промени в приема за СМГ

  • 88 691
  • 935
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 129
Благодаря на всички, които стискаха палци за моя калпазанин, благодарение и на тях успяхме. При първи подходящ случай ще черпя по бира, Кумчо В две. И ние сме в руската обаче не по "заслуги", а по желание, щото английския сме си го били знаели. Поздрави на всички, разделени къде от случая, къде от други неща, този път така другият кой знае.

# 886
  • Мнения: 920
Иначе преподавател по математика на нашите петокласници ще бъде г-жа Петя Тодорова.
[/quote]

Само един учител по математика ли преподава на всички пети класове? Доколкото знам учебната програма за всеки един клас влючва по 2 часа математика на ден.

# 887
  • Мнения: 61
Един учител по математика води А и Б паралелки, друг - В и Г Peace

Честито на всички приети деца!!!!

# 888
  • Мнения: 129


А паралелката с руски език тази година нищо чудно да е най-силната от випуска.
Познавам лично едно от децата току до чертата - голям талант в математиката с
малка издънка на изпита, радвам се, че високият рейтинг тук е помогнал  Hug


В руската ще има:
1. Двама съученици от 4б клас 12 СОУ на г-жа Крушарска
2. Двама достигнали до национален кръг на лингвистично кенгуру - английски език 2011г.
3. Един републикански шампион по баскетбол до 12 години
..................................................................................................

И ... последните ще станат първи

pstojchev@abv.bg

# 889
  • Мнения: 20
И моето дете ще бъде в руската паралелка. Досега учеше в училище с английски и втори чужд език - руски. И аз съм на мнение, че английския език ще го научи извън училищните занимания, а за руския няма добри школи /или поне аз досега не съм намерила такава/. Много се радвам, че синът ми ще има такива съученици и то с толкова ангажирани с образованието на децата си родители. Моят мейл е magy_mag@abv.bg.
Благодаря на всички, които участваха във форума и благодарение на тях бях винаги "в час".
На всички пожелавам едно чудесно и весело лято.

# 890
  • Мнения: 72
Какво ми дойде наум, като стана дума за езици - много се извинявам, че не е по темата.
Език най-добре се учи без опосредстване.
Примерно брат ми научи немски немски, защото го учи в Германия, и без предварително да е знаел една дума немски от България. Хора които бяха с немска филология, и заминаха заедно с него да следват в Германия, си останаха на почти същото ниво - и сега говорят някакъв там български немски.  
Език трудно се учи чрез опосредстване - като се превежда на друг език, става голяма каша. Най-лесно се учи, като не ти го превеждат на друг език, потапяш се непосредствено в езиковата среда, и започваш да мислиш директно на съответния език. Та, ако намерите някаква подобна методика за преподаване на език, от native speaker и без превод, обадете се, точно това търся за децата си. Най-близкия метод който съм намерила е Розета Стоун - на нас ни подариха оригиналния курс, но от торентите може да се свали и безплатно.

# 891
  • Мнения: 30
И моята дъщеря е в руската паралелка, макар да не е очарована от това. Ходеше на курс 1 г. по руски, но не успя да се впечатли по ред причини и сега е недоволна.... Надявам се бързо да забрави лошото настроение.

[/quote]
В руската ще има:
1. Двама съученици от 4б клас 12 СОУ на г-жа Крушарска
2. Двама достигнали до национален кръг на лингвистично кенгуру - английски език 2011г.
3. Един републикански шампион по баскетбол до 12 години
[/quote]

И да добавим още едно дете в списъка с първенците в руската паралелка - 1-во място гръб и бруст на УСШ София.

sv.ilieva@gmail.com

# 892
  • Мнения: 44
По повод записването, сутринта се записахме и в момента на записване издават бележка, която трябва да се занесе в старото у-ще, откъдето издават отпускно удостоверение и същото трябва да се представи в СМГ до 3 дни.

А по повод езиците и ние сме с руски. Решихме, че след като се удава възможност за нов език да, не я изпускаме.
От друга страна при положение, че детето има известни успехи с английския не бих му причинил отново да отговаря на въпроси от рода на: Том има ли котка? и т.н...... По-добре да търси отговори на по-сложни въпроси!

# 893
  • Мнения: 1 526
onfio , вие къде се записахте?

# 894
  • Мнения: 72
Здравейте, и ние сме в руската паралелка на СМГ (сина ми), дъщеря ми е в ПЧМГ.

 smile3529

onfio , вие къде се записахте?

# 895
  • Мнения: 1 526
Поздрави! Би ли могла да ми дадеш повече инфо за метода на Р. Стоун?Може и на лични, да не спамим темата!
P.S. Мисля, че децата ни са съученици / не в СМГ/

# 896
  • Мнения: 7 161
Здравейте, и ние сме в руската паралелка на СМГ (сина ми), дъщеря ми е в ПЧМГ.
Би ли споделила защо предпочетохте СМГ пред ПЧМГ или още не сте взели окончателно решение къде ще учи синът ви?
Благодаря!  bouquet

Последна редакция: пт, 08 юли 2011, 11:32 от Фран Джонсън

# 897
  • Мнения: 72
Честно казано, аз бях за ПЧМГ, заради малките класове и ускореното изучаване на английски (там учат по 8 часа англ седмично), а математика се преподава на същото ниво като в СМГ, и горе-долу от същите преподаватели. Мъжът ми обаче е против да издържаме втори ученик в частно училище, а и ипотека изплащаме все още. Пък и СМГ е достатъчно добро училище.

# 898
  • Мнения: 7 161
Благодаря за отговора.  bouquet
Mалкото часове по английски език в СМГ може да се компенсират с допълнителни курсове.

Последна редакция: пт, 08 юли 2011, 12:04 от Фран Джонсън

# 899
  • Мнения: 72
така е, ще ходим на курсове по английски. Има и една друга особеност на СМГ, въпреки че е рано да го кажа, защото детето ми още даже не е започнало да учи там, но предполагам че ще е така - в СМГ ще има повече мотивирани деца. В частните училища винаги има една категория деца, които от нищо не се интересуват, защото са свръхзадоволени, нямат стимул да постигат каквото и да било.

Благодаря за отговора.  bouquet
Mалкото часове по английски език в СМГ може да се компенсират с допълнителни курсове.

Общи условия

Активация на акаунт