Как изрязвате ноктите на вашето бебче?

  • 7 085
  • 143
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 55
Трудно. С ножица, но направо се препотявам 10 пъти докато се боря с него да ги изрежа. Докато спи не мога, защото спи много леко и се събужда кисел и става още по-зле.

# 91
  • Мнения: 817
Здравейте, искам да ви попитам как изрязвате ноктите на вашите бебчета? Някое мамче да  е измислила хитър и лесен начин, че мен много ме е страх- бебчето е на месец и половина и пръстчетата са много мънички Simple Smile споделете...

Винаги съм изрязвала ноктите с нокторезачка, а като беше съвсем малка използвах момента докато спи, за да не мърда и да не рискувам да я порежа.

# 92
  • Мнения: 2 376
С бебешка ножичка с малка "човка". Още ги режа с нея. На нея винаги и е била много интересна тази процедура.

# 93
  • София
  • Мнения: 355
От както се е родил до днес с детска ножичка,безпроблемно.

# 94
  • Мнения: 808
Когато беше малък използвах от тези детските ножички с тъпи върхове. Сега вече минах на обикновена ножичка, която е леко извита накрая...но и досега ноктите на краката ги изрязвам докато спи. Не дава и това е! 

# 95
  • Мнения: 332
На първото ми детенце много ме беше страх, дойде сестра ми - тя иам 2 принцеси и му ги отряза на 1м, като видях колко е смела, след това ги решех аз - буден и с обикновенна ножичка, не детска.

# 96
  • Мнения: 47
Режа с детска ножичка с тъпите върхове, но докато спи, защото иначе много мърда пръстчетата и ме е страх. А и всеки път ме е страх, че ще ги изрежа много навътре.

# 97
  • Мнения: 925
Многооооо труднооооо  ooooh! Като беше малък, защото ме беше страх да не го порежа /не, че не съм го порязвала, де  Banghead /, а сега не престава да мърда и да се върти  ooooh! Иначе процедирам с детска нокторезачка  Peace
А като трябва да се режат и ноктите на краката полудявам- те едни мънички, завитички, а крачетата едни шавливи  Whistling

# 98
  • Мнения: 1 705
С мъничка детска нокторезачка. Никога не съм имала проблеми Peace
Peace
Сега даже и е интересно и сама си подава пръстчетата.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 175
Има специални ножички,като тази на Нук например ,които режат само нокътчето и не захващат надълбоко или от кожичката.
Само на мен ли не се отдава с тия странни бебешки ножици да режа нокти?  newsm78
Е,вече и аз не режа с тях,подходящи са в началото,докато са меки нокътчетата.Сега действам с нокторезачката.

# 100
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Опитах първия път, когато реших да ги реша, може би беше на месец и половина - два. Тц, не се получи. Пратих на бързо мъжа ми да вземе една малка нокторезачка и решихме набързо проблема.

Сега с тая ножица режа етикетите на дрехите, които ми пречат. Wink Поне не отиде зян.

# 101
  • София
  • Мнения: 128
А след като ги изрежете трябва ли да се пилят?  newsm78

# 102
  • Мнения: 1 569
Докато си беше будничка Simple Smile Просто беше послушна и кротуваше. А като попорасна малко, (примерно след 10-11м) и стана по-шавлива просто й давам нещо в 1та ръка и режа другата, после смяна и гледам да съм колкото мога по-експедитивна. Слава богу да чукам на дърво не сме имали фалове.  Peace

# 103
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
А след като ги изрежете трябва ли да се пилят?  newsm78

Не, не е нужно.

# 104
  • Мнения: 71
До 4-я, 5-я месец мъжа ми им режеше ноктите, докато спят. От там нататък аз - слагам ги да седнат в мен и с много приказки и песнички в комбинация с телевизора, свършваме успешно работата  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт