Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с късното захранване 2

  • 38 595
  • 423
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 705
Да, и на мен ми прави впечатление това "особено за момче", "той е момченце" и т. н. подобни... Дай му да си опита малко, защото е момченце, не може да те гледа как ядеш, защото е момченце, ще му стане нещо, той е момченце...  ooooh!

# 16
  • София
  • Мнения: 5 656
Така е, на момченцата им се повреждат разни неща, като не им пъхаш в устата каквото ядат всички навсякъде. Обаче пък моята свекърва упорито повтаряше как ето сега дъщеря ми трябва да я гледаме на по-топло, защото е момиче... все едно, че батко й съм го изкарала да спи на снега  Laughing

# 17
  • Мнения: 1 350
Синът ми хапваше по лъжица ,две пюре без особено желание.
Не му харесваше и реших да изчакам малко .Свекърва ми обаче беше твърдо решена да го захрани педагогически (не че има представа какво е това де  Laughing) като всеки път като сядахме да се храним се опитваше да му набута разни неща в устата.Например - кюфтенце ,коричка хляб,баница и т.н.Едва го опазвах от нейните хрумвания.Последния път като хидхме на село взе гениално решение - да си натопи пръста в салатата и да му даде да го оближе.Салата с олио ,оцет и сол... #Cussing outИзгледа ме въпросително и аз казах "Не !"
Тя обидено каза "Ама защо,то си е само домат" Tired

# 18
# 19
  • Мнения: 1 457
Да се запиша и аз тук  Hug
При мен репликите са от рода, че ние всичко сме яли и на 5 месеца вче сме били на кухня, пък сега децата затова боледуват, защото не ядат качествена храна/ за моите деца става въпрос персонално/. Нищо че другите деца около мен ядат супа топчета от 5 месечни и пак си боледуват
Явно не е въпреки супата  Laughing

# 20
  • Мнения: 614
Малката беше на 5 месеца, имахме гости, чието момченце е на 2 г. (Майката бута от всичко, което е на масата от както ги познавам (малкия беше на 6м) - не с цел захранване, а защото е момченце.) Та гушнала съм малката, тя се озърта любопитно, разглежда хората и нещата на масата и жената й се закани: "Ако беше момченце лично щях да ти дам да опиташ" (косвена реплика, че закъснявам със захранването).

# 21
  • София
  • Мнения: 2 348
Да се запиша и аз тук  Hug
При мен репликите са от рода, че ние всичко сме яли и на 5 месеца вче сме били на кухня, пък сега децата затова боледуват, защото не ядат качествена храна/ за моите деца става въпрос персонално/. Нищо че другите деца около мен ядат супа топчета от 5 месечни и пак си боледуват
Явно не е въпреки супата  Laughing

Моето дете имаше гнойна ангина на годинка, защото:"Колко пъти казвах аз и повтарях, но никой не слуша! Все вие най-знаете, а са толкова важни сокчетата! Казвам, давайте, давайте... Ето какво стана сега!"(свекървата)

Сравнявайки атрибута на моето момченце с този на приятелските и роднинските дечица, огромен е, колкото и мъжка приказка да е това  Mr. Green . Предполагам, че е защото захраних педагогически. Не знам как са момиченцата, които се хранят по този начин  Whistling

# 22
  • Мнения: 3 044
Хм, това за огромността не го разбрах (връзката)... newsm78

# 23
  • Мнения: 289
  И аз не схванах съвсем  newsm78 ,но сигурно е във връзка с поста на Zornichka
 Но приказката не че на момченцата им се дава от всичко да опитват,за да им стане голямо Достойнството,а въобще за да нямат проблеми в тази насока (т.к. да им върши работа) Laughing Laughing Laughing 
 

Последна редакция: ср, 06 окт 2010, 22:11 от *Cveteto*

# 24
  • Мнения: 614
Доколкото знам, на момченце се дава всичко за да не му се подуе пишлето (да не го боли) Crazy, а не е обвързано с размера Mr. Green

# 25
  • Мнения: 9 814
Доколкото знам, на момченце се дава всичко за да не му се подуе пишлето (да не го боли) Crazy, а не е обвързано с размера Mr. Green

Не, беееее, за да може да му става като порасне!  Laughing

От днес- "Вече е време да спреш да даваш мляко! Детето е на година и три месеца има нужда от месо, не от млЕко!". съвет от приятелка.

# 26
  • Мнения: 1 569
Чак за номинация надали сме, но когато разни женки (и около моята възраст, с деца, с бебета, и по-възрастни лелки) разбираха, че на 1г още кърмя дъщеря си, редовно чувах 'Вярно ли?  Shocked Ми че тя вече е голяма, стига си я кърмила вече!' Леле припадах!  Shocked

# 27
  • Мнения: 304
Хайде и тук да се запиша.Имам една позната която дава абсолютно всичко на бебето си наскоро станало на 1 годинка.Довода и е следния-На баткото не давах,гледах го по книга и сега нищо не иска да яде.И все ми се струва че на 9 месечно бебе да дадеш шоколад и степче е повече от странно ама какво да и обяснявам тя е отгледала 2 деца.
Същата тая госпожа е записала детето на кухня,но не и харесвали манджите и му добавяла подправки  #Crazy .
Случките ми не са точно по темата но все пак мисля че са интересни

# 28
  • Мнения: 395
Хайде и аз да се запиша с една-две реплики.
На 4 месеца бяха и с една приятелка (второто й детенце е 3-4 месеца по-голямо) обсъждахме, че ще ги записвам на кухня  като му дойде времето. "Ми хайде тогава, започвай да захранваш, че те искат децата да ядат всичко, а ти няма да имаш време. Пък и по-късно по-трудно свикват с храните." Е, на 9-10 месеца те вече ядяха от кухнята почти всичко (другото просто не им го давах).
А по повод кърменето - "Ама как?!  Shocked Вече са големи! Ще ги развалиш..."  ooooh! И това, защото отдавна не минава репликата, че "заради млякото няма да могат да ядат нормална храна", защото, слава Богу, имам две лакоми кърмачета  newsm64

# 29
  • Мнения: 614
От вчера - на гости ми е приятелка с две момичета на 8 и 9 г .
Време беше за следобедното хранене  в 17:00ч и аз правя каша елда с масло и за 1-ви ден слагам и малко сиренце. В разговора споменавам, че за 1-ви път ще яде сирене и майката на двете девойки ми съобщава, колко безвъзвратно съм закъсняла с попарата  Naughty Тя се давала на 6 месеца - така била прочела в някаква книга Thinking Е реших да не обяснявам, че съм захранила тогава, та няма как да дам попара на 6м. Иначе бяха възхитени как Вики си отваря устичката и казва Няммм-нямммм, ако случайно закъснея да й подам:)
На тръгване - гледат малката, че започна да мляска и ме питат Какво ще вечеря, милата е гладна?, а аз още по-изненадана от въпроса отговарям - Кърма!
Преди това на няколко пъти разговаряхме, че все още няма заместено хранене и се кърмим на поискване Laughing Та въпросът беше - Е дали й стига?!? Сигурно се чудят каква майка съм - да не давам свястна вечеря на детето, а да я мъча с тая кърма Crazy

Общи условия

Активация на акаунт