За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 21

  • 39 096
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 940
физиологичен р-р с клеева тинктура - бързо ги сгъстява. аз първо пръсках стеримар, издърпвах секретите и след това разтвора. вечер слагах низита маз в нослето, за да овлажни лигавицата и общо взето спеше по-добре. справихме се с хремата за общо 7 дни.  Peace може би щеше да стане и по-бързо, но преди това малко се полутах докато открия правилната комбинация...

# 61
  • Мнения: 272
физиологичен р-р с клеева тинктура - бързо ги сгъстява. аз първо пръсках стеримар, издърпвах секретите и след това разтвора. вечер слагах низита маз в нослето, за да овлажни лигавицата и общо взето спеше по-добре. справихме се с хремата за общо 7 дни.  Peace може би щеше да стане и по-бързо, но преди това малко се полутах докато открия правилната комбинация...

На Рика комбинацията е доста добра. Но трябва да се внимава, защото всяка интервенция в двумесечно носле може да е дразнеща. А моите сополивци как плачат докато слагам нещо...
Аз мажа и едно "хималайско" мазило  http://www.si-plus.com/index.php?p=25 , но над нослето - на челцето (да загрява синусите).
И нашата лична докторка никога не ни изписва капки (даже и физиологичен р-р) Тя си пада малко хомеопатка и ни предписва хомеопатични.
Когато се обадиш на вашия лекар питай и за нещо имуностимулиращо.

# 62
  • Мнения: 940
На Рика комбинацията е доста добра. Но трябва да се внимава, защото всяка интервенция в двумесечно носле може да е дразнеща. А моите сополивци как плачат докато слагам нещо...

така е. аз на малкия в 5мл му слагах 2 капки. на двумесечно бебе бих сложила само една  Peace

# 63
  • Мнения: 4 615
Момичета, малкия ми се е изринал нещо...не ми се вярва да е от памперса, защото от много време го ползваме и не сме имали друг път проблеми. Първият път за два дни му мина от Бебе тан, но сега не намирам никъде арабския вариант, а само българския. Знам, че той не е толкова ефикасен, но другият спрян ли е от внос или само тук при нас не се намира newsm78 Мажа с Бочко и Судокрем, но няма особен ефект, макар, че Судокрема му влияе по-добре.

Може да е от памперсите без значение, че до момента сте ползвали само тази марка. Щом кремче не помага може да пробваш да свалиш памперса за ден, два. Ползвай само докато сте на вън.
Бейби тан не е ли на "Ален Мак" или "Арома"? Какъв арабски вариант? Знам, че е наше производство, но го изнасят.

# 64
  • София
  • Мнения: 39 876
икка, можеш да направиш и няколко седящи вани с отвара от смрадлика. А също и това, което е написала Raffaella Sanzio.
Но ако след това обрива не намалее, консултирай се с педиатъра.
Може и от памперсите да е. Според мен има разлика от пакет до пакет, макар и на една и съща фирма.

dani055, бебето е малко. Най-добре се посъветвайте с педиатъра.
Аз единствено съм пръскала стеримар, капала съм физиологичен р-р, използвах обикновен аспиратор на Чико. По мое мнение с обикновен аспиратор е трудно изсмукването.
Можете да разгледате в нет-а други видове аспиратори.

# 65
  • Мнения: 1 796
Момичета влизам в темата за да споделя,че проблема с гъбичките в интимната област е решен newsm44 и то само с мазило-разминахме се без хапчета.

# 66
  • София
  • Мнения: 39 876
Криси, чудесно Simple Smile
И на моя син веднъж му морихме гъбичка само с мазила и смрадлика.

# 67
  • Мнения: 4 615
Гъби ли се оказаха? Радвам се, че леко сте се оттървали.

# 68
  • Мнения: 1 796
Гъби се оказаха.Ама доста зор видяхме.Дано не се случва повече.Ама много кофти,че не се знае от какво са се появили и така не знам къде съм я объркала,че да не го правя повече.

# 69
  • София
  • Мнения: 39 876
Криси, за превантивни мерки не знам. Хубава хигиена.
За един обрив на дребния купих сапун на А-Дерма. Мирише отвратително, но действа Simple Smile

# 70
  • Мнения: 1 424
А как точно се прави тази баня от смрадлика Rolling EyesКакви са пропорциите...или сипвам малко смрадлика във водичката, с която му мия дупето?

# 71
  • София
  • Мнения: 39 876
икка, смрадлика купуваш от аптеката. Продават се в картонени кутии. На самата опаковка пише как се приготвя отварата.
Намерих едно описание в нет-а
Цитат
Указания за употреба на листа от Смрадлика:

За бани и компреси поставете 50 g ронени листа от Смрадлика в 2 L кипяща вода. Варeте 20 минути. Престоява при стайна температура 60 минути. Прецедете през марля.


Бани и компреси с отвара от Смрадлика се правят  1-2 пъти на ден.


За вагинални промивки, жабурене и гаргари  поставете 2 супени лъжици ронени листа от Смрадлика в 1 L кипяща вода. Варете 5 минути. Престоява при стайна температура 30 минути. Прецедете през марля.

Вагинални промивки, жабурене и гаргари с отвара от Смрадлика се правят  1-2 пъти на ден.

Трайността на отварата е 12 часа при условие, че се съхранява в хладилник при температура 20- 80С без да замръзва.

Състав: сухи, ронени листа от Смрадлика (Cotini folium) – 100%.

Аз изчаквах отварата (водата) да изстине до телесна температура. Сипвах в един леген и слагах малкия да поседи малко в него.
А подсичането му беше доста, имаше и рани. Може би съм направила 2-3 бани, не повече.
Една опаковка е за една доза отвара.
За цената ще те излъжа. Не е повече от 1,50лв.

# 72
  • Мнения: 1 424
Ан Мари  Hug Още утре сутринта ще купя смрадлика и ще направим процедурата.

# 73
  • Мнения: 4 615
2 лв , при нас цената е 2 лв. Не, че са от значение 0,50 лв , исках да кажа, че аз правех половината колчество и просто миех дупето с водата. Та и така може в случай, че детето откаже да седи в леген със цветна течност... като моето.

# 74
  • София
  • Мнения: 39 876
Raffaella, аз цената я видях във Фрамар Simple Smile Там е 1,30лв. Не съм купувала скоро и изобщо не съм се интересувала. Не, че наистина имат значение 50 ст. Simple Smile
На Алекс му дадох да пляска във водата, че даже и гумени патета пуснах да плуват Simple Smile

Предполагам, че и само измиване с отварата ще свърши работа, т.е. "промивка". При моя син положението беше тежко и педиатърката рече "седяща вана".

Общи условия

Активация на акаунт