Отговори
# 45
  • Мнения: 21

Случи се така , че се издъних и не успях да спазя второто споразумение , в резултат на което се развихри страхотна буря, но тя отмина вече и аз отново продължавам със споразуменията.  Wink

Моето днешно споразумение:
Създай съвършената връзка между теб и твоето тяло. Отнасяй се към своето тяло с цялата си Любов, почит, благодарност и уважение. Когато си поставиш за цел да обожаваш тялото си и напълно да приемеш себе си, ще овладееш умението да поддържаш съвършени взаимоотношения и с друг човек. 

# 46
  • София
  • Мнения: 6 810
Не приемай нищо лично. Обичай и уважавай себе си. Ти никога не носиш отговорност за действията на другите, но носиш отговорност за своите. Ако някой не се отнася към теб с любов и уважение, за теб ще е дар, ако този човек си отиде от теб. Може да те боли, но сърцето ти в крайна сметка ще се излекува. 


Еххх, колко сълзи съм можела да си спестя, ако бях открила по-рано споразуменията.

# 47
  • у дома
  • Мнения: 708
Ето ме и мен. Още се удивлявам колко точно улучват ситуацията и душевното ми състояние в момента    bouquet

Бъди безгрешен в словото си. Давай израз на обичта си. Безгрешността на словото може да бъде измерена със степента на твоята обич към самия теб. Ако се обичаш, ти ще проявяваш тази любов в общуването си с другите и това действие ще поражда сходно противодействие. 

# 48
  • Мнения: 0
Прекрасна книга наистина. Въпроса е че не е толкова лесно да се победи паразита.Трябва всеки ден отново и отново да се връщаме към споразуменията. И пак борбата е трудна.

# 49
  • Мнения: 730
Аз не го възприемам като борба, по-скоро като игра- не съм успяла веднъж, нищо, след малко започвам отново  Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 624
Благодаря за темата!  Hug
От както прочетох Четирите споразумения и се замислих над смисъла им, започнах да приемам постъпките на хората по съвсем друг начин!  Grinning  За мен ключово се оказа: "Не приемай нищо лично".
Но имам проблем с изпълнението точно на това споразумение, което ми се падна днес:
"Винаги давай най-доброто от себе си. Реализирай идеите си. Да даваш най-доброто от себе си означава да действаш. Може да имаме много страхотни идеи в главата си, но идея без действие няма проявление, няма резултати и няма награда"
 Joy
Няма случайни неща!

# 51
  • Мнения: 146
Благодаря за темата!  Hug
От както прочетох Четирите споразумения и се замислих над смисъла им, започнах да приемам постъпките на хората по съвсем друг начин!  Grinning  За мен ключово се оказа: "Не приемай нищо лично".
Но имам проблем с изпълнението точно на това споразумение, което ми се падна днес:
"Винаги давай най-доброто от себе си. Реализирай идеите си. Да даваш най-доброто от себе си означава да действаш. Може да имаме много страхотни идеи в главата си, но идея без действие няма проявление, няма резултати и няма награда"
 Joy
Няма случайни неща!


Toчно нявреме и за мен.  Peace
Благодаря   bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 6 810
Не приемай нищо лично. Имунизирай се срещу отровата.Целият свят може да клюкарства за теб, но ако не го приемаш навътре, ти си имунизиран. Да си имунизиран срещу отровата насред Ада е подаръкът на второто споразумение. 
Идва ми тъкмо навреме. Винаги и всичко приемам лично. Не мога да се отърся от това. Знам, че нищо не е лично, но.., не успявам да се изолирам от отровата. Confused

# 53
  • Мнения: 620
в темата за подсъзнанието дават линкове за предаването на кафе с Гала. Там психолога Еленко ми направи впечатление, че е изпечатал споразуменията върху визитката си Grinning дизайнерски добре направено и много полезно. Той споделя, че учил години хората на това, но той самия от две години ги практикува.

интересно ми е има ли такова спорразумение " Не гадай а питай"

# 54
  • Мнения: 146
интересно ми е има ли такова спорразумение " Не гадай а питай"
Според мен това е интерпретация на споразуменито "Не прави предположения" Peace

# 55
  • Мнения: 620
miniemouse , благодаря  Peace

Общи условия

Активация на акаунт