Бременни и майки от проблемното 2010 - четиринадесета част

  • 32 950
  • 770
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 16 216
Мен малко ме притеснява практиката за хранене на толкова малки бебчета в легнало положение, крие доста рискове.

KayRenn, не знам дали ти се е случвало да храниш бебе (с кърма или АМ) в кувьоз (а на мен ми се е случвало, с източена кърма за да не се отбие, в продължение на 11 дена) - даваш шишето в легнало положение и много внимаваш да не се задави.

В нито една българска болница, където по една или друга причина майката не може сама да нахрани бебето (тежко секцио, задължителен продължителен престой в кувьоз и т.н.), бебетата не ги хранят с шише гушнати, винаги шишето е в леглото до бебето.

Не съм тръгнала да споря излишно, просто има ситуации, в които може и не по учебник.

# 736
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
О, определено няма място за спор. Съжалявам, ако съм засегнала някого с думите си. Просто много се плаша от това, което може да се случи. Проблемите ми със стерилитета ме направиха до голяма степен песимист и ме накараха да виждам най-лошия сценарий във всяка ситуация.

Ники, а на теб ти се възхищавам ужасно много за това, че си успяла да поддържаш добра лактация толкова дълго време. Това непрекъснато цедене под час, стерилизация на помпи и съдове за съхраняване изисква желязна дисциплина. Аз лично не знам дали бих могла да се справя.

Последна редакция: вт, 21 дек 2010, 07:07 от KayRenn

# 737
  • София
  • Мнения: 16 216
О, определено няма място за спор. Съжалявам, ако съм засегнала някого с думите си. Просто много се плаша от това, което може да се случи. Проблемите ми със стерилитета ме направиха до голяма степен песимист и ме накараха да виждам най-лошия сценарий във всяка ситуация.

KayRenn, вероятно и аз "съм ти влезла остро", но не много големия ми опит от четене и писане по форумите (+ "изработен" перманентен БАН във форума на Зачатие) ме научиха непоискани съвети да не давам. Ако някой нещо пита, и аз знам отговора - да, но да наставлявам като свекърва кое може, кое не може, не. Непоисканите съвети така или иначе не ги слушат.

# 738
  • Мнения: 945
Здравейте всички!

Първо за хубавите новини:

ПЛАМС, честитоооо!!! Много хубав, дълъг прекрасен живот на Малена пожелавам, както и на вас нейните родители!
[/color][/size]

Нинка, мила, разплаках се от радост като гледах снимките. Едното бебе много прилича на скъпата Алекс. Всъщност и двете деца на теб повече си мязат, да са живи и здрави!

Сега за нас.

Имаме си сърчице и мама го чу. Голямо е бобчето около 17 мм. Не си помня точно последния мензис, ама около 30 юли ще е терминът, за една лъвичка се молим.

# 739
  • Мнения: 2 422
Ники-пики просто дъхът ми спря много са хубави и мънички и и.и.и.ии ох котенца направо ми идва да ги намачкам Hug

Иглика стархотна новина Hug

Шарки не бъди груба.

Хера, имаш прекрасни фотоси (и модели) - ние с Норе има да ти дишаме праха Simple Smile.
ИСКАМММ да ги видя и аз Blush

# 740
  • Мнения: 4 589
Здравейте,

относно храненето, аз давам така, както децата са свикнали от болницата, разбира се непрекъснато ги проверяваме. Книги не съм чела, не съм питала ок ли е или не. А и Йо яде така много по-добре и бързо, иначе в ръце заспива.

С кърменето не сме много на "ти" все още и мисля, че няма и да станем, защото аз не настоявам много. А и така свикхан с цеденето, че не ме притеснява, стига да има достатъчно кърма.

Танче, много се радвам за вашето сърчице.

# 741
  • Мнения: 916
Ники, страхотни са двамата, прекрасни  Hug Да са ти живи и здрави  Hug

Иглика, много се радвам за добрата новина  Hug

Пламс, добре дошла на Малена, голяма да порасне и много да ви радва  Hug

Много хубави снимки видях и много ми хареса джудженцето на лилка  Hug Направо ми е мерак и моя разбойник да го изтипосам като джудже и да го увековеча  Mr. Green

# 742
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Пламс, честито бебче  Hug Да е здрава и много да ви радва   bouquet
Момичета, аз съм доста притеснена. Някоя от вас имала ли е нисък серумен албумин?

# 743
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
С риск да си навлека още остри и гневни забележки, но amanita какви са точно стойностите на албумина ти. Аз се поразрових из разни статии и изследвания, където според конкретните стойности се определя дали има проблем и какъв е евентуално той. 
Какво каква лекарят ти по въпроса? А има ли вероятност за лабораторна грешка?

# 744
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Серумният албумин е 36,3 при референтни стойности над 38.
Албумин в урината няма. Общият белтък е 1 единица над най-ниската реф. стойност.
Лекарят ми каза да изпия 24 кутии Биогейм (сух протеин), което според мен е абсурдно. Не мисля, че има нужда.

# 745
  • Мнения: 1 167
KayRenn от Джъмбо го взех костюмчето на джудженце.

# 746
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
amanita, а има ли вероятност за лабораторна грешка? По принцип, ако си боледувала наскоро, това може да даде отражение на резултатите. А като се има предвид, че си и бременна това допълнително да намалява стойностите на серумния албумин.
Иначе може би е добре да се консултираш с още един лекар, поне след като чуеш още едно мнение ще можеш да прецениш как да действаш. Може и да се опиташ с подходящ хранителен режим да наваксаш с протеините.
Пиеш ли някакви витамини за бременни?

лилка, благодаря ти Simple Smile. Ще проверя там, веднага щом се прибера в България, много ми хареса костюмчето Simple Smile.

# 747
  • Мнения: 4 589
Здравейте,

аз да ви питам дали пиехте витамини след раждането и колко време? Аз довършва Пренатал-а и пия Ескимо-Омега 3. Но не знам до кога. А и косата започна да ми пада повече, четох че след 3 мес кърмене започва яко косопад. Дано се възстанови после.

# 748
  • Мнения: 2 422
Здравейте,

аз да ви питам дали пиехте витамини след раждането и колко време? Аз довършва Пренатал-а и пия Ескимо-Омега 3. Но не знам до кога. А и косата започна да ми пада повече, четох че след 3 мес кърмене започва яко косопад. Дано се възстанови после.

Аз от личен опит незнам но кумата ми много се оплакваше от косопад направо цели топки и мислише че ще остане без коса.
Но сега и е по хубава от преди по лъскава и по дебела, за витамини знам че не е пила даже и през бременноста.

# 749
  • Мнения: 2 342
Плами, да сте много щастливи с новото попълнение в семейството. Скоро кака да я направите!

Страхотни снимки на страхотни дечица! Да са живи и здрави всички!

Да Ники, така е с косопада. Сигурно е от спада на хормоните. Сестра ми с първото дете не го усети много, но с второто  Confused ела да видиш какво остава по гребена и в ръцете. Хубавата новина е, че след време се нормализира.

ИгликаHeart Eyes нека расте малката шушулка!


Последна редакция: ср, 22 дек 2010, 20:12 от Мира:)

Общи условия

Активация на акаунт