Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 75-та тема

  • 117 977
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
Скъпи кулинари/ки  Hug минавам само набързо да покажа вечерята ни днес - питка/тутманик със сирене и кашкавал
Първо още в суров, а после и в изпечен вид. Стана супер мекичка душичка  Crazy Моят мъж не е много голям любител на тестените изделия, но щом той изяде цели 3 парчета......  Grinning
 

# 721
  • Мнения: 319
И от мен бърз отчет - готвя си аз, обаче са все обикновени манджи, та не ги и документирам - шницели, кордон бльо, картофени кюфтета, кюфтета от кайма и така.
Ето едни броколи днес снимах само -

# 722
  • Мнения: 4 358
Да ви покажа какво направих с посния сладкиш.Отново моя постен ябълков правих оради ред причини и ограничения в диетата.
Благодаря на всички които ми писаха за идеи  bouquet.Обичам ви Hug.Като разширя пустата диета ще пробвам едно по едно каквото ми пратихте Heart Eyes

# 723
  • Мнения: 211
Здравейте, мили момичета и момчета!

megansg, благодаря!  Hug
Дес, да е жива и здрава майка ти, честит и рожден ден! Тортата и питките ти изглеждат много вкусно!
Мила Венета, цялото ти меню е много вкусно (особено сладкиша), но най-много се зарадвах на плитката до хлебчето! Напомни ми на прекрасните ти животинки и фигурки, които правеше от тесто миналата година, точно по това време, когато аз се включих в темата!
FRESA, и козунака, и топчетата, и сладките ти изглеждат страхотно!
Мама Цоцоланка, аз разбрах всичко още с първата снимка на тортата, направо ми проговори  Laughing Изглежда много вкусна! Ооо, видях и последния ти пост! Станах ей така  #Crazy  Всичко ти е много вкусно, искам и аз!   bouquet
Alyona, изключително красиви кремвиршки! Ще запомня идеята!
Камерън, рени55, и вашите кифлички изглеждат ужасно примамливо!
Vivian*, впечатляващ лучник! И тортичката ти е сладурска!
Този път "на мода" в темата са кексовете- beniii, viv-miv,  Краси, megansg, Камерън, Benita, Lindita, Aredhel (връщах се да гледам и твоя),  на всички ви кесчетата са страхотни!
ditsan, благодаря за рецептата! Баклавата ти изглежда идеално, впечатлих се от разрязването!
didolinaa, вълшебни бухтички!
Пепчо, пак патешко филе и пак си го докарала официално!
Apr, ще дойда у вас да гледам и аз филми! Даже ще дойда още за закуска  Laughing
Джемма, видях гъбките в другата тема, страшни си ги направила! А тортата ти изглежда много вкусна и красива!
Лина, много слънчев тиквеник!
RuVe, много добре изглежда тутманика!
Хъни - Бъни, много ти е хубаво сладкишчето, честита ви месечинка!

От мен рибка - пангасиус. Направих я на фурна, във фолио и после запекох. Може би трябваше да я изпържа, защото така ми се видя много мазна.... И една зелева салатка:



Пожелавам ви приятна неделя и до скоро, в следващата тема!

# 724
  • Плевен
  • Мнения: 602
     Ето какво имаше тези дни на нашата трапеза:
 
Норвежката гъбена супа на Винце                                   Сладки с овесени ядки и сусамов тахан на Йоана
 


Салата от зеле, моркови и цвекло                                 Винен кебап с картофено пюре
   

Хубав и слънчев есенен ден от мен!

# 725
  • Мнения: 28
Mitonela  много вкусна ми изглежда гъбената супа. Много обичам гъби Simple Smile Има ли я написана рецептата?
От мен един Двойно печен маслен сладкиш с малинов мармалад

Спокоен неделен ден  Wink

# 726
  • Плевен
  • Мнения: 602
Kosilq, наистина е много вкусна-заслужава си темата-ето я:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269708.0

# 727
  • Мнения: 108
Много е вкусно пак при вас момичета, пък и доста идеи от вас черпя!
 smile3508 smile3508Чудесии правите!!! Браво Hug smile3501
Нали съм новак с мерак  Peaceи аз да си покажа обяда.
ОРИЗ С ПИЛЕШКО

# 728
  • София
  • Мнения: 15 512
   Да ви почерпя с първия ми опит за еклери, станаха въшебни, нищо,че нямат вид!

 

# 729
  • MUC
  • Мнения: 572
И аз се присъединявам към темата. От няколко седмици ми е фаворит  Peace

Пица с патладжан:


Понички:

# 730
  • Варна
  • Мнения: 202
Тайна прекрасни еклери
Вени,Бени прекрасни са сладкишите ви и хлебчето
Пепи както винаги разкошно

Мама Цоци,Бенита,Руве,Хъни,Митонела,Костиля,Леля Ог,Джема ,Лина  и всички е много вкусно newsm51
От мен днес наденичка "Стара планина"на Бони с картофени кюфтета и една питка на Мах мама






 

Последна редакция: нд, 24 окт 2010, 15:11 от megansg

# 731
  • Мнения: 126
Скъпи кулинари/ки  Hug минавам само набързо да покажа вечерята ни днес - питка/тутманик със сирене и кашкавал
Първо още в суров, а после и в изпечен вид. Стана супер мекичка душичка  Crazy Моят мъж не е много голям любител на тестените изделия, но щом той изяде цели 3 парчета......  Grinning
 
  bouquetНевероятно изглежда тази питка тутманик с сирене и кашкавал може ли рецептата!!! Praynig

# 732
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
Bobbylein , как направи поничките? Страхотно изглеждат   bouquet.

# 733
  • MUC
  • Мнения: 572
Bobbylein , как направи поничките? Страхотно изглеждат   bouquet.
Аелис, заповядай рецептата. Оригинала е от този немски сайт.

1/8 л. прясно мляко
90 гр. масло
1 ванилия

500 гр. брашно
1 пакетче суха мая (или 40 гр. прясна)
1/2 ч. л. захар
1 с. л. топла вода
1/2 ч. л. сол
1  яйце
65 гр. захар
Пудра захар или кристална захар с канела за поръсване

Тестото го правя в кухненски робот.
Разбърква се маята, топлата вода и 1/2 с. л. захар и се оставя да втаса за 10 минути и прибавям към брашното. В купичка, се стопля млякото и маслото. Да не е горещо, колкото маслото да поомекне.  Прибавят се всички продукти и се замесва  тестото. Оставя се на топло да втасва около час. Разточва се с дебелина 2,5см (моите са около 1,5см) и се изрязват кръгове с чаена чаша, в средата се прави дупка с пластмасова капачка ( или каквото имам под ръка). Нареждат се в леко набрашнена тава, покриват се и се оставят още 15 мин, след което се изпържват, по 2 минути от двете страни. Още топли се поръсват със захарта.  Аз много ги уважавам с нутела  Wink и винаги половината оставям непоръсени.

# 734
  • Мнения: 930
чакам новата тема за да си пусна снимката на рибка от обяд Mr. Green
Bobbylein  поничките изглеждат перфектни, като излезли от машина Peace
Mitonela къде мога да намеря рецептата за Сладки с овесени ядки и сусамов тахан на Йоана newsm78
RuVe погачата/тутманик изглежда страхотно Shocked
Хъни - Бъни този постен сладкиш отдавна му се точа, но се спирам, понеже не обичам мляко с грис, дали се усеща този грис по същият начин Thinking

а за всички момичета перфектни домакини сте  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт