Отговори
# 30
  • у дома
  • Мнения: 708
Моето днешно споразумение:
 newsm51
Ти си тук, за да играеш и да се веселиш. Ти си силата, която се забавлява, изпълвайки твоя ум и тяло. Те са нейните любими играчки. Затова си тук - да играеш и да се веселиш. Твое рождено право е да бъдеш щастлив и да се радваш на Живота. Не си дошъл на този свят, за да страдаш.

newsm10

# 31
  • Мнения: 730
Прекрасни споразумения   bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 6 810
Страхотна тема!
Ето моето за днес:
Не прави предположения. Внимавай за несъзнателните предположения. Предположенията през повечето време се правят много бързо и несъзнателно, защото сме се съгласили да общуваме по този начин. Ние сме решили, че не е безопасно да задаваме въпроси; ние сме приели, че ако хората ни обичат, трябва да знаят какво искаме или как се чувстваме. 

# 33
  • Мнения: 21
Моето днешно споразумение:
Знай, че истината, прошката и Любовта могат да излекуват света. Представи си какво ще стане, ако всички бъдем честни със себе си, започнем да прощаваме на другите и да ги обичаме. Вече няма да бъдем егоисти, няма да се занимаваме с клюки и да се осъждаме един друг. Светът ще бъде мястото, където всички ще живеем в Любов. 

# 34
  • Мнения: 77
Винаги давай най-доброто от себе си. Най-доброто, на което си способен, се променя непрекъснато. Най-доброто от теб ще зависи от това, дали действаш, когато си свеж сутрин или изморен нощем. Най-доброто от теб ще е различно, когато си щастлив и когато си разстроен, когато си здрав и когато си болен. При всякакви обстоятелства, просто давай най-доброто от себе си и ще избегнеш самопреценката, самообвинението и съжалението. 

а това е моето за днес!

# 35
  • Мнения: 730
Моето днешно споразумение:
Не приемай нищо лично. Преобрази живота си. Когато откажеш да приемаш нещата лично, ти избягваш много бъркотии в живота си. Чувства като гняв и ревност, дори тъгата ти, просто ще изчезнат, ако не приемаш нещата лично.   Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 6 810
Не прави предположения. Открий истината. Като правим предположение, тълкуваме даден факт погрешно. После го приемаме лично и реагираме, като изпращаме емоционална отрова чрез думите си. 


Момичета, знаете ли дали книгите ги има в книжарници Хеликон?

# 37
  • Мнения: 21


Момичета, знаете ли дали книгите ги има в книжарници Хеликон?

Книгите ги видях в книжарницата на МОЛа на Стамболийски.

Можеш да бъдеш в Рая още в този миг. Раят и Адът са ТУК и СЕГА, не е нужно да чакаш смъртта. Ако поемеш отговорността за своя Живот, за своите действия, бъдещето ще зависи от теб и ще можеш да бъдеш в Рая още докато тялото ти е живо. 

# 38
  • Лондон
  • Мнения: 403

"Моето днешно споразумение:

Не приемай нищо лично. Освободи се от самооценката. Не е задължително дори мненията, които имаш за себе си, да са верни; затова не е нужно да приемаш лично нищо от онова, което чуваш в собствения си ум "



р.р.Винаги казвам истината,а когато нямам възможност да я кажа, не се чувствам добре.НО дали ще мога да се науча ,да не приемам нищо лично?Мои близки дълго време успешно са ми вменявали вина/но всякакъв повод/ и сега ще трябва да се опитам да НЕ ПРИЕМАМ НИЩО ЛИЧНО.


# 39
  • Мнения: 3 576
За мен пък най-лесно беше да се науча да не приемам нищо лично  Peace
Някъде беше обяснено - всеки човек е центъра на света сам за себе си и не очаквай, че всичко и всичко се върти около теб - това е голяма заблуда.

# 40
  • Мнения: 730
И аз имам нагласа да не приемам нищо лично, но понякога се проявява/признавам си/, но поне е полезно това, че веднага се сепвам и си казвам- Не приемай нищо лично  Simple Smile, и ми олеква и само наблюдавам...Дори понякога е забавно  Grinning

# 41
  • Мнения: 21
Любовта, която се излъчва от теб, те прави щастлив. Дори целият свят да те обича, тази Любов няма да те направи щастлив. Истинското щастие ще изпиташ само когато споделяш Любовта, която имаш в себе си. Това е Любовта, която променя нещата. 
 Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 6 810
Винаги давай най-доброто от себе си. Уважавай себе си. Уважавай мъжа или жената, която си. Поеми риска да осъществиш своята мечта. Действай, за да живееш пълноценно и да даваш израз на онова, което си. 
 Hug

# 43
  • Мнения: 3 929
Моето днешно споразумение:
Не прави предположения. Елиминирай клюката. Да правиш предположения, значи да избереш да страдаш, защото обикновено предположенията ни пораждат клюките. Ние правим предположения и вярваме, че сме прави, после защитаваме своите предположения и се опитваме да изкараме другите черни.   
Много е лично, за да споделя, как и колко много тези споразумения ми помагат в общуването и взаимоотношенията с хората. Би било хубаво, ако към всяко споразумение добавим конкретен пример от нашия живот. Ето, малко по-общо казано... аз, вместо да предполагам какво е искал да каже някой или да направи, просто го питам какво иска да каже, какво има предвид, за да не си правя грешни заключения. Така избягвам лошите мисли и съответно обида към него, мислейки си нещо погрешно.

# 44
  • Мнения: 730
Моето днешно споразумение:
Винаги давай най-доброто от себе си. Не стигай до крайности. Винаги давай най-доброто от себе си, но не стигай до крайности! Когато прекаляваш, ти изтощаваш тялото си и вървиш срещу себе си, затова ще ти е нужно повече време, за да постигнеш целта си. 

Прекрасно споразумение си изтеглих днес  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт