Малкото Юнско човече за зимата стяга се вече! - тема 6

  • 21 272
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 789
запис от мен  и само да вметна, че и ние излизаме в дъжда, така че SISINA не си сама Laughing за раждането-защо не избра Окръжна? както и да е, то минало вече, важно е че сти живи и здрави. Аз имах трудно естествено раждане, ама сега- 4 месеца по-късно като че ли всичко съм забравила  Simple Smile
Дано Вероник и дечицата се оправят бързо!  Hug

# 31
  • Мнения: 50
Здравейте момичета!            Sisina добре дошла!  Аз също раждах секцио с пълна опойка. Мога да се оплача само ,че първата част от операцията си я чувствах много ясно, болеше ме зверски,усещах как ми вадят бебето,чувах какво си говорят и след последвала адска болка в главата съм заспала.От там нататък всичко беше ок,отношението на лекарите беше прекрасно през цялото време.         Ние днес излязохм на разходка,че в къщи пощръклях вече.Мойто момче е с температура37,3 от доста време .Досега я качваше предимно вечер,но днес я имаше още на обяд.Не кашля,няма течащо носле,вече не знам какво да правя.Давам само осцилококцинум ,дано помогне.   Ще ви оставя за малко че се събудихме

# 32
  • Мнения: 277
Здравейте и от нас!Добре дошла  на Сисина  Вчера като бяхме на ваксина ни я постави лекарката а не сестрата нямате си на престава на какво приличат ръчичките на Анабелка ooooh!.Нощес като се събудих по някое време и и пипнах ръчичките бяха ледени завих я с още една пеленка но на сутринта пак тялото топло ръцете студени.При вас как е ?Има ли някой с подобен проблем?

# 33
  • София
  • Мнения: 1 272
...
Ооох, иска ни се май на повечето да сме в Очакващи  Joy Joy Joy
...
еми, тоооо... скоро може и някой да се похвали Whistling
Може , аз не отказвам още едно сладурче  Hug

Неде  Hug много си мила! Успех с ученето!

Много положителна енергия за Вероник в този труден за нея момент. spoko

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 20:01 от Tanija

# 34
  • Мнения: 344
...
Ооох, иска ни се май на повечето да сме в Очакващи  Joy Joy Joy
...
еми, тоооо... скоро може и някой да се похвали Whistling
Може , аз не отказвам още едно сладурче  Hug
Joy куражлийка! Hug
на мен 3 ми стигат Mr. Green Heart Eyes Wink


голяяяяяма прегръдка за Вероник и от мен hug

# 35
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
Мария, без изследване на хемоглобна ме посъветваха за соковете от ябълка и морков, и аз затова нищо засега няма да давам. Досега сме на изключително кърмене и до 6-ти месец ми се ще да сме така, освен ако не забележа интерес на детето към храната по-рано.

Вероник, стискам палци бързо да оздравявате!

И аз бях секцио с пълна упойка понеже приемах антикоагуланти през бременността \аспирин и фраксипарин\ и при тях не е желателно да се прилага спинална анестезия. Не видях първите мигове на бебенцето си, но пък се радвам донякъде, че не чувах разговорите на лекарите какво правят с тялото ми.  Shocked Laughing

Барзо оздравяване на всички болнички!  Hug

# 36
  • Мнения: 277
Желая на Вероник бързо възтановяване на двете и слънчица.Ние карахме с голямото ми дете и щом го заведох на преглед в детско отделение  веднага го познаха на слушалка и ни прибраха.Много е важен възтановителния процес след това.При пневмонията кашлицата е такава ,подкашляща и неможеш хуибаво да се изкашляш.Имам един въпрос към Пепси майчинството от 135-410 дни от НОИ ли се изплаща или от социалните?  bouquet

# 37
  • Мнения: 931
Здравейте и от нас
За сядането - Боил легнало положение почти не признава, само в редки случаи остава спокоен, когато е легнал - преимно когато е гол на повивалника и се заплесва да си гледа пръстите на краката. През останалото време следователно е прав или седнал. Обаче не го оставям на собствената му тежест, а винаги го държа под мишниците.
За спането, повивам го целия с памучна пеленка, а отгоре го завивам с одеяло. Пробвахме няколко дни с чувалче, но едно че ръчичките му са навън ивторо, че той още много се стряска и от време на време се буди като махне с ръчички.
Последните нощи се буди по 5-6 пъти на нощ, направо ме изтощава. Особено след 4 сутринта - почва на половин-един час. На това отгоре както заспива само на гърда, не може и никой да ме смени. Почвам да се отчайвам, че някога ще имаме нормален сън - за мен 1-2 събуждания са нормален сън.
Поздрви и стиснати палчета за вероник.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Имам един въпрос към Пепси майчинството от 135-410 дни от НОИ ли се изплаща или от социалните?  bouquet
От НОИ.  Peace Мисля, че социалните изплащат детските.

Дано бързо се оправят дечицата на Вероник.  Praynig

Теди от 2-3 вечери много се сърди и мрънка на последното хранене. Пуска гърдата и започва да реве. Чудя се дали не ми намалява кърмата, но пък като започна да изцеждам и си тече. Дори преди малко му  направих малко АМ докато плаче, връщам се, а той заспал.  Mr. Green Може да мрънка и от това, че ми е болничък. Не ми се иска още от сега да се отбиваме.

# 39
  • Мнения: 13
Хи-хи, верно ви е подгонила носталгията!  Joy
За сядането - Боил легнало положение почти не признава, само в редки случаи остава спокоен, когато е легнал - преимно когато е гол на повивалника и се заплесва да си гледа пръстите на краката. През останалото време следователно е прав или седнал. Обаче не го оставям на собствената му тежест, а винаги го държа под мишниците.

Само заменям Боил с Борислав.  Peace
За спането - само с чувалче, ръцете са навън, но са му топли.  Peace

Бързо оздравяване на дечицата на Вероник!  Praynig

Танче, а дано, щом искаш!  Hug

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Стиснати палци и от мен за Вероник и дечицата!И двете да са така болни е ужас направо!Бързо оздравяване! Hug

djidji_p, добре си решила да не даваш сокчетата. Peace Ако решиш да захраниш рано по-добре дай каша както е писала Мартеа или зеленчуково пюре.

Ръцете на Радослав също са ледени сутрин, но нослето и тялото му са топли.Слагам го в чувал без ръкави, защото той спи с вдигнати на горе ръце.Понякога си слага едната ръчичка на челото. Laughing Пробвала съм да го повия, но въобще не търпи.Той като цяло се изнервя като го обличам нагоре, особено ръкавите - веднага се размрънква.За краката не прави проблем. Laughing Чудех си за чувалите с ръкави, но си мисля, че и те ще го ограничават и няма да е доволен. Thinking
И сега като прочетох поста на Пепси се сетих да ви питам - защо държите АМ в къщи? Според мен е доста изкушаващо като го имаш под ръка да дадеш на бебето в стремежа си да не остане гладно.Аз също си мислех да взема една кутия, но лекарка ме разубеди, че дори и да ми намалее малко кърмата е по-добре да я стимулирам за да се увеличи, отколкото да започна дохранване.И наистина докато бяхме в болницата от стреса кърмата ми доста беше намаляла, Радослав сучеше и плачеше.Но там в София имах едно шише, нямах къде да стерилизирам, преварявам и топля води и просто нямах друг избор освен да кърмя.Сега в къщи нямам АМ, още повече на Радо не мога да му дам какво да е а само лечебно - Фризопеп, което трудно се намира и е доста скъпо.За това ща не ща  Mr. Green трябва да кърмя.Това го казвам най-добронамерено, да не го приеме някой като критика и да се обиди! Hug

# 41
  • Мнения: 525
Привет, днес бяхме в новото Джъмбо и направо бях като развързана. Толкова неща имаше, че  Crazy. Естествено взех само необходими и неща и сметката накрая пак беше  Sick. Иначе има всичко, освен дрехи. Взех 2 бодита с дълъг ръкав и едни ботички на Ема, други дрешки не харесах.

Етке, ние нямаме топче от ваксината, но педиатърката ни каза, че ако има то ще се разнесе  Peace

Sisina добре дошла!   bouquet

Барзо оздравяване на дечицата на Вероник и на всички болнички! 

За замръзналите ръчкички - и ние сме така! Увивам я вечер в една пелена и отгоре едно олекотено, но ръцете сутрин са отгоре иса ледени.

Засега това  newsm78

# 42
  • Мнения: 7
Според мен е доста изкушаващо като го имаш под ръка да дадеш на бебето в стремежа си да не остане гладно.

Именно поради тази причина не взех АМ, а преди да родя по едно време мислех да взема, ей така за всеки случай, но после се отказах. Нооо при батко й нещата не стояха така и за съжаление поради няколко причини, за които вече съм писала, с кърменето при него не се получи и рано, рано беше дохранван и на месец и половина вече мина изцяло на АМ. Сега съжалявам, че тогава не са ми дадени адекватни съвети относно кърменето, че нямаше откъде да прочета толкова много инфо, но - здраве да е. Минало, заминало. Но пък от друга страна ми се струва, че когато ти е първо дете прекалено много се страхуваш да не объркаш нещо, в случая да не би детенце да остава гладно и може би затова повечето майки решават да дадат и АМ, за всеки случай. Вярвам, че при следващото ще бъдат по-уверени в себе си!   bouquet

Ръчичките
й сутринта като се събуди бяха ледено студени, веднага й проверих нослето и телцето, но те бяха топлички. Предишните две вечери, когато беше по-хладно не можаха да замръзнат, но това само защото госпожицата спа при нас. При всеки мой опит да я сложа в кошчето писваше и все едно я слагаш на трънчета. Та втората нощ направих само два опита и се отказах, но пък снощи си я преместих без проблем и си спа до сутринта после.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Тони и аз имам горчив опит с кърменето на Велизар.Едва 3 месеца успях да го изкарам на кърма точно от неправилни съвети и от страх да не е гладно детето.Тогава имах много замразена кърма и започнах да дохранвам по малко с нея.Успокоявах се като виждах колко изяжда със шишето.И така постепенно детето взе да се отбива, кърмата ми да намаля и си спря съвсем сама, без да се налага да взимам медикаменти за това.От 3 месечен Велизар беше на АМ.За това този път не купих въобще АМ.От Маринова поисках протокол за Фризопеп, защото в Бургас няма кой да ни даде, но тя ми отказа точно, за да не се изкуша като го имам.

# 44
  • Мнения: 4 073
Смилянова, не е малко физиологичният разтвор, не се и разрежда, той се слага в едно малко резервоарче, което е свързано със самия апарат с тънък маркуч, а апаратът прави налягането, което дава парата. Към самото резервоарче има накрайник, на който се слага или мундщук, или маска, или накрайник за нос. Според мен, този инхалатор би бил много ефикасен дори при обикновена настинка.
Рая е много смешна, защото като й сложим маската се опитва да изяде парата. Хубавото е, че самата пара не е топла, а със стайна температура, няма изпотяване. Иначе, при процедурата понякога много плаче, понякога чинно си търпи, зависи кой близнак се е събудил Wink

За сядането - още от морето се пъне да се изправя да сяда, а ние я бутаме назад. Онзи ден й купихме столче за хранене и я оставяме за около час на ден, не наведнъж обаче, в най-легналото положение. Просто не иска нито в шезлонга, нито в люлката, които имаме, а и те нямат много изправено положение.

Общи условия

Активация на акаунт