ИМА ЛИ МАМИ ОТ СЛОВЕНИЯ

  • 98 761
  • 172
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 67
Хайде и аз да се запиша не съм писала от мн време Embarassed подадох документите за детска градина но все ощи чакам  да ми пратят решението ако не я приемат ( 99 % съм сигурна че няма да я приемат тази година защото има мн деца) ще ходя до общината да подам документи за субвенция и ще се наложи да я дам на частна след като започна работа ! оххххх направо ми е мъка като се сетя че трябва да я  пращам на детска според мен детето е още малко но нямам избор майчинството свърши и трябват пари  Cry  
Здрасти понеже и аз имам същият проблем ще ти пиша едно л.с.

# 46
  • Мнения: 0
Здравейте!
Как смятате да празнувате Великден? Ще печете ли козунаци, ще боядисвате ли яйца?
 Случайно някой знае ли дали има православна църква в Марибор?
Поздрави Simple Smile

# 47
  • Мнения: 14
аз сега се опитвам да направя ноо нещо не ми се получава Cry вчера изхвърлих още един не сполучлив опит ще видим от този какво ще стане в събота ще боядисвам яйца и ако успея днес да направя козунака ще го правя и в събота ако ли не ще сме без  Grinning а за църква най-добре попитай някой сърбин те трябва да знаят в Любляна има и в Кран са ми казвали че има но за  Марибор незнам

# 48
  • Мнения: 0
Благодаря! Пожелавам ти да успееш и да хапнете вкусен козунак. На мен също ще ми е за първи път, но мама ще помага по Skype. Тя е експерт Simple Smile.
Весел празник на всички! Simple Smile Супер е, че можем да празнуваме по два пъти Simple Smile

# 49
  • Словения
  • Мнения: 32
Момичета, не съм влизала отдавна тук и сега видях, че обсъждате козунаците

Ето ви една изпитана и страхотна рецепта за разкошен, бърз и лесен за приготвяне козунак:
http://mcneall.blogspot.com/2011/12/venetta_12.html
Обърнете внимание - прави се с миксер и въобще не се меси  bouquet

Весели Великденски празници!  bouquet

# 50
  • Мнения: 0
Аз омесих моя Simple Smile Ще го пека след малко. Беше много трудно. Боядисахме яйцата и сме готови за утре Simple Smile Ще има бой с яйца Simple Smile

# 51
  • Мнения: 341
Честито възкресение с много закъснение  Laughing
Айде да се оплача, ние получихме решението, не сме приети в градината, така че за сега си увиснах с мъничето на ръце  Crazy.
оххххх направо ми е мъка като се сетя че трябва да я  пращам на детска според мен детето е още малко но нямам избор майчинството свърши и трябват пари  Cry 
Не се шашкай градините са добри, аз съм много доволна, детето се развива, общува, много добре им се отразява, ще видиш много е приятно когато установиш, че знае неща, които не си го учила, децата все пак трябва да тръгнат по своя житейски път. Поне при нас се грижат много добре и дечицата са доволни.

# 52
  • Мнения: 14
да наистина е така но все пак детето е само на 1 год  Sad аз още не съм получила решението ако не я приемат сега поне ще сме в чакалния лист и ще ходя до общината да подам документи за субвенция сащото може да направиш и ти все е някаква помощ !

# 53
  • Мнения: 9
Здравейте,влязох в този форум случайно,тъй като мъжът ми си търси работа в Словения.Ако може някой да ми помогне с някоя фирма,която знае и е сигурна.Защото няма друг начин да замине,нямаме познати,нито език знае.А ако всичко е наред и ние с детето се изнасяме натам.Ще съм много благодарна,ако някой може да ми помогне.

# 54
  • Мнения: 341
Вие калпазанки, появява се някое момиче и го хващате веднага за ушите на лични, кльоп и темичката ни замря  Crossing Arms.
За субвенция (аз го наричам обезщетение) вече сме подали, ама не ме грее много, аз работя у дома и честно казано ми е доста трудно с детето на ръце да работя. А частните детегледачки са по 300 евро, в повечко ми идва.
len4eto61, напред в темата има линкове, за посредници аз лично не мога да ти помогна, понеже не ги познавам, но на скоро разбрах, че те май държат пазара на труда  #2gunfire.
Хайде момичета размърдайте се  Hug

# 55
  • Мнения: 67
Здравейте и от мен!
Да ви се похваля-вече сме  цялото семейство заедно   Hug.Много съм щастлива защото съм си с моето слънчице.Пътуването мина доста добре, а аз очаквах да ревем през цялото време Simple Smile.Промяната на малкия му се отразява също добре-все едно не е сменил обстановката.Имаме само едни проблем-като вдим банята и пищи като за световно  Grinning,но мисля че ще свикне-снощи имахме напредък-седнахме в легена да изкъпем едно гумено куче  Hug.Сега ни предстои едно дълго обикляне по институции за да оправим документите на малкия.
Най важното е ,че съм много щастлива и повече няма да се разделяме с моето сланце  hug hug hug hug

# 56
  • Мнения: 67
Здравейте,влязох в този форум случайно,тъй като мъжът ми си търси работа в Словения.Ако може някой да ми помогне с някоя фирма,която знае и е сигурна.Защото няма друг начин да замине,нямаме познати,нито език знае.А ако всичко е наред и ние с детето се изнасяме натам.Ще съм много благодарна,ако някой може да ми помогне.
Здрасти!
От малкия опит който имам тук искам да ти кажа , че сигурно няма-късмет трябва да имаш.За сега аз го нямам този късмет , но се надявам , че някой ден и на моята улица ще огрее слънце  Simple Smile.Трябва да си тук и да търсиш.Аз работих на 2 места и в двата случая ми се случи да работя за македонци,от които все още не съм си взела парите.Надявам се всичко да се уреди и да си дам детето на градина(ако неможе на градина ,на частно ще го дам),и да започна работа.
Повелавам ти успех,ако решиш да идваш тук. newsm10

# 57
  • Мнения: 9
Благодаря ти,но все още нищо не можем да намерим,а той и да замине не знам без език може да се оправи въобще.Дано скоро попаднем на на някоя стабилна поне фирма,в най-скоро време надявам се.А на теб ти пожелавам  скоро наистина да огрее слънце и да си вземеш паричките.

# 58
  • Мнения: 14
здравейте !!! Lipss  много се радвам за вас радвай се че не е плакал защото ние когато тръгнахме за БГ тя не спря  щом се събудеше и се започваше един рев беше нещо страшно  Sad а колкото до македонците нито един не плаща редовно  не съм расистка ама НЕ ГИ ОБИЧАМ ИЗОБЩО  дори и като хора  МАКЕДОНЕЦ ЛИ Е ЗНАЧИ НИЩО НЕ СТАВА ОТ НЕГО  познавам доста и до един са боклуци мъже жени без значение . Сега по др тема  за да започнеш работа в Словения (на този етап) трябва да си невероятен късметлия да те вземат  без да знаеш език  в момента и тук е малко криза и сега само изискват най-малкото което е трябва да знаеш поне сръбски  (и да го говориш не само да разбираш)  най-сигурно е тоест няма как да не ти платят е да се запишеш в агенцията за работа има няколко в по предишните страници мисля че ги има др което е по-малко вероятно е да те вземат през фирма т.е редно  но повечето изискват словенски .

# 59
  • Мнения: 1 004
Момичета, влизам с 1 въпросче...някой от вас ходи ли на риболов там / в Словения/? Ако да, може ли да ми пише на лични, интересуват ме условията, местата и такива неща . Благодаря предварително Hug

П.П. Сега видях, че за 2ри път пиша тук, съжалявам че съм такъв натрапник  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт