промени в приема за СМГ

  • 88 698
  • 935
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 306
Дано да ви е полезна или поне интересна статистиката.
Статистиката е по-скоро любопитна, отколкото полезна.  Peace
В никакъв случай не бива да се правят генерални заключения за нивото на преподаване в основното училище, нито за самото училище. Считам, че децата ни биха имали същият успех, независимо от училището, в което учеха до момента.

Изброявате учители, преподаватели и педагози и им благодарите. Аз обаче мисля, че в тази крехка възраст основна роля за успеха на децата ни имахме ние, родителите.
Ние избрахме подходящ преподавател за тях в СМГ. Ние ги водихме и взимахме от курсове, състезания и пробни изпити. Ние събирахме задачи и решавахме с тях. Ние ги подкрепяхме, бършехме сълзите им и ги окуражавахме при разочарование и пак ние ги аплодирахме при успех.
Ние, родителите!

  202uu 
Фран, много точно казано! Не мога да не се съглася с всяка твоя дума!


Бърди, информацията е от официалните списъци с резултатите от състезанията.

# 931
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
[Аз обаче мисля, че в тази крехка възраст основна роля за успеха на децата ни имахме ние, родителите.
Ние избрахме подходящ преподавател за тях в СМГ. Ние ги водихме и взимахме от курсове, състезания и пробни изпити. Ние събирахме задачи и решавахме с тях. Ние ги подкрепяхме, бършехме сълзите им и ги окуражавахме при разочарование и пак ние ги аплодирахме при успех.
Ние, родителите!
Фран, чудесно си го написала   bouquet. Поклон пред учителите , работещи с любов с децата ни. Никой , обаче не може да ме убеди , че и най-добрият учител в училище , би подготовил дете за влизане в СМГ  Peace.
 На всички 5-токласници в СМГ - успех  Hug.

# 932
  • Мнения: 4 877
Внесох корекциите, които ми подадохте тук и в блога http://danybon-hlapeta.blogspot.com/2011/07/blog-post_10.html
Има леки промени в класацията на училищата в положителна посока. Искам да ги направя в таблички, но може би ще го свърша утре или следващите дни. Ще огледам пак всички данни. Ако видите неточности - свиркайте. Simple Smile
Дописах и имената на учителите, които споменавате + интересните факти.

Благодаря отново!   bouquet

# 933
  • Мнения: 28
Изброявате учители, преподаватели и педагози и им благодарите. Аз обаче мисля, че в тази крехка възраст основна роля за успеха на децата ни имахме ние, родителите.
Ние избрахме подходящ преподавател за тях в СМГ. Ние ги водихме и взимахме от курсове, състезания и пробни изпити. Ние събирахме задачи и решавахме с тях.
Уважаема Фран Джонсън, с риск и на мен да кажете, че дъската ми хлопа, ще се осмеля да Ви противостоя на позицията, която заемате към част от пишещите във Вашата тема. Може би е редно да направим статистика на родителите, които са били най - активни, или просто да заменим имената на децата с имената на родителите в списъците, за да удовлетворим Вашите виждания. Никой не отнема ролята Ви в подготовката на Вашето дете, но защо, моля, го записахте при подходящ преподавател? Защо не оставите родителите, които не са били толкова активни като Вас и не мислят, че са основният фактор за успеха, да изкажат благодарностите си на педагозите? Нека бъдем по-толерантни един към друг, МОЛЯ!!!!

# 934
  • Мнения: 7 161
... ще се осмеля да Ви противостоя на позицията, която заемате към част от пишещите във Вашата тема.

Уважаема viavia, това не е нито моята тема Joy, нито пък пиша от позицията на някого.
Вярно е, че в по-горния си пост използвах мн.ч. /ние, родителите, децата/ и вероятно това те е подвело, че пиша от името на някого. В дълбока грешка си. Става въпрос единствено и само за моите деца, а те са три на брой. Grinning
Това е форум и аз изказах лично мнение! Laughing
Иначе, преподавателите, които подготвяха дъщеря ми и които имат не малък принос за нейния успех, съм споменала и изказала благодарност в други теми.


Може би е редно да направим статистика на родителите...
Не си падам нито по статистиките, нито по предварителните сметки, нито ще седна да смятам предварителни точки и рейтинги на всички кандидатстващи деца.


... с риск и на мен да кажете, че дъската ми хлопа...
Laughing

# 935
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Тези статистики и за мен са нещо много относително. За мен няма значение кой ще подготвя едно дете, ако детето няма поне мъничко талант. Тази година ще са две от едно училище, другата година ще са 10 и после може да няма нито едно.

Например доста от споменатите училища не са по-долу по качество от други училища, защо ако транспорта не е удобен на някой, трябва да предизвиква едно дете да прави чудеса от геройства за да ходи в друго училище, далеч, далеч и както започват в 7.30, такъв стрес рано сутрин или в задръстванията по обяд, да се притесняват дали ще стигнат навреме.

И Фран е абсолютно права, че амбициите на децата са на първо място минават през родителите. Защото те са първите, които ги подтикват да вършат това.

Единици са осъзнати деца. Аз имам такъв съсед, който навремето сам отишъл подал молба в СМГ без да знаят родителите (след четвърти клас). После стана един от отбора на България, който спечели доста призови места. Не зная дали тогава е имало курсове, но не е ходил на нищо такова.

Общи условия

Активация на акаунт