Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с късното захранване 2

  • 38 596
  • 423
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 560
Горките ни гладни деца! Rolling Eyes Лоши сме,лоши майки  smile3538  Laughing

# 31
  • Мнения: 66
Свястна вечеря?Е какво по -добро от кърмата!Кебапчета ли да и дадеш!Хахаха!И аз се дразня като се изкажат така неподготвени тия хора!Ние също се кърмим на поискване!!!

# 32
  • София
  • Мнения: 735
Какво ли не чуваме и виждаме в днешно време. Отнасям критики и аз, какво е това непрекъснато хранене на дъщеря ми?!? Давай водичка, намали броя на кърменията, нощно време трябва да си почива стомахчето й...  newsm78

В парка се запознах с майка, която дава на 6 мес. си бебе зрънчо и кроасанчета 7 days (не за сефте!), записала го е на кухня, като му пасира храната...  #Crazy още на 1 мес. му е дала пълно шише сок и захранването няма нито ред, нито нищо - което както дойде. Дано й е здраво детето, че...
аааа, на 4 мес. го беше сложила в проходилка  Shocked и се хвали с всичко това  ooooh!

# 33
  • Мнения: 395
Какво ли не чуваме и виждаме в днешно време. Отнасям критики и аз, какво е това непрекъснато хранене на дъщеря ми?!? Давай водичка, намали броя на кърменията, нощно време трябва да си почива стомахчето й...  newsm78
По този повод се сетих, че майка ми ме натискаше (като бяха на 3-4 месеца) че е време вече да им давам вече да хапват нещо по-стабилно, че какво е това хранене на 2-3 часа на тази възраст. Или поне АМ да давам, че явно не им стига кърмата. Трябвало вече на 4 часа да се хранят.

# 34
  • Мнения: 81
Преди 2 месеца, когато синът ми дори още не беше захранен, се видяхме с една позната и протече следния разговор:
Тя: - Колко си сладък, хубав....айде ето ти едно шоколадче да папкаш.
Аз буквално застинах на място и просто не знаех как да и отговоря, че детето ми е никога не е опитвало нещо различно от кърма, а за шоколад да не говорим. Добре, че беше съпругът ми да поясни, че такива неща не яде.
Тя:- Ами добре, тогава ще му дам сокче (визирайки соковете на ВВВ или някакви други).
Аз: -  #Shocked #Shocked #Shocked и пълно мълчание, защото никога не съм предполагала, че някой ще предложи на 5 месечно бебе такива неща.
Съпругът ми: - Ама той е все още само на кърма.
Тя: - Ама как така, то в тия сокове и витамини и всичко си има, трябва да ги пие, накарайте го...как само на кърма.

# 35
  • Мнения: 195
Айде баба да даваш яйчице, че ми дадаха яйца от вчера, няма да стават зян я  Joy
Баба ми вчера по телефона,след като обясни, че и ябълкови пюрета със захар направила  ooooh! вика то иначе безвкусно и аз отговарям - ти като ядеш ябълка захар слагаш ли си
Като че ли говорим за шоколадови яйца преди 20 години от Кореком -да не можеш да намериш  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 2 478
Къде сте бе хора, дето кърмите толкова много? Около мен почти няма такива, все на първият месец им спря кърмата Laughing

# 37
  • Мнения: 3 044
Днес в нашата градинка се появи ново майче - с двумесечно бебе; запознахме се, а после ние тръгнахме към магазина и там ги срещнахме да си купуват познайте какво! Пюренца... Аз онемях, но съм решила следващият път да й поговоря малко да не бърза толкова.

# 38
  • Мнения: 347
ValeryM, аз не бих си позволила да давам непоискани съвети на непознат. Ти как реагираш, когато някой те засегне на тема кърмене? Колкото и да е погрешно, тя вече е избрала този начин на хранене за детето си.

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Къде сте бе хора, дето кърмите толкова много? Около мен почти няма такива, все на първият месец им спря кърмата Laughing
Еее, във Варна поне не можеш да се оплачеш Laughing местната кърмаческа група изобилства от примери Grinning

# 40
  • Мнения: 9 814
ValeryM, аз не бих си позволила да давам непоискани съвети на непознат. Ти как реагираш, когато някой те засегне на тема кърмене? Колкото и да е погрешно, тя вече е избрала този начин на хранене за детето си.

Което ми напомня комична случка в Кауфланд, когато с №1 избираме пюре от риба за нея, а №2 на около пет месеца спи сладко в количката. Две потресени от разиграващата се сцена майчета, също избиращи пюрета, мислеха, че купувам за бебето. Но още повече се втрещиха като разбраха, че 5-годишното ще яде това от бурканчето.

# 41
  • Мнения: 347
И щеше да ги насметеш, ако ти бяха казали нещо, нали? Laughing

# 42
  • Мнения: 3 044
ValeryM, аз не бих си позволила да давам непоискани съвети на непознат. Ти как реагираш, когато някой те засегне на тема кърмене? Колкото и да е погрешно, тя вече е избрала този начин на хранене за детето си.

Ми поне съвестта ми ще е чиста, иначе и аз си помислих, че ще е малко късно да й давам други съвети, но пък не е изключено...

# 43
  • Мнения: 14 654
Днес в нашата градинка се появи ново майче - с двумесечно бебе; запознахме се, а после ние тръгнахме към магазина и там ги срещнахме да си купуват познайте какво! Пюренца... Аз онемях, но съм решила следващият път да й поговоря малко да не бърза толкова.

Може да изпаднеш в доста нелепа ситуация. Аз купувам плодови пюрета и каши слънчо на големия ми син и съответно не съм се съобразявала с възрастта на бебето като съм товарила пазарската кошница. Случвало ми се е със сигурност да купя бисквитена каша, пък бебето да е изглеждало на възрастм неподходяща за даване млечна каша, особено пък с глутен  Wink

# 44
  • Мнения: 3 044
Днес в нашата градинка се появи ново майче - с двумесечно бебе; запознахме се, а после ние тръгнахме към магазина и там ги срещнахме да си купуват познайте какво! Пюренца... Аз онемях, но съм решила следващият път да й поговоря малко да не бърза толкова.

Може да изпаднеш в доста нелепа ситуация. Аз купувам плодови пюрета и каши слънчо на големия ми син и съответно не съм се съобразявала с възрастта на бебето като съм товарила пазарската кошница. Случвало ми се е със сигурност да купя бисквитена каша, пък бебето да е изглеждало на възрастм неподходяща за даване млечна каша, особено пък с глутен  Wink

е, в случая знам, че със сигурност за бебето бяха ...

Общи условия

Активация на акаунт