Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 105

  • 91 089
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 24
Еееее, вашето писане край няма   Laughing
Свещи4ка това сладкарско желе фарситурата ли е?  newsm78 Чудя се от известно време може ли да се маже под чаршаф с него  Thinking Вчера си купих сладкарска глазура на "Ирида" - златна, малко съм разочарована  Confused тя почти не прозира, аз ли бъркам нещо? Преди по нашите сладкарници виждах торти, намазани с фарситура в която блестеше нещо като брокат и си мислех че и това ще е така  Rolling Eyes
Бубе трогна ме, поздравления на Клер за жеста!   bouquet А за тортите ти си знаеш  Heart Eyes
Оххх, май няма торта която да не ми е харесала Laughing Всички сте такива таланти...  bouquet
Рая дъха ми спря с тая чанта  Shocked
Нинон тоя подарък е супер, и за квилинга и за тънко разточената панделка  smile3501
Момичета извинете ме, че не коментирам поименно всички, както се бях залипсила напоследък от темата ще изпиша цял ферман    bouquet Перфектни и прекрасни са всички показани торти
Показвам една бърза с карамелен крем и блатове "медовик" за пробно - в къщи

И една поръчкова "от днес за вчера"...с хиляди условия  Laughing

# 691
  • Мнения: 1 745
hrisiv ,благодаря ти.Лошото е,че аз не съм в Сф,а тук имаме само едно CBA,в което няма глюкоза.Мъжа ми в момента е на работа и ми се искаше да го пратя някъде,където е сигурно,че има,че нали ги знаете мъжете какви са мърморковци..... Simple Smile
Иначе и аз поръчах на една позната в магазина,но чак вторник ще поръча.
Все ще намеря,няма да се отказвам.  Laughing

# 692
  • Мнения: 1 173
fotka да с отливка от истински е направен ципа .
Валерия тъй, тъй който е бягал от час по Геометрия  Laughing Mr. Green. Аз уж не съм , и все 5-6 имах , обаче футболна топка не знам как да направя . Виж , Шеметката има една , като истинска е .
Много е готин този левскар , виж след малко са те нападнали  всички "червени"  Laughing . Рисунката както винаги толкова много допринася за тортата ...искам и аз да мога  Blush .
Раче много е сладък този паток , малко тъмничък , но сладур
ninon красива панделка и толкова тънко разточена , как не я потроши  Shocked при нареждането . Обаче ми липсва  канта отдолу  .
Тандури  за мен е огромна чест да бъда вдъхновение именно за теб . Ти си "виновника" ,  да открия това красиво хоби   bouquet , моето вдъхновение да се развивам , исках поне малко "да приличам на Tandoori"  .Благодаря ти за това  Hug  bouquet

# 693
  • София
  • Мнения: 178
Стефина - страхотна ти е калинката. Толкова мила и сладурска!
Нелка - за теб каквото и да кажа ще е малко. Всеки път се прехласвам по таланта ти и се радвам, че те има.
Леля Ог - с теб сме били на една вълна по Хелоуин. Много са ти яки всичките неща.
Вал- футболистчето е супер, а за дзвера - думи нямам. Страшно ме кефят всичките ти творения.
Рая - чудно чанте. Като истинско!
Нинон - невероятно сладка и прецизно направена панделка. Поздравления.
Фотка - страхотен замък. Изглежда толкова реалистичен! Браво!
Май пропескам нещо, но нямам време да се връщам назад отново.
От мен един автобус. Правих го за едно 5 год. момченце, което е страшен фен на рейс 305.

# 694
  • Мнения: 125
Страхотни торти ! Рая ! Чантата невероятна, пратих на приятелка снимка и тя не вярваше, че това е торта! А Валерия ? Както някой пита... Ти наистина ли си човек? Златни са ти ръцете! Фреса каручката е страхотна! ninon с какво прави панделка?  Shocked много е нежна!

Аз правих торта вчера за днес по идея на r.i.angelova. Подарих на една позната. Та срещнах малко трудности с желатина. Уж четох тук там , български, руски форуми и така и не разбрах ще имам ли проблеми  със съчетание на мастика и желатин, понеже различни мнения срещнах.
Залях блатото с желатин и за всеки случай реших днес преди да занеса да сложа фигурки. И о ужас! Фигурки за 10 мин  почнали да се разтичат! След още 10 мин подарих вече тортата и заминах.  Embarassed Не знам какво стана нататък  ooooh! . Надявам се, да я разрязали и да я хапнали като заминах, че иначе направо не ми се мисли  Embarassed


Буболинкаааа страхотен автобус! толкова много дребни , фини елементи !
Оххх, и аз така искам да мога  Rolling Eyes Embarassed

# 695
  • София
  • Мнения: 315
Alyona ,Буболинката,Рая,Раче,Валерия,момичета,благодаря  bouquetМного се кефя на коментариите ви за панделката Blush
Панделката я правих с Пик-ко(за пореден път се убеждавам колко хубаво се работи с него).Райче,успях да понапукам една джувка,ама нали съм си предвидлива си имах резервна Grinning
Alyona ,много сладка торта,за по-сигурно е трябвало да мацнеш малко шоколад отдолу на фигурките Peace
Бубе,страшен автобус ShockedТоклова е реалистичен с всичките му подробности,а и цветовете са...абе всичко си е перфектно-както винаги Simple Smile
Раче,сладко пате,ама и бишкотената не отстъпва Grinning
Валерия,страхотен терен си му направила на младежа Grinning Я издай тайната на тази мрежа Thinking

# 696
  • Мнения: 3 861
Момичета, привет!

Видях невероятни красоти.

Нелка, Валерия, Бубе, Нинон, Альона, Раче, и още имаше, но вече изключих.

Страхотни както винаги.

Загубих ума и дума пред поредното творение на Нелка, но то винаги така става. Изумителна е.


Показвам си и тук тортето от предизвикателството и отлитам


Валерия, поправих се  Mr. Green

Последна редакция: сб, 06 ное 2010, 14:21 от доня КОПРИВА

# 697
  • Мнения: 909
Момичета да ви почерпя на бързо с една тортичка...баба ми има рожден ден !Да ми е жива и здрава!Наздравеееее  cheersGrinning

# 698
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Раче, кажи малко повече за тази глазура, как точно се използва, че и блести, аз такива торти не съм виждала сякаш.
Бубе, все съм чувала за фенове на какво ли не ама за фен на 305 не бях чувала.  hahaha
Сега гаранция няма да даде да го разрежат, ти си му го направила като истински, само калта по калниците му липсва.  Laughing
Много се забавлявах на историята в блог-а ти и стихчето е разкошно и на Девин трактор да му купите.  Laughing
Alyona, много е хубава, но защо така се е получило с желатина, аз не съм работила, че съм скарана с него и никога не ми се получава, но съм виждала торти с фигурки върху желатин.
ninon, тайна няма, мрежата е от твърд тюл от тези по-едрите, правих фитили, въртях, суках, но не ми изглеждаше много реалистична и се сетих за Дими, която каза, че казва как фигурките не се ядат и днес казах на сестра ми да махнат вратата и дръжките на топките и да си хапват от всичко останало.
Копривке и ти с линк!  Mr. Green
Аз вчера ходих да гледам в другата тема и разгледах всичко пък!
Впечалтена съм от кожения ефект който се е получил и на Дими плашилото е супер и обувките на Блуто изобщо страхотни торти има там ако може се явете и ги пуснете и тук.

Аз сега да ви покажа следващият ми домашен любимец.  Laughing
Ще го правя явно на части, защото става доста голям за сега малко врат и глава са готови.  Mr. Green
Лъска малко, че не беше изсъхнала боята, но сега вече е матов и гладък, лежи тук до мен и кротко похърква.  hahaha



Още снимки ТУК


merydit, жива и здрава да е баба ти!

# 699
  • Мнения: 1 173
Валерия абе ти от хлебарка сън не спиш , тези любимци как ги твориш , акъл не ми го побира  #Crazy . К'во да кажа , то вече думи не останаха . Обаче дЪ знаЙш , Ванчето змия ми е обещала , а от теб чакам един  такъв "любимец" ....някой ден като се появя на Бг земя и пием кафенце .
Релефа с какво е , нещо като мрежичка ?
Бубе готин автобус ...винаги с интерес следя работата ти , а сега и блога  Grinning
Альона добре си е тортата  , те нея ще хапват не фигурките  Wink
мередит да ти е жива и здрава , това сметановото изкушение какво е отдолу ?

# 700
  • София
  • Мнения: 315
Копривке,страшни форми  GrinningС този кожен ефект е супер!
merydit ,жива и здрава да е бабчето ти Simple Smile
Валерия,както си тръгнала с тез "красиви"домашни любимци,да не си намислила да отваряш "Джурасик парк" Mr. Green Страхотна изработка!

# 701
  • Мнения: 243
Ето и от мен една тортичка - малка е и не стана така, както исках, но ..винаги когато се стараеш повече, не ти идва отръки.... Mr. Green

  
    
N.B.Раче, тази с бишкотките изглежда много апетитна!
Много хубави торти!

# 702
  • Варна
  • Мнения: 29
Момичета, имам нужда от съвет  Praynig
Мисля да правя еклерова торта и да я украся като кошница с цветя. Мислих много как да го направя и ето какво измислих, МОЛЯ КАЖЕТЕ СПОРЕД ВАС ДАЛИ ЩЕ ИЗДЪРЖИ ПОКРИТИЕТО
Харесала съм си тази тортичка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=370889.0 Отдолу и отгоре на тортата мисля да сложа пандишпанов блат, за да може да държи по-стабилно тортата. Отгоре блата и отстрани да измажа с маслен крем. Кошницата - от шоколадовото тесто на Ванчето, а цветята с РМ2. Явно РМ2 ми стана любимото тесто за фигурки  Mr. Green Благодаря на всички за съвета да си държа постоянно в найлонче тестото, което не използвам, докато работя с другото  Hug

# 703
  • Мнения: 186
Neya, бих те посъветвала при сглобяването на тортата да сложиш и по борда лента от правоъгълен блат или бишкоти.

Изполвам повода, че влязох, за да ахна пред домашния любимец на Валерия, и да отправя комплимент за тортата с футболиста (но мъничко са му къси ръчичките  на фона на съразмерните и мускулести бедра. Надявам се, че нямаш нищо против градивна критика. Казвам го с ясното съзнание, че една човешка фигура не съм моделирала досега и зная колко е трудно). Мрежата на вратата ядлива ли е?

Alyona , силно се надявам да е издържала тортата до разрязването, защото е много ефектна!

Атобус 305 - много як!

Рая, това не е торта! В кой магазин за чанти я снима?  Grinning

Раче, това паточе много закачливо гледа Simple Smile

# 704
  • Мнения: 289
Валерия ти ме шашна,уникален е този дзвер!
Аз влизам с въпросче-за другата седмица имам да правя две торти.Едната от които двуетажна.Кажете дали медовика става за двуетажна.нещо крема ми се вижда малко разтичащ само от тази сметана и захар.А какви други по стегнати кремове биха били подходящи за блатовете на медовика.

Общи условия

Активация на акаунт