Как изрязвате ноктите на вашето бебче?

  • 7 086
  • 143
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 401
Моята щерка е вече на 6м., но още не съм и рязала, ноктите, докато мога ще отлагам, а иначе ползвам ножичка с тъпи връхчета!

# 106
  • Мнения: 9 483
Трудно,..чат-пат с помощ и от другия родител Mr. Green

# 107
  • София
  • Мнения: 3 826
С детска ножичка с тъпи връхчета. И двамата бяха кротички и ми даваха да им режа ноктите.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 197
до към 4 месец не бях рязала ноктите, когато го кърмех ги прегризвах леко със зъби и ги дооткъсвах. това го чух на една лекция за бременни и много ми помогна. много мърдаше когато беше буден, а имаше много нежен сън и това беше решението, а и не оставаха остри връхчета с които да се нарани Peace сега си ги режа с обикновена ножичка за нокти Peace

# 109
  • София
  • Мнения: 1 483
Като беше много малко бебе режех лесно ноктите- не шаваше много, можех да го правя и докато спи. Сега е цяло приключение- дърпа се, не дава, мърда много. Използвам обикновена детска ножичка със затъпени върхове.

# 110
  • Перник
  • Мнения: 396
Синът ми е на 3 г. и 4 м. и преди седмица за първи път ми даде да му изрежа ноктите. Досега само докато спи. Но видя, че не е старшно и не боли.

# 111
  • София
  • Мнения: 2 082
Като беше съвсем мъничък използвах нокторезачка, докато спи. Много ме беше страх с обикновените бебешки ножички, все си мислех как лесно мога да му отрежа някое пръстче  ooooh! После като стана на 6-7 месеца почнах да използвам ножичките, много по-лесно и по-удобно се оказа с тях, пея му песнички и го забавлявам, за да му отвлека вниманието от процеса  Laughing Е то и аз доста задобрях, за около минута се справям и с ноктите и на двете ръце  Simple Smile

# 112
  • Мнения: 550
Когато беше малък ги режех докато спинка или пък баща му му държеше ръчичките да не мърда много ( и мен ме беше страх ). Сега вече е по-трудно, защото не може много да стои на едно място, но пак се справя човек като види зора  Laughing

# 113
  • Мнения: 307
Слагам я в столчето за кола,давам и биберона и започвам.Режа с нокторезачка.

# 114
  • Мнения: 439
ние си ги режем с малка детска ноичка, като всеки си има своя, докато ги режа казвам кои пръст кои е, палец, показалец,среден.. и така им е интересно

# 115
  • Мнения: 718
До 6-7м, само като спи  Mr. Green Сега вече е малко по-трудно, приказвам и я занимавам с нещо, докато режа. Понякога на почивки  Grinning

# 116
  • София
  • Мнения: 521
Докато спеше Wink

# 117
  • Мнения: 12
Когато беше бебе, докато спеше. Сега самичка сяда в мен и наблюдава с интерес какво върша Laughing Режа с тъпа ножичка.

# 118
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Много е трудно това занимание.
Гледа телевизия, а аз през това време режа скоростно.

# 119
  • Мнения: 82
Не съм ги рязала докато спи - винаги е имала много лек сън! Затова използвам таткото и винаги единият се прави на маймуна, докато другият върши работата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт