Листопад (Yaprak dökümü) - ТЕМА 46

  • 41 405
  • 718
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 0
  Благодаря ,алисас 73,споделила  съм това,което мисля и се радвам ,че имам съмишленици.Снежка,права си за онова,което си написала,за това и в края на поста си изброих и грешките на Лейля,макар и пристрастна не мога да не видя и лошите неща в нея.
   Благодаря ти,тони-м за хубавите думи.
   Колкото до шефкет/извинявам се,но тази клавиатура не ми дава да пиша с главни букви някои от буквите в азбуката/ и постъпката му със Седеф -направо нямам думи,голям мухльо,не си изясняава ситуацията,а прави прибързани изводи и говори глупости.Седеф обаче също трябваше да го изслуша,а не да го реже в пристъп на гняв,макар и оправдан.Защото когато не си изясняват отоношенията и не се изслушват,после страдат.Както ще стане и с тях. Хайрие не разбрала какво става и ходи да прави панаири,но донякъде я разбирам за това,че се чувства предадена от Нехир като видя Нурдан там.Но пак трябваше да изслуша ,а не да пали от четвърт и да обижда незаслужено.

# 661
  • Мнения: 4 606
Може да давате предложения за новата анкета. Wink

# 662
  • Мнения: 8 472
...а къде видяхме угризения у Неджля и шевкетчо-няма, а съвест тогава дали имат?
Eто тук никак не си права. Не е вярно, че Неджля няма угризения. Напротив! Докато беше с Оуз,  изпитваше угризения и това, което направи я измъчваше. Затова и постоянно плачеше. Но сторенето, сторено.
А не е само тя виновна за случилото се. Когато Лейля започна връзка с Оуз прекрасно знаеше, че той е бил с Неджля и е с нея, за да и отмъсти на сестра й. Ако не се лъжа и Неджля й каза същото няколко пъти. Нашата се направи на не чула и продължи да се вижда с него, докато се стигна до изнасилването. После плака, тръшка се и като и мина шока, сама отиде да го търси. После той прекрасно й показваше, че няма никакви чувства към нея и му е само за леглото, но това не я спря. Ако искаше нещо повече, щеше да осветли връзката им, да не я крие. Дали от завист, или от нещо друго, Неджля я предупреди що за човек е Оуз и че трябва да го зареже, но уви. След това дойде сцената със синджирчето, тогава двете сестри се разплакаха и си обещаха да не се карат повече за мъж. Лейля няколко пъти обещаваше на Неджля да скъса с Оуз, но не го направи. После забременя и пометна. А после, знаейки за връзката му с Джейда, се омъжи за него. Можеше да откаже и да обясни на баща си мотивите си, а не да реве и после да обвинява Али Ръза, че я е омъжил насила. Той не знаеше какво се случва и нямаше откъде да знае, че тя не го иска. После имаше ужасен семеен живот, но като й даваха пари беше доволна и се перчеше пред техните, като не забравяше съзнателно да дразни и Неджля. Така се стигна до унижението с розовото палто и тогава връзката между сестрите се скъса завинаги. Ако не беше това нейно поведение едва ли Неджля щеше да предприеме бягството. А и Оуз си събра багажа и напусна общия им дом преди да бъде сигурен дали Неджля ще тръгне с него, така че бракът им отдавна беше свършил. Не оправдавам Неджля, но ми омръзна да чета колко е виновна тя и как Лейля изобщо не е отговорна за нищо. Според мен това не може да се твърди, защото има предистория. А пък Оуз няма какво да го започвам – той е третият и основен виновник за цялата драма.

# 663
  • Мнения: 106
Предложение за анкета.
Обича ли Неджля Джем?
Не.
Да.
С него е само заради парите му.
Тя го обича ,но той нея не.

Снежка значи Лейля предизвикала Неджля да избяга с Оуз Tired Хъм интересно Thinking

# 664
  • Мнения: 4 076
Кой каквото ще да говори за мен Неджля завижда на Лейля за Оуз ,защото още го обича Naughty
Не ,че Оуз има повече пари от Джем и т.н. просто не може да го прежали тя.
Добре,какво те кара да мислиш така или просто такъв сценарий ти харесва?
Дадоха ли Неджля да мисли за Оуз?Да пази и гледа негова снимка?Да сънува,че е с него,да се тръшка от яд,че не изтърпя и го заряза?
Да е търсила начин да го срещне уж случайно?
Аз не съм видяла такова нещо,а гледах внимателно.
Видях я,че умря от ужас като налетя на него пред старата им къща и никакъв намек за флирт или отчаяно-любовен поглед не напомни за миналото.По-скоро бързаше с всички сили да се отърве от него,като от излишен товар.Просто вече не беше тази Неджля,която се целуваше с Оуз на две крачки от жена му и годеника си.
Дори и да не обича Джем,това не означава,че още обича Оуз.
Не всяка жена е със съответните отклонения като Лейля,та да е сляпо привързана към човек,който доста успешно е разбил живота й.
Не и Неджля,със сигурност.Тя доказа,че има доста здраво чувство за самосъхранение,самолюбие и самодостатъчност и бити карти като Оуз и-за съжаление,- сестра й с поведението си,не са за нея.

А дали Лейля е предизвикала Неджля да избяга с мъжа й-бих казала,че с начина,по който се държеше с "бедните" си роднини,Лейля освободи Неджля от всякаква отговорност към правата на съпругата,която вече така или иначе беше помолена да си върви от живота на съпруга си.Направо беше изхвърлена,по-точно.И се стигна до най-големия автогол,който Неджля можеше да си вкара.Но само веднъж!
Не че Лейля нямаше да истеряса.Но тогава поне щеше да е виновна развратницата Джейда,дето подло е забременяла от мъжа й и го е накарала да краде.
След всичко това двете сестри следваше да проумеят,че Оуз е техен общ враг,подиграл се най-нагло с тях и семейството им.Неджля го разбра и протегна ръка на сестра си,която я ритна и се върна в миналото.Двете жени вече живеят в различни светове,които нямат допирни точки и не виждам как могат да станат сестри отново.Идва един момент,в който кръвта се оказва недостатъчна,и мисля,че точно това се случи с тях двете.За съжаление,защото никой негодник не заслужава такава жертва.

# 665
  • Мнения: 1 298
- тази снимка си я "гепих" от профила на Толга Карел,сложил си я е като профилна. Peace

Хора,стига вече сте обвинявали Лейля и Неджля Praynig виновницата е Седеф Joy Ако не се беше качила в колата на Оуз нямаше изобщо да се случат тези повратности.Седеф има пръст в тази работа.  Laughing

# 666
  • Мнения: 0
А не е само тя виновна за случилото се.
 С товасъм съгласна.
Когато Лейля започна връзка с Оуз прекрасно знаеше, че той е бил с Неджля и е с нея, за да и отмъсти на сестра й. Ако не се лъжа и Неджля й каза същото няколко пъти.
   Не мисля,че го е знаела,той започна да я търси,тя го хареса,беше поласкана от интереса му и се заслепи от него. Грешката й е ,че тръгна с бивше гадже на сестра си.Какво й е казала Неджля тогава за нея нямаше значение,защото виждаше нещата по друг начин.Мислеше си,че те са се разделили окончателно и че той искрено я харесва. А му прости изнасилването,защото твърде много го обича и защото всъщност искаше да бъде с него,но не по този начин.Когато се ожениха разбра за какво става въпрос всъщност- че я е използвал,за да дразни Неджляи когато постигна целта си нямаше смелост да й каже край,бяхме дотук,а продължи да се среща и спи с нея.Лейля осъзна,че Оуз не я обича и беше решила да го остави, но когато разбра ,че е бременна  отиде да му го каже,тогава ги завари с Джейда и пометна.Да беше казала на баща си за Джейда-още по-голям срам за нея,нищо не можеше да се направи и трябваше да измие срама на семейството според Али Ръза ,пък каквото ще да става после според него. Той отново не поговори с нея,а само я гледаше на кръв и осъдително. Само Фикрет й каза верните думи тогава- да го забрави и да се вземе в ръце.Бракът им бил свършил,когато Оуз се изнесе-тя и Неджля си събра багажа и напусна Джем  като го заплаши-това означава,че и техният брак фактически е свършил,но тя реши да се върне.А Оуз се изнесе точно защото Неджля поддаваше и му трябваше последния ход,за да нанесе решителния удар-напуска жена си и предпочита да е с нея,не като с любовница,а като съпруга,знаеше че няма как тя да устои на това-нейното Его е твърде голямо и няма как да не се поласкае от това,че е предпочетена пред онази,която използва ,за да я дразни-в крайна сметка той иска само нея-в това искаше тя да повярва и успя. Егото на Оуз имаше нужда от Неджля,а не любовта му,защото тя вече го беше отхвърлила и той не можа да преглътне това и когато тя го прие вече беше удовлетворен,че е постигнал своето.Така че Неджля сложи финала на този брак,колкото и това да не се харесва на привърженичките й. A Оуз има също огромна вина за този триъгълник,винаги съм мислела,че трябва да си малко извратен и много покварен,за да спиш с две сестри или двама братя респективно.
  Лейля има също своята вина за палтото,но не мисля ,че цената на това унижение е да тръгнеш с мъжа на сестра си,недай си Боже какво щеше да стане ако нещо по-серизоно се беше случило?

Последна редакция: нд, 17 окт 2010, 18:51 от charovnica

# 667
  • София
  • Мнения: 15 486
   Вижте дъщерята с кое ме поздрави!Някой македонец е сложил музика и го е пуснал в ютуб, но се вижда,че е си е нашето, пише Бтв!

http://www.youtube.com/watch?v=bT7RUHLref4

# 668
  • Мнения: 340
Това Лейля и Неджля не го ли дъвкахме вече милион пъти.  Tired
Иначе се очертават много интересни номинации. Такава беше и идеята. Нещастните двойки са доста в Листопад. Щастливата двойка е само Нехир-Ахмед. При варианта "щастлива двойка", пак нямаше да има номинации, защото нямаше да има избор. Ама тука до момента са 9 двойки.  #Crazy
Аз за анкета предлагам:

Одобрявате ли реакцията на Седеф по отношение изпълнението на Шефкет на рожденния й ден?
а) да, той си го заслужава напълно
б) да, отдавна трябваше да го отреже
в) не, тя трябва да проявява по-голямо разбиране, заради, това, което той е преживял с Ферхунде
г)не, тя трябва даже да е поласкана, че той я ревнува, това значи, че я обича
д) друго

Може и други отговори да се измислят. Така според мен ще се измести малко фокуса от Лейля-Неджля към Седеф-Шефкет, защото не знам за вас, ама на мен непрекъснатото повтаряне на грешките на двете сестри и коя колко била виновна и коя на коя била взела Оуз, почват да ми доскучават малко.  Whistling

# 669
  • Мнения: 1 298
Одобрявате ли реакцията на Седеф по отношение изпълнението на Шефкет на рожденния й ден?
а) да, той си го заслужава напълно
б) да, отдавна трябваше да го отреже
в) не, тя трябва да проявява по-голямо разбиране, заради, това, което той е преживял с Ферхунде
г)не, тя трябва даже да е поласкана, че той я ревнува, това значи, че я обича
д) друго

На мен ми допада тази анкета ! Peace

Между другото намерих един форум, в който много оплюват Фишкет hahaha много хубав прякор са му измислили Фишкет  tooth

# 670
  • Мнения: 8 472
Ванилия75, не съм казала точно това, но и тя има вина за случилото се и да се казва, че няма, не е вярно. ББ Анкетата, която предлагаш няма да е актуална, защото Джем умира в тези серии и вече не е важна причината, поради която Неджля е била с него.
Анкетата на Чеб я одобрявам.
LilaC,  Hug
charovnica, каквото имах да кажа по темата, вече го казах и не смятам да продължавам.

Последна редакция: нд, 17 окт 2010, 19:47 от Snejka

# 671
  • Мнения: 106
А не е само тя виновна за случилото се.
 С товасъм съгласна.
Когато Лейля започна връзка с Оуз прекрасно знаеше, че той е бил с Неджля и е с нея, за да и отмъсти на сестра й. Ако не се лъжа и Неджля й каза същото няколко пъти.
   Не мисля,че го е знаела,той започна да я търси,тя го хареса,беше поласкана от интереса му и се заслепи от него. Грешката й е ,че тръгна с бивше гадже на сестра си.Какво й е казала Неджля тогава за нея нямаше значение,защото виждаше нещата по друг начин.Мислеше си,че те са се разделили окончателно и че той искрено я харесва. А му прости изнасилването,защото твърде много го обича и защото всъщност искаше да бъде с него,но не по този начин.Когато се ожениха разбра за какво става въпрос всъщност- че я е използвал,за да дразни Неджляи когато постигна целта си нямаше смелост да й каже край,бяхме дотук,а продължи да се среща и спи с нея.Лейля осъзна,че Оуз не я обича и беше решила да го остави, но когато разбра ,че е бременна  отиде да му го каже,тогава ги завари с Джейда и пометна.Да беше казала на баща си за Джейда-още по-голям срам за нея,нищо не можеше да се направи и трябваше да измие срама на семейството според Али Ръза ,пък каквото ще да става после според него. Той отново не поговори с нея,а само я гледаше на кръв и осъдително. Само Фикрет й каза верните думи тогава- да го забрави и да се вземе в ръце.Бракът им бил свършил,когато Оуз се изнесе-тя и Неджля си събра багажа и напусна Джем  като го заплаши-това означава,че и техният брак фактически е свършил,но тя реши да се върне.А Оуз се изнесе точно защото Неджля поддаваше и му трябваше последния ход,за да нанесе решителния удар-напуска жена си и предпочита да е с нея,не като с любовница,а като съпруга,знаеше че няма как тя да устои на това-нейното Его е твърде голямо и няма как да не се поласкае от това,че е предпочетена пред онази,която използва ,за да я дразни-в крайна сметка той иска само нея-в това искаше тя да повярва и успя. Егото на Оуз имаше нужда от Неджля,а не любовта му,защото тя вече го беше отхвърлила и той не можа да преглътне това и когато тя го прие вече беше удовлетворен,че е постигнал своето.Така че Неджля сложи финала на този брак,колкото и това да не се харесва на привърженичките й. A Оуз има също огромна вина за този триъгълник,винаги съм мислела,че трябва да си малко извратен и много покварен,за да спиш с две сестри или двама братя респективно.
  Лейля има също своята вина за палтото,но не мисля ,че цената на това унижение е да тръгнеш с мъжа на сестра си,недай си Боже какво щеше да стане ако нещо по-серизоно се беше случило?
newsm10 newsm10 newsm74  202uu  202uu Hands Thumbsup  Hands Clap

# 672
  • Мнения: 0
  Снежка,имаш право на мнение и го уважавам,както и аз,всеки си го сподели,това че се различаваме е нещо хубаво според мен. Разбирам,че на някои им е омръзнало Лейля-Неджля,но в крайна сметка кой каквото му  е интересно това коментира,а и те отново подкладиха огъня между тях ,така че затова пак се разгоряха дискусиите.
   Ванилия 75  Hug

# 673
  • Мнения: 106
  Снежка,имаш право на мнение и го уважавам,както и аз,всеки си го сподели,това че се различаваме е нещо хубаво според мен. Разбирам,че на някои им е омръзнало Лейля-Неджля,но в крайна сметка кой каквото му  е интересно това коментира,а и те отново подкладиха огъня между тях ,така че затова пак се разгоряха дискусиите.
То пък иначе е скучно Mr. Green
Ферхунделата ли да обсъжадаме - гади ми се от нея Sick
Хайрие? Как пък не тази проста селяндурка Crossing Arms
Швекет - метнал се на майка си.Мухъл.

# 674
  • Мнения: 8 472
Снежка,имаш право на мнение и го уважавам,както и аз,всеки си го сподели,това че се различаваме е нещо хубаво според мен. Разбирам,че на някои им е омръзнало Лейля-Неджля,но в крайна сметка кой каквото му  е интересно това коментира,а и те отново подкладиха огъня между тях ,така че затова пак се разгоряха дискусиите.
Разбира се.  Wink
Но пък съм съгласна с твоето мнение за Шефкет, Седеф, Нехир и Хайрие.
Ванилия75, така е. Нашите любимки разгарят най-много страсти.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт