Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 32
Браво на мен, прочетох всичко. newsm44

Нощни очи ,мерси за темата.  bouquet

Аз откакто забременях не нося прашки. И боди не съм слагала още. Може да не се наложи, защото ползвам дълги тениски. Иначе друга зима съм все с боди.

Днес приятелка ми докара кошарата. Но не е сглобена. Сгъваема е на колелца. Май няма да купуваме леглото. Сега ще трябва да мисля къде да слагам дрешките на бебка. Ще поръчам неща като скрин.

Отопляваме се с климатаци. Но са спалнята ще купуваме конвектор, е с климатика и това постоянно духане ще ми е притеснено.

От време на време пийвам по малко вино, бира, половин или максимум 1 чаша. Защото ми се допива.

Снуки, нямат право да ти отказват направление, можеш да подадеш жалба в здравна каса.

Май това е от мен засега.

# 17
  • Мнения: 111
Здравейте и от мен!

По въпроса за слинга - бях си ушила тип шал от леко разтеглива материя, като ширината на плата е 1,50, реже се на две надлъжно и се съединяват двете парчета (всичко струваше 20 лв) и тип с халки (6 лв плат и 5 лв 2-те халки = 11 лв). Безобразие са тези цени от по 80-100 лв. А никак не е трудно - купува се платът, отива се на шивачка, обяснява се и след ден-два слингът е готов.

За алкохола - позволявам си 2 пъти в месеца по чаша бира или винце, но с угризение. Предната бременност почти не близвах, после една година кърмене - пак същата работа, но сега вече душичката ми си го проси. Иначе съм чела, че и най-малкото съдържание на алкохол е потенциално вредно за бебето, даже и бира, въпреки че много лекари препоръчват да се пие по една чаша бяло вино вечер. В тази връзка в началото на миналия век (ако се не лъжа за периода) на бременните жени са им препоръчвали да пушат цигари за да не надебелеят през бременността. Но всеки си взима сам решението.

Mirrabella, защо не си вземете един радиатор, върши много хубава работа.

Bubeto_d, за лаптопа знам, че не е добре да се държи близо до корема, както и GSM-и и подобни апарати.

Jorjianaaa, пробвай с Коризалия, комбиниран хомеопатичен препарат, но върши работа, поне в нашето семейство.

# 18
  • Мнения: 32
Влязла съм в 7 ми месец. newsm53

Бубето и аз не държа лаптопа до корема нито мобилния. Сигурно затопля бебето.

# 19
  • Мнения: 518
Леле какво постижение - запис на втора страница Hug

# 20
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Към мамите със слингове - мога ли да ви помоля да ударите по една една снимка на шевовете да видя какви са? Моя го подарих отдавна и така и не съм поглеждала какви бяха шевовете (беше ми го ушила като подарък една приятелка). При баща ми има машина, та мисля сама да си го направя шала.

Тони, ха честито!  Sunglasses
Ина другите, които вече са в седми месец - честио!   bouquet

# 21
  • Мнения: 142
Хайде записче и от мен.
За болките в таза и сгъването -така сам от има няма 2 месеца и съм решила сега да пита нормално ли е и как да се облекчи - предполагам никак.
Искам да ви питам тези стенни конвектори чуват ли се как работят?

# 22
# 23
  • Мнения: 422
Мале колко сте изписали кога успяхте. Simple Smile) Да драсна и аз някой ред.
За къпането Алекс е на 14-ти февруари и го къпехме всяка вечер докато стана на година.
За кърменето го кърмих година и половина и спрях. Беше ми лесно със зъбите докато растяха защото кърмата успокоява е накрая се кърмехме само сутрин, вечер и през нощта. Оставих си нощното кърмене по препоръка на кумата, и излезе права. Беше ми казала от опит, че ако съм решила да кърмя трябва да има едно кърмене между 24:30 и 3 през нощта защото тогава е най-силна лактацията  и , че ако го има няма да спре кърмата дори и през деня да е само 1 кърмене и да не слушам тия обяснения, че бебето трябва да спи от 24 до6 и да няма хранене иначе ще остана без кърма. Послушах си я и имах кърма за целия китайски народ.
За килограмите съм +7 от началото стартирах на 55 сега съм 62 и съм 168 см висока. Този път е доста по-малко от предния. А като се има предвид, че почти само лежа от месец и половина, че и малко отгоре е добре, че съм качила само толкова. Е остават още 2 месеца до 9-тия ще видим дали няма да се търкалям накрая  Joy Ама се смъкват с Алекс започнах на 58 родих на 73 смъкнах до 67 и после като казаха яж да имаш кърма и бях станаха 77кг. Ама 3 години след това бях 50 кг Simple Smile
За печките сме с 2 маслени радиатора и това лято сложихме и климатик заради жегите, но мисля, че с радиаторите е добре е сметката за тока е  #Crazy ама няма как.
За алкохола нещо с тая бременност не ми се пие, даже преди малко като бях на система в болницата ми казаха да почвам с бирата заради бъбрека ама нещо не ми се пие биричка, тоя път нищичко не ми се пие алкохолно, а с Алекс ме избиваше на ракиика Simple Smile

Хайде и аз в кюпа  Simple Smile нощни очи  bouquet

Мами помогнете как да си излекувам хремата, направо  #2gunfire не мога и да ям вече, направо е ужас  #Cussing out
Най ми помага на мен пък и на всички вкъщи коризалия на боарон. Преди 3 години бях с адска хрема и една мама тук във форума ми я препоръча, от тогава не помня какво е хрема, потече ли ми носа и започвам по 2 хапчета на всеки час после ги намалявам.
за гащите - от 5-ти месец си взех по-широки бикини тип баба Simple Smile))) до тогава нямах проблеми с прашките.
Спирам с писанията, че ми оставиха акобата в ръката за всеки случай до следващата система и сега взе да ме боли ръчицата. Намерих си решението аз на 5 дена по една система и съм добре Simple Smile
Лека и спокойна на всички.
Мале момичета земетресение .......................................... Ужас ставам.

Последна редакция: чт, 07 окт 2010, 23:14 от Mish

# 24
  • Мнения: 32
Mish оправяй се бързо.

Нощни очи, какви са ти препоръките. Моето бебче май още не се е обърнало. Аз все за това питам.Ама все го чувствам по един и същи начин.

# 25
  • Мнения: 111
Нощни очи, утре ще ти пусна снимки на шевовете на слинговете.

# 26
  • Сливен
  • Мнения: 6
Нощни очи благодаря за темата   bouquet

# 27
  • Мнения: 1 190
Нощни  Hug

Тук също има слнгове, но нека Агентката да каже за №2, че и на мен май най ми хареса Grinning

# 28
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Искам да ви питам тези стенни конвектори чуват ли се как работят?

Не те са с нагревател и използат естественото движение на топлия и студения въздух, т. нар. конвекция - студения слиза надолу, топлия се качва нагоре.

Миш, добре ли сте? Силно ли беше земетресението?
Леле, мен много ме е шубе.  Rolling Eyes

Нощни очи, какви са ти препоръките. Моето бебче май още не се е обърнало. Аз все за това питам.Ама все го чувствам по един и същи начин.

На тебе ти е рано. Simple Smile Никой не те натиска за секцио, гледай си кефа за сега, общувай с бебето и не го мисли.  Hug Ако до 30та-34та седмица не се е обърнало, тогава ще го мислим!  Wink Сега, дори и да го обърнем, може пак да си се върне седалищно.

Bo, благодаря ти!  Peace

Айде, бЕгам да спя, че ще ме бият вече! Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 415
Варненки, как сте? Много ли силно беше земетресението  newsm09

Общи условия

Активация на акаунт