Малкото Юнско човече за зимата стяга се вече! - тема 6

  • 21 277
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Оранжевата стая
  • Мнения: 743
Преди се случваше чат-пат като се наложи, да пийне малко АМ, но от тази седмица, откакто и давам пюренце с лъжичка и наддава пронизителен вой като се опитам да и дам шишето с АМ. Нямам много кърма и тя суче по 80-100 мл на ядене и съответно иска да яде през 2 часа, а през нощта по 3 пъти ме буди  Crazy Как ще я караме не знам. Ако огладнее достатъчно сигурно ще се съгласи да цокне от шишето
Мамита Десита - вкъщи поддържам температура около 20-21 градуса. Няма страшно за бебето, тази температура им е най-комфортна на тях. Обличаш си го добре и не се притесняваш.  Поне 3 пъти на ден проветрявам и стаята по 40 минути. Не ползвам овлажнители, защото има противоречиви мнения за тях  Peace
Смилянова - чакам с нетърпение линка към статията за сокчетата, защото аз не можах да намеря подходящ материал, а пък искам да го дам на майка ми да го прочете, че ме гледа укорително като казвам, че няма да давам сокове.  Thinking

# 61
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Привет!  Hug
Днес май пак няма да става за разходка... Вече ни се стегнаха душичките в къщи. Вчера ходихме на гости при нашата  кръщелничка, която е с месец по-малка от Паф. А преди това минахме през МОЛ-а да и купим нещо. Павел се сдоби със зимно яке най-накрая. Уж отидохме за обяд на гости, а прекарахме деня там, прибрахме се чак в 23,30ч. Паф яде, спинка, гука и се усмихва послушно!  Heart Eyes
АМ и аз не съм купувала, за да не се изкуша.  Peace
Ръцете и на Павел са студени сутрин, но всичко останало му е топличко, така че не се тревожа.  Peace
У дома е 22-23 градуса. Топлим се на газ. Като пускаме парното през деня става около 25. Вечер не се отопляваме. Проветрявам стаята, в която не сме.
Ангелче, честит празник и от мен!   bouquet
милкуз, честита ви месечинка!   bouquet
Бързо оздравяване на децата на вероник и от нас!  Praynig
Танче, много си смела! Браво! Отивам да те намеря във фейса, да видя слънцата и аз!  Hug
Аз докато пиша, нашия батко приспал Паф.  Heart Eyes Отивам да учим по английски.

# 62
  • Мнения: 54
Ангелче Честит Рожден Ден и от мен newsm59 newsm59 newsm59  ura Пожелавам здраве на теб и обичаните от теб хора и много обич и разбирателство в семейството. Hug
Вероник имате стиснати палци и от мен, дано скоро оздравеете. Praynig
Благодаря на мамите, които споделиха опита си от раждането с мен. Heart Eyes Живот и здраве вторият път ще е по-добре.
Синът ми днес спи ненормално много и ме притеснява на пипане е студен, температура не съм мерила, но едва ли има. Ще му я премеря като се събуди, вие къде мерите температура под мишницата или в дупето? newsm78

# 63
  • София
  • Мнения: 1 022
Ангелче, честит празник!

Cherri, аз съм голям враг на антибиотиците (ползвам само хомеопатия), но ако бебчето наистина е с отит, не бих рискувала да го оставя без лечение. Отитът при бебетата може да е много опасен и да доведе до глухота. Не искам да те плаша, но потърси и друго мнение спешно. Калполът е за сваляне на температура. Аугментинът е често изписван антибиотик за бебета и малки деца. Аз лично в носа слагам само физиологичен разтвор, хим им нямам вяра на всякакви капки, че са безвредни.

Ей, голямо търсене я търсих тази тема Simple Smile Май и на мен 3 деца ми стигат  Laughing не бях се сетила да търся в "очакващи".

# 64
  • Мнения: 525
Добро утро!
Честит рожден ден Ангелче   bouquet

Честити месечинки на всики който днес правят 4 месеца!

И да почерпя за нашата:

# 65
  • Мнения: 7
AnGeLcHeTyYy bdbaloni Здраве, щастие, късмет, любов и много детски смях да съпътстват дните ти!
                     


Честити месечинки на всички!  bouquet



cherri  Hug Само веднъж ме е боляло ухо и болката беше непоносима, та си представям на малката душица какво й е!

# 66
  • Мнения: 4 084
Чери, напълно съм съгласна с Есма. Не отлагай, ако си решила да ходиш и при друг лекар, направи го незабавно, но не спестявай на своя глава АБ, ако и вторият лекар го предпише. С възпалените уши шега не бива. Теа много си изпати от уши и сега и тя, и сестра й като вдигнат Т, веднага ги водя на лекар и първо гледаме ушите.

# 67
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile

Честито на всички, които празнуват днес - кой пораснал с една годинка, кой с един месец  newsm51

Чери, както и другите мами преди мен, ще те посъветвам да следваш стриктно какво са ти казали за бебчо - болките в ушите са ужасни за голям човек, а представи си това мъниче колко му е зор. Есма ти е казала - може да се стигне до глухота, така че, действай докато е време.Пожелавам ви бързо оздравяване  Hug

# 68
  • Мнения: 1 561
Добро утро, то вече добър ден стана докато го допиша,

Честит рожден ден на Ангелчето, много здраве, щастие и хубави мигове!
Честити месечинки на порасналите 4 м бебчета!!!

Снощи Мади заспа в 12ч, но пък спа до 6 и съм доволна. Вече се снабдих с кенгуру и ходенето до градината  набързо с бебка вече е уредено, само дано не духа много, че трябва да го покривам бебето. Моята много се плажи от вятър.

За обличането нощем и студени ръчички- нямаме такъв проблем, може би защото доста я обличам, докато пуснат парното. Спи с боди с дълъг ръкав, и блузка отгоре,  чорапки, ританки и клинче, и пъхната в плътен чувал. Отгоре завивам с олекотени юрганче Rolling Eyes Страх ме е вече, след първите сополи и покашляне.

За отитите, -да, трябва си лечение иначе усложненията са кофти.

Танче, не  ти вярвам, че искаш още мила,  откъде сили незнам...но ти се възхищавам. Дечицата много приличат на теб, само третото не разбрах кое е точно. Но си признавам, че набързо ги преглеждах снимките, както и на останалите бебчовци. Много са сладки всички, вече с новите си зимни тоалети.


Някой дали има по краката разширени венички вследствие бремеността, моите са като червени капилярчета засега, но се появиха след раждането. Личната ме праща при кардиолог, да провери кои са проходими, кои не, страшно ми прозвуча, аз очаквах да се мажа с нещо...

Лорка, можеш ли да снимаш ботичките от Джъмбо и да споделиш колко струват?


Ние тръгваме навън, да видим днес колко ще издържим на стеда. Има пак слънце, но вече не ме топли толкова и то...

Хубав неделен ден.

# 69
  • Мнения: 31
запис и от мен  Hug

# 70
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
Chery, и нашата мома е вече 7 кг и освен че иска все да е на ръце от няколко дни й хареса и така да я приспиваме, а не докато суче. От снощи ме боли адски гърба и кръста и преди като заспиваше си почивах, а днес болката си стои и не отшумява. Как ще я караме занапред, не знам. Ще кача в къщи количката и ще пробвам да я приспивам там, макар че рядко се е случвало това навън, тя много и в количката не стои, но ще опитам.
А на многодетните мами, които са и активни в темата, просто се възхищавам. Кога успявате да наготвите, да почистите, да пишеше, децата да гледате?
И аз искам още едно бебоче, но с това секцио ще се наложи да почакам  Sad

# 71
  • Мнения: 539
На всички болнички да оздравяват.И днес нашият батко кашля,пък снощи го взех да спи при нас с бебка и сега да видим какво ще следва.Тъкмо изкара два дни на градина,и сега пак ще е вкъщи,което е по-трудно и за мен,че с двамата вкъщи си е  #Crazy
Т на климатика е 21,но това не е важно, а е важно колко е в стаята,аз повече от 21 гледам да не е.
Нашто тати днес е наказан,защото вчера наобед излезе  и не се прибра.Има много черни точки,и затова сега отиде да купи лъчист радиатор (нали една съфорумка го похвали и аз му пуснах мухата, той вчера разпитвал приятелите си кой има таквоз чудо) и ще видим с какво ще се прибере.
Тук в Бургас си е пак студено и духливо и аз пак няма да излизам,и без това имам ГЛАВОБОЛ.Но кашлящия батко няма Т и е навън.

Аз май ще ходя да купувам Био гайя че на бебка коремчето не спира да къркори.Вчера не къркореше и тя беше толкова спокойна,а днес пак се почна.Не знам от какво е това вече,но определено не зависи от моето хранене,какво ли не изключих от менюто си и все тая.

Само да помоля,може ли да коригирате нещо- на първа страница мама DENITO е писана с бебчо Виктор,а бебчо е БЕБКА И Е ВИКТОРИЯ. Grinning



# 72
  • Мнения: 525

Лорка, можеш ли да снимаш ботичките от Джъмбо и да споделиш колко струват?




Мился, че бяха около 10 лв. Има много обувчици и пантофки!

# 73
  • Мнения: 0
Аууу, много са сладурски ботичките  Grinning Май ще накарам и нашия татко да направим една разходка на Джъмбото   Flutter

# 74
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Честито на всички,които имат месечинки днес!   bouquet

Ангелчето,честит рожден ден! newsm51

Аз съм с дискова херния,тия дни много ме боли и мен кръстта и ме е страх да не мине в крака и затова Рая вкъщи е в количката на полуседнало положение,защото легнала не иска да стои.Понякога седи в мен,но избягвам да прекалявам със седенето,раничко е още.Кърмим се изключително легнали,приспивам я или на гърда или в количката,не съм я учила никога на ръце или да я дондуркам.Но сега със венците е много нервна и от време на време я разнасям на хълбок и я гушна за малко,но повече не мога да си позволя.

Общи условия

Активация на акаунт