Коледно настроение!

  • 172 752
  • 792
  •   1
Отговори
# 330
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
ХАХАХАХА от вчера съм почнала да разглеждам старата коледна тема,а ето и новата,че чак и на 22 страница се записвам.Лелее.

# 331
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
И аз така мисля да направя да я слепя с горещ карамел 1 ден преди  коледа,но и това с пудрата захар е добра идея   bouquet,а отгоре мисля да я украся със сметана и да я предоставя на дъщеря ми да "твори"(другото човече е още малко за такива дейности newsm32),за да може после да става за ядене без да се притеснявам,пък не искам така с лека ръка да изхвърлям храна,като знам колко дечица гладуват по света.

# 332
  • Мнения: 0
и аз се записвам за да ви следя, макар и на 23 стр. Hug
по-късно ще се  включа и с  идейки

# 333
# 334
  • Мнения: 112
Лелееееее,labrex , тези ме разбиха от красоти smile3556 Направо ме шашардисаха!

# 335
  • Мнения: 121
Лелееееее,labrex , тези ме разбиха от красоти smile3556 Направо ме шашардисаха!
И мен Laughing Уж нямаше да правя коледна къщичка, а вече май съм на противоположното мнение Wink

# 336
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
И аз така мисля да направя да я слепя с горещ карамел 1 ден преди  коледа,но и това с пудрата захар е добра идея   bouquet,а отгоре мисля да я украся със сметана и да я предоставя на дъщеря ми да "твори"(другото човече е още малко за такива дейности newsm32),за да може после да става за ядене без да се притеснявам,пък не искам така с лека ръка да изхвърлям храна,като знам колко дечица гладуват по света.

Момичета не е добре да се украсява къщичката със сметана - едно че сметаната се разваля много бързо - до 2 ден максимално трябва да се изяде. Друго, че меденото тесто ще омекне от сметаната и след час-два къщичката ще се срути.

Не знам защо се притеснявате от белтъка. Особено ако е домашен - няма никакъв проблем да се консумира и месец след украсата. казвала съм много пъти - тук продават по панаирите медени сърца украсени с белтъчна глазура и имат трайност 3 месеца( е вярно там е използван сух белтък, но все пак белтък). А и това е целта на правенето на сладките месец предварително - нищо им няма. Вярвайте, че тук тази традиция е от няколко века поне.

За карамела - някой спомена, че от топлото му е започнал да лепне (както сладките с прозорчета които правихме миналата година). Така че или увивайте в целофан или си ползвайте белтък.

ПС. Ние редовно си хапваме меденки дори и след като са престояли 2-3 седмици.

# 337
  • Мнения: 1 461
момичета днес си купих сушени ягоди и черши но черешите са много кисели ,ще стане ли да ги ползвам за акк  Tired Tired или да търся други череши  Crossing Arms

# 338
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Дали се продават по магазините от тези малките целофанови пакетченца, че искам тази година да си опаковам по няколко меденки за подаръчета. По снимки съм виждала, а изглеждат кукленско и стилно Simple Smile Ще зарадвам доста хора, ако успея да се сдобия с такива.
А линка, който Labrex пусна е чуден, чак не ми се лягаше снощи, докато не разгледах всичко  Mr. Green

# 339
  • Мнения: 331
Миналата година си купих листи целофан от цветарския магазин и с телбод си оформих много красиви вързопчета.

# 340
  • Мнения: 1 461
ето ги моите пакетчета от миналата година ,дъщеря ми почерпи с тях в училище
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1071975974975&set=a.1 … 5.6907.1693429886
целуфановите пликчета си ги купих от една бутка на която продаваха всякакви торбички и пластмасови лъжички ,тарелки и т.н.,панделката си я купих от цветарския магазин

в крайна сметка си мисля че вместо череши са ми дали сушени вишни  Mr. Green

# 341
  • Мнения: 1 252
Prosto запис.
заваля сняг и ще ми стане и коледно...

# 342
  • София
  • Мнения: 1 755
Запис. По-късно ще дам и някои идеи.

# 343
  • София
  • Мнения: 1 419
С този сняг ще се запиша и аз:)

# 344
  • Мнения: 112
Попаднах на един стар брой сп. "Кулинарен журнал" и там видях тази страхотна идея за Коледен влак.



Надявам се , че се вижда добре. Освен къщичката май ще пробвам и това.Хареса ми като идея!

Общи условия

Активация на акаунт