Отговори
# 15
  • Мнения: 3 576
Ето ме и мен  Hug

Да си призная живота ми стана много по-лек откакто прилагам НЕ ПРИЕМАЙ НИЩО ЛИЧНО и НЕ ПРАВИ ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ  Peace

# 16
  • Мнения: 685
Още една прекрасна и зареждаща тема!
Благодаря Ви!!!

# 17
  • Мнения: 146
Един от любимите ми автори... 
Май най-големият ми урок от "4те споразумения" беше - Не прави предположения...
А новата ми любов е ''Умението да обичаш''  Peace

# 18
  • Мнения: 730
А, ето и Умението да обичаш http://zashto-kak.hit.bg/. Аз лично всеки ден си тегля по едно споразумение оттук Simple Smile

# 19
  • Мнения: 21
Благодаря на всички , които са тук  smile3525 и че се опитвате да спазвате споразуменията, което е много трудно , защото още от деца сме били възпитавани да спазваме други споразумения. Промяната в мисленето е много тежка задача и затова ви пожелавам успех в изпълнението и.

Dani Avramova, благодаря ти за новите карти от УМЕНИЕТО да ОБИЧАШ http://zashto-kak.hit.bg/ ,от които с удоволствие ще си тегля всеки ден .

Включвам се и аз. Тези споразумения са ми много по сърце!
Много често, когато се чудя дали да споделя нещо или да си премълча, че дори и замажа някой гаф чувам в главата си - Бъди безгрешен в словото си! Старая се да съм максимално обективна и да предавам фактите без да влагам нищо лично (не приемай нищо лично). След подобен разговор се чувствам освободена Simple Smile


Крен, сякаш аз съм го писала.     bouquet

Забелязвам , че за да бъда безгрешна в словото си съм много обстоятелствена, но си налагам от известно време и обяснявам много , докато не видя , че отсрещната страна не ме е разбрала напълно. Понякога виждам , че непознатите хора ме гледат "умно" , но на мен не ми пука и продължавам да обяснявам или питам за това , което ме интересува.

Успешен и усмихнат ден ви желая  

Последна редакция: ср, 13 окт 2010, 09:32 от Intella

# 20
  • Мнения: 0
 newsm51
попаднах на темата точно когато имах най-много нужда от духовна подкрепа
Благодаря

# 21
  • Мнения: 730
Спазването на спразуменията става ,поне за мен някак си постепенно във времето. Отначало забравях, после като направя нещо в разрез с тях се сепвах и променях нещата...мисля, че е процес, но е интерен  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 21
Доста е трудничко да се спазват споразуменията, но когато човек  е упорит има "шанса да сътвори най-красивата приказка и да прекара живота си в нея"

newsm51
попаднах на темата точно когато имах най-много нужда от духовна подкрепа
Благодаря

bonydi  Hug  bouquet

# 23
  • Мнения: 21
Цитат
Където и да отидете по света, ще чуете всевъзможни мнения и човешки истории.Ще се сблъскате с обаятелни разказвачи , които ще ви съветват какво да правите с живота си: “Трябва да направите това, трябва да направите онова.“ Не им вярвайте. Бъдете скептични , но се научете да слушате, след което вземете решение. Бъдете отговорни за всеки избор, който правите  в живота си. Това е вашият живот, това не е животът на друг и никой друг не може да се меси в него.

от 5-то споразумение

# 24
  • Мнения: 730
ПРЕКРАТЯВАНЕ НА СТАРИТЕ СПОРАЗУМЕНИЯ

Истинската свобода е свързана с човешкия дух.
Това е свободата да бъдем такива, каквито сме.
Да не се страхуваме или срамуваме да бъдем себе си.
Не трябва да виним другите или себе си, че сме злоупотребявали със самите себе си.
Достатъчно е да сложим край на тази злоупотреба.
Време е да се освободим от тиранията на навиците, на живота си по инерция, като променим старите споразумения.
Време е да се освободим от ролята си на Жертва.
Първата стъпка към личната свобода е осъзнаването.
Ако не осъзнаваш, че не си свободен, ти няма как да се стремиш към свободата си.
Трябва да осъзнаваш кой си, да познаваш всичките си потенциални умения.
Трябва да се самоопознаеш.
Ако наречем ПАРАЗИТ сбора от Съдник, Жертва и Кодекса (системата от вярвания), тогава всеки опитомен човек е болен човек.
Болен е, защото Паразитът контролира ума му.
Храната на Паразита са негативните емоции, произтичащи от страха.
Паразитът е живо същество, което живее за сметка на други същества.
То изсмуква енергията им, без да даде нещо полезно в замяна и като рака постепенно убива гостоприемника си.
Съдникът, Жертвата и Кодексът са съставени от психическа или емоционална енергия и тази енергия е жива. Нашият мозък е фабрика за емоции.
Когато осъзнаем, че животът ни се контролира от Паразита, ние имаме две възможности:

· Да продължим да живеем по инерция, да се примирим.
· Да се разбунтуваме и да отнемем властта на Паразита над собствения ни живот. Това е война за собствената ни независимост.

Паразитът е стоглаво и хилядоглаво чудовище и за да го убиеш, трябва да се пребориш с всеки от собствените си страхове - един по един.
Процесът е бавен, но резултатен.
След всеки победен страх ставаш все по-свободен.
Трудната работа да се освободиш от всичките си страхове се свежда до това, да направиш своето голямо почистване на ум.
За да се справиш, прегледай едно по едно всичките си стари споразумения.
Разгледай ги от гледната точка на новите си Четири споразумения.
Разликата между досегашния, наложен ти живот, и новият, който ти избираш сега, е в убедеността, че си НЕВИНЕН.
Вече вярваш, че личният избор е единствено твой.
Че единствено ти избираш в какво да вярваш.
Така ти добиваш властта да моделираш собствения си живот.
Ти избираш отговорността.
Дай си сметка за системата от наложените ти убеждения, в които си вярвал, според които си живял и които никога не си избирал ти самият. Дон Мигел Руис


Ние сме просто едно огледало.. Един фенер свети и осветява на стената едно петно, фенера е Бог, петното на стената е неговото отражение и там са хилядите малки богове, които искат,желаят, имат желание да си спомнят и да изживеят божествеността. Затова се казва по образ и подобие божие. Холис

Последна редакция: ср, 20 окт 2010, 10:46 от Dani Avramova

# 25
  • Мнения: 620
записче , чудна тема  Hug Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 1 709
Здравейте и от мен   bouquet !

Като начало само ще ви чета, но знам, че ще ми е уютно тук  Simple Smile !

# 27
  • Мнения: 560
Уважавай съня на другия. В една връзка има двама сънуващи - всеки със своя сън. Двамата трябва да приемат, че са различни и да уважават съня на другия. 

Моето споразумение.Просто прекрасно.Благодаря ви!

# 28
  • Мнения: 730
От личен опит зная, че ако успееш да си изградиш философия на мислене, базирана на споразуменията винаги помага. Е, понякога ги забравяме, но  пък винаги можем да започнем отначало... Simple Smile

# 29
  • Мнения: 21

Моето днешно споразумение:
Ти си отговорен за собственото си щастие. Щастието никога не идва отвън. Сложиш ли щастието си в чужди ръце, то винаги може да ти бъде отнето. Щастието идва единствено и само отвътре, и е рожба на твоята Любов. 


Общи условия

Активация на акаунт