Коледно настроение!

  • 172 700
  • 792
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 720
Можели да кажете какво е това Коледен катър?

# 316
  • Мнения: 121
Можели да кажете какво е това Коледен катър?
Ами формите за коледни сладки.

# 317
  • Мнения: 720
Можели да кажете какво е това Коледен катър?
Ами формите за коледни сладки.
ooooh! Blush

# 318
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
...я кажете колко време преди Коледа трябва да се сглоби къщичката и бялата украса отгоре само от белтък ли е или може да сложа и бита сметана вместо белтъчната глазура(че се притеснявам нещо от суровите белтъци,за децата)

Миналата година аз лепих и украсих къщичката с пудра захар + вода, точно поради тази причина. Но тъй като в следващите дни тогава правих няколко пъти меденки, къщичката остана, а и децата също участваха в правенето и, затова и не искаха да я ядат, а си я гледаха и се хвалеха на гостите, че те също са участвали в правенето и. Разбира се с пудра захар не се получи този снежно бял цвят, но децата това даже не го отчетоха, за тях беше много забавно самото участие в направата и. Колкото до сметаната, мисля че едва ще е възможно, да се залепи с нея. За украса сигурно ще е възможно, но ще трябва, да я хапнете веднага след това, сметаната няма кой знае колко дълга трайност.

рецепта[/url] с план за къщичка.
Принтирах си къщичката, а каква доза от тесто ще ми стигне за тази къщичка? Благодаря  bouquet

Точно тази не съм я правила, но по мое мнение количеството на тестото, което е дадено в рецептата би следвало, да е достатъчно, за тази къщичка.



Последна редакция: ср, 27 окт 2010, 11:45 от Venetta

# 319
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Аз само с пудра захар и водичка правя сместа за слепване. Заради детето, разбира се. Но трябва да е доста гъстичко, за да лепне хубаво.

# 320
  • Мнения: 1 461
аз лепя къ6ти4ката с айсинг ,това е най доброто лепило според мен , разбивам белтъци с пудра захар добавям няколко капки лимон и с по6 с тънък накрайник нанасям по край6тата на детайлите които искам да залепя ,но първо сглабям стените оставям ги за една ве4ер хубаво да изсъхне айсинга и на другия ден слагам покрива.Рецепта за айсинг има тук в форума  Peace

# 321
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И аз лепя и украсявам с айсинг, но нашите къщички не се ядат - само "ахкаме" един месец край тях, а после са по-корави и от камък Whistling...

# 322
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Да, айсинга е най-доброто лепило, но аз не го ползвах заради децата. Ако знаех че няма, да я ядат къщичката, но... Между другото и с пудра захар не беше трудно, но с нея не може, да се постигне този красив бял цвят.
А къщичката не я хапнаха, защото тя постоя известно време на масата, не беше покрита и ние решихме, че се е напрашила, но един наш познат каза, че на него не му пречило това и му я подарихме.

# 323
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Най-доброто лепило за къщички е горещ карамел. Стяга за секунди... после винаги може да се украси с айсинг. Това с карамела съм го правила само веднъж и останах много доволна от резултата.

# 324
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
_Пепи_ , чист карамел или премесен с нещо, защото ако е чист карамел, то той стяга много бързо и това означава, че децата не могат, да участват, а те искат, да помагат, без тях няма да се размине. Нали заради тях я правя.

# 325
  • Мнения: 609
Страхотни идеи, много се запалих да си направя и аз къщичка  chef

Венета - много полезен линк към руския сайт  bouquet

Имам молба към Леля ОГ - може ли рецепта за шарените коледни сладки Praynig В събота чакам племенничета от Швейцария и искам да ги изненадам. Благодаря  bouquet  bouquet  bouquet 

# 326
  • Мнения: 1 461
момичета искам да ви попитам дали някои от вас има под ръка шаблона на Зори за медена къщичка

# 327
  • Мнения: 22 867
момичета искам да ви попитам дали някои от вас има под ръка шаблона на Зори за медена къщичка

FRESA, точно на Зори нямам, за съжаление, но в тая тема има още на първа страница, по-нататък също. А в тая тема направо станах разногледа и не знам колко време съм изтрепала в нея. Гледам до заплесия! Crazy Истински художествени произведения има. Ако имате време, започнете я от първа страница, пък нататък ............не знам! Grinning

# 328
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
_Пепи_ , чист карамел или премесен с нещо, защото ако е чист карамел, то той стяга много бързо и това означава, че децата не могат, да участват, а те искат, да помагат, без тях няма да се размине. Нали заради тях я правя.

Чист.... но съм го правила само веднъж. След като една къщичка я грозеше срутване.

А малкия при мен не изявява желание да помага, така че не ми пречи.

За тази година въобще не съм решила какво да правя, а и дали ще ми остане време  Blush

# 329
  • Мнения: 22 867

И още един линк към коледни красоти, вгледайте се в дадените в темата линкове, има доста, който водят към  шаблони на къщички, човечета, елхички, към други сайтове с подобни неща. Peace

Общи условия

Активация на акаунт