Малкото Юнско човече за зимата стяга се вече! - тема 6

  • 21 266
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 161
Мили мами  Peace,
писах на Модератор, за да ни преместят темичката. Много съм зле и ето каква я сътворих hahaha  Joy hahaha . Моля да ме извините Wink

# 16
  • Мнения: 54
извинявам се за забавянето на отговора ми относно това къде съм раждала, но малкия си изиска внимание и после трябваше да го храня.  feedingТа раждах във УМБАЛ "Св. Георги" на Пещерско шосе. Предварително си бях направила изследвания за алергии към упойки и болкоуспокояващи и се оказа че съм алергична точно към това с което обезболяват в болницата /за съжаление в момента не се сещам за името/. Та незнам може и да не са ме обезболили както трябва Thinking
Пепси май има голяма разлика между спинална и пълна упойка - организма явно понася по-добре спиналната.  Rolling EyesАз незнам дали в държавните болници слагат спинална, ама малко се съмнявам като си видя "шев и кройката дето са ми я правили".  ooooh!Имам приятелка родила 2 деца секцио преди повече от 8 години и белегът й почти не се вижда, а пък аз ще си приличам на Франкенщайн и след 10 години.  smile3511 Ама карай. Ако раждам втори път сигурно ще избера да раждам в частна клиника.
Иначе малкия продължава да има температура 37.4, но все пак малко по малко пада та съм по-спокойна Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 19
Мили мами  Peace,
писах на Модератор, за да ни преместят темичката. Много съм зле и ето каква я сътворих hahaha  Joy hahaha . Моля да ме извините Wink
:
  JoyJoy JoyАбе голямо чудене падна как така има нова тема, а всъщност я няма, воабще не се сетих да я търси там  hahaha
Мама заек, благодарим за темата, получи се весело  newsm10

# 18
  • Мнения: 0
Дзак в новата темичка Simple Smile
Ооох, иска ни се май на повечето да сме в Очакващи  Joy Joy Joy

Сисина, добре сте дошли Simple Smile

Ние направихме една разходка с бебе и тати в Дъ Мол Simple Smile Малката само се кокореше по витрините и гък не каза, от малка я запознавам със свързаността на термини като "дебитната карта на тати" и " пазаруване в мола"  Joy

# 19
  • Мнения: 96
Мами слагате ли вече бебоците седнали като ги предържате,или на възглавница  newsm78

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Явно и при двете упойки си има плюсовете и минусите. Аз раждах в държавна болница, но съм супер доволна. Но ако бях останала във Варна, щях да разждам със сигурност В Майчин дом.  Peace
AnGeLcHeTyYy, тъй като Теди и легнал се надига от кръста нагоре, а като е в мен не иска да е легнал, аз го подпирам и е леко седнал, но винаги с опора.

# 21
  • Мнения: 54
AnGeLcHeTyYy моя синковец също се опитва и иска вече да сяда, но точно вчера бях при педиатърката и след това на ортопед и двамата категорично забраниха. Казаха, че гръбначния стълб още не е заякнал и хрущялчетата са слаби и ще се смачкат. Та трябва да почакаме докъм шести седми месец Peace

# 22
  • Мнения: 344
...
Ооох, иска ни се май на повечето да сме в Очакващи  Joy Joy Joy
...
еми, тоооо... скоро може и някой да се похвали Whistling

# 23
  • Мнения: 36
Здравейте милички   bouquet
Аз да се похваля че започнах "училище"  Laughing Семестъра ми започна от днес и реших да се вясна един ден поне  Mr. Green До сега бах на лекции по счетоводство и главата ми е пъъъълллна боза  Mr. Green Mr. Green
А сега да поздравя нова мама с Добре дошала   bouquet И да те питам, абе кви са били тея лекари бе?  Shocked Аз раждах 2 пъти със секцио, едното с пълна, едното със спинална и смея да твърдя че и двете раждания ми бяха песен ! Макар, че и двете бяха по спешност! А белега ми е перфектен, нищо че 2 деца са излязли от там  Peace За темп не се плаши, чак утре може да се притесняваш, до 48 ччаса след ваксина е нормално! И между другото да ти кажа, че ако го беше изкарала до сега вече щеше да си забравила за темп  Peace Няма по бързо свалящо нещо за температура от хладна баня или хладен въздух  Peace
Пепси не се притеснявай за АБ! СЕга е времето май да ви споделя че една от мамите от нашите редици Вероник–пз е в болница и с двете деца! И двете са с плевмония, започнала ей така с безобидна кашлица, при баткото  Cry Чисти гърдички, чисти гърдички без секрети, всичко уж шест било, без АБ, ама кашлицата не спира... Заведе го при друг лекар, направиха му снимка и хоп - двустранна пелвмония с усложнения! На бебето и на него уж нищо му нямаше, но му направиха и на него снимка и .. то също с плевмония  Cry така че... вирусна плевмония на слушалки не се чува и в момента болниците са препълнени с деца, заради това   Sad
Мартеа исках да те питам доволни ли сте от този инхалатор, шумен ли е и какво слагате вътре при инхалациите? Че свекър ми има нужда от нещо такова?
Таня имаш страхотни деца мила  Hug Боже колко са красиви  Hug
За друго не се сещам сега, така че ще ви пожелая спокоен уикенд   bouquet

а забравих да кажа че вчера говорих с нашето педи за ваксините и тя каза, че министерството си ги отпуска навреме, проблема си бил при лекарите и болничните администрации! Точно заради това някъде има, някъде няма ! Мойто педи до сега не е оставала без ваксини!  Не че ги бием тука де  Crazy Ние си г и слагаме в Турция! А утре ще ви копирам една статия за соковете и микроелементите, за да разберете к Crazyакво имах предвид онзи ден  Wink

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 17:22 от smilianova

# 24
  • Мнения: 4 065
Смилянова, много сме доволни, ефект имаше още в първите два дни. За Рая слагаме 2,5 мл физиологичен разтвор, а понеже и Теа ми е болна от четвъртък, за нея слагаме 3 мл. по препоръка на педиатърката. Може да се слага и медикамент вътре, може и етерични масла. Не е много шумен, компактен е. Дано и занапред да й помогне на Рая..
Много неприятно за Вероник, прати й поздрави, ако държите връзка, бързо да се оправят!

# 25
  • Мнения: 7
Мили мами  Peace,
писах на Модератор, за да ни преместят темичката. Много съм зле и ето каква я сътворих hahaha  Joy hahaha . Моля да ме извините Wink

 Joy няма проблем, явно носталгията си е казала думата и при тебе!   bouquet

Etka_koketka при нас няма топче от Пентаксима, само от БЦЖ.

Добре дошли на новите мами! Много е хубаво, че и нашите редици се увеличават!   bouquet

За сядането - като й дам ръчички доста се напъва и надига вече, само веднъж я сложих да седне и милата гледаше света около нея вече с такива  Shocked очички, смени й се изведнъж гледната точка  Laughing но все още не смея да я слагам за по-дълго.

Едни големи стиснати палчета за мама Вероник и дано се оправят дечицата бързо!

Ние си направихме една хууууубава разходка, беболина си поспа сладко-сладко, а мама се припичаше доволно на слънчице!

# 26
  • Мнения: 36
 Мартеа, благодаря ти мила за бързия отговор  Hug Ще ме извиниш за невежесвото, но този Ф.Р. предполагам се разрежда с вода или? Много малко ми се струва за да направи пара или?!  Blush Боже колко глупав въпрос  Embarassed Embarassed Свекър ми е много зле с дробовете, две трети от белия му дроб почти не функционира (забравих как се казваше заболяването) И Заради подобни инхалации се налага да ходи на балнеосанаториум във Сандански всеки месец за по 7 дена  Embarassed ooooh! Мисля че успях да ги навия, че е глупаво да се хвърлят толкова пари, като може да си го прави всеки ден в къщи! И без това му слагат и на него само Ф.Р до колкото знам  ooooh!
И да за Верчето  Cry Много ми стана мъчно и на мен  Cry Подържаме връзка и ще и предам поздравите  Hug Много ме хвана яд, че така ги объркаха, ама.. на.. тва са ни лекарите... Едни изписват Аб да се презстраховат, други не изписват уж, ама пък се стига ей до това... абе то човек не знае на кой да се довери значи...

# 27
  • Мнения: 1 561
Привет момичета,

 Добре дошла на новата мама, кофти раждане,  но дано го забрави бързо и да се радва на дните оттук нанатък!
радвам се, че поста ми е бил полезен на някой, дори и като материал в случай на нужда в бъдеще!

Кой беше писал за немските таблетки Вигантолет, мъжът ми е там  и ме пита дали да са 500или 1000 единици, но на мен нищо не ми говореше това, ще взема от 500 и ще видим. Четох в разни сайтове сега , но са на странни  и незнайни от мен езици, но почти нищо не схванах , де да беше  немски, анг, фр...., пише за 2 год -   вигантолет  500 това разбрах само... newsm78

Ние днес излязохме за 40 мин, но много студено духаше и ме достраша, пък и на каката и стана студено и се прибрахме. Пак е нещо!

Едит, сега прочетох за велроник, ужасно е това. Дано не се случва на никой , но наистина не  всеки лекар може да чуе пневмония на слушалка, това съм го чувала от лекар. И аз имах едни проблеми по- рано с кашлици и къде ли не ходих , съсипаха ме от антибиотици и пак не ми я излекуваха. И тогава на снимка се оказа , че съм прекарала две, а такъв спомен при мен нямаше.
Тъй че Пепси, може и за добро да е даването на Аб при вас!







Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 18:21 от alexova

# 28
  • София
  • Мнения: 56
Запис и от мен , най-накрая и аз да се включа  Laughing

Доста време ми отне докато изчета цялата предна тема  Wink.

Ети, на нас от последната инжекция ни остана такова малко топченце, но гледам че почва лека по-лека да се маха.Чета , че се разправяте за термобоксове, аз лично ползвам термосче за водичката и така й "забърквам" манджата иначе имам едно термобоксче розово на цвят което няма марка, от Кауфланд си го купих.Забравих да кажа , че и аз съм с шишетата на НУК.

Отчет за последната ни консултация от преди 6 дни - 6,000кг и 67см, наддала е 1,000кг и 5см, май ще си търсим мъж баскетболист   Laughing.

Добре дошла на новата мама  Hug

# 29
  • Мнения: X
Sisina  Hug и аз раждах там секцио. Това което казваш ми се струва съвсем възможно, зависи на какъв екип си попаднала и в какво настроение ... И моят белег е много голям и все още доста грозен, но предполагам така е, като не сме си избрали и мотивирали хирургичния екип Sad. Аз бях с предизвикано раждане, което завърши със секцио. Явно съм извадила късмет, че си поисках епидурална упойка в хода на нормалното раждане, понеже разкритието въобще не напредваше, а имах болки и се нагледах на мъките на другите момиета, та се чудех докога мога да издържа така при положение, че нещата не вървяха. В момента, в който извикаха анестезиолога по мое желание и платих епидуралната упойка извднъж забелязаха, че съществувам. Преди това на всички легла жените си страдаха без да им се обръща особено внимание, даже и тонове не се мереха понеже имаше само един работещ трансдюсер. Но пък толкова прегледи за разкритие от толкова народ ми стигат за цял живот  Sick Като и да е... Та понеже бях с епидурална и се реши спешно секцио, анестезиологът беше все още там и предложи да използват същия катетър за спинална упойка без да доплащам. Той - анестезиологът - беше страхотен и ми обясняваше всичко; после екипът не обсъждаше нищо  некоректно в мое присъствие, но аз си бях в съзнание, даже говорех повече от тях, накрая си видях и бебчето  Heart Eyes. Хубавото на тази упойка е, че след това ме държа още 6-7 часа и нищо не ме болеше, даже се наспах. После сутринта анестезиологът дойде да ми добави някакви други обезболяващи (наистина си свърши работата добре човека), но те си бяха слаби и вече си имаше болка, която с времето стана доста силна. В стаята бях с момиче родило с пълна упойка и платило на хирурга, тя беше много доволна, че има малък и фин белег, но сподели, че се е чувствала ужасно след като е излязла от упойката, имала е много силни болки и са ходели да се молят за обезболяващи и никой не е разрешил. Та явно трябва да си плати човек отделно на хирургичен екип и отделно на анестезиолог за да е всичко перфектно... Иначе мисля че там има добри професионалисти, но като отношение, ако си един от многото е доста зле. След това в следродилно съм много доволна от отношението ... Извинявам се на другите моничета че изпадам в такива подробности  Peace

Общи условия

Активация на акаунт