка, трябва да провериш в общината  Thinking.

Миньон, направление за хоспитализация ще ми го издаде гинеколожката.

Дидка, браво на Неси  Hug.

# 71
  • Мнения: 1 881
Цял ден бях навън, свърших много задачки, изчетох ви, ама и много сте писали !  Hug Гледам, че обсъждате направлението за хоспитализация. Тъкмо за него ходих днес до поликлиниката. Издаде ми го моята АГ, която ми води ЖК по ЗК заедно с 45-дневния болничен. Също ми е дала и направление за кръв и урина. Освен направлението за хоспитализация ми е издала и направление на бременна за раждане (!). Липсва обменната карта, но предполагам, че ще ми я издаде по-късно. Все пак имам още няколко ходения до нея и изследвания.

Лека полека почвам да стягам и аз багажа. Бях в ДМ в Бизнес парка и накупих някои нещица като пелени за еднократна употреба : http://www.babylove.de/cgi-bin/windeln.pl?id=wickelzeit&k=&hp=1253389136 Снимка 7. Като се повива бебето ги слагаш отдолу и дори да свърши някоя работа, няма опасност да измърси отдолу. За повиване навън е направо безценно. Братовчедка ми ми даде идеята, че ставали и за нас за болницата, да не се зацапят чаршафите.

# 72
  • Мнения: 425
Kölsches   не видях кое точно е пелената за еднократна упротреба, но се сещам за какво говориш. Такива продават по аптеките и ги водят чаршафи за едникратна употреба и за много полезни за в болницата. Те уж дават от там, ама не е сигурно дали като ти дадат един, ще го сменят после, та е хубаво да си носим такива неща.

Дарче в МД може и да могат да издават такива направления, а сигурно и в другите държавни болници, ама специално правителствена не работи със всички здравни пътеки и не води ЖК по здравна каса, затова и няма как да издадат направление. Не знам точно защо, но е факт. Иначе болнични издават. А виж сега личната на Миньон що се прави на кифла, вече не ми е ясно.

# 73
  • Дъблин
  • Мнения: 331
Ето ме и мен в новата тема без номер Simple Smile
Благодаря ви за палцестискането, имаше ефект, защото съм добре оценена Simple Smile
Утре последен ден на работа и да ви кажа нещо съм се сдухала, вместо да се радвам, луда работа  #Crazy Предполагам, че бързо ще ми мине, като се впусна в правене на списъци, пране на миниатюрни дрешки и все такива приятни емоции.

Момичета, чухте ли по ТВ за витамините на Центрум? Изтеглят ги от аптечната мрежа, защото се установило наличие на генномодифицирана съставка в тях, която била забранена!
Ужас, аз взимах точно Центрум Матерна, 2 флакончета вече изпих  Sick Дано всичко да е наред, нямало данни за някакви проблеми, а и като се замисля и какво ядем...ама пак ме е яд  #Cussing out
Сега ще си взема някакви други, сигурно Pregnacare.
За лекциите в ЦУМ, аз ще дойда на 8 и на 15.10, само че забравих да се запиша днес, много съм разсеяна.

# 74
  • Мнения: 1 881
Беруш, теЯ лекари някой път са ужас  ooooh! и аз това се чудя на личната на Миньончето! А иначе за пелените, ако искаш да ги видиш,цъкни на линка, който съм дала, по средата някъде излизат цифрите от 1 до 8. Цъкваш на 7 и може да ги видиш.
Гледах и превръзки за родилки на някаква марка Natricare (може и да не се пише така, не запомних точно) . Вие към какви сте се ориентирали?

Ейй, Смърфи, гадно е това с витамините, ама не го мисли много! Колко генномодифицирани неща сме изяли, по-добре да не знаем!  Whistling
Аз не взимам никакви витамини  Whistling . Гадни са ми. Всъщност нищо не взимам, нито желязо, нито магнезий, нищичко. За желязото бях чела, че последните месеци бебето "изяждало" всички запаси на майката и било хубаво да се взима. Ще видя, какво ще покажат последните кръвни изследвания и ако ми е спаднало нивото на желязо, ще почна да взимам.

Общи условия

Активация на акаунт