ИКЕА! ИКЕА! - Тема 8

  • 69 712
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 144
Иначе да питам някой да има етажерките (за книги предполагам) Билли-интересува ме тази,която е 80 см широка дали не поддава под тежестта на книгите?

О не, няма такава опасност  Peace
Напротив ! Имахме такива и издържаха 6 години, изкривиха се под тежестта на книгите (всички рафтове, без изключение) и ги изхвърлихме. По-разумно е да се закупят такива от по 60 см и 40 см, техният живот е по-дълъг.
во ме хвърли в оркестъра  Crazy  Аз имах такива и ги ползвах с години, над 6 със сигурност, нищо йм нямаше. Съседката и тя има от 80см-рови, пълни с книги, и на тях нищо йм няма  Thinking

Брех  Thinking Щом е така, явно съм изключение  newsm78 Направо си се изкривихя, извиха се и застрашаваха да се счупят...Пък книги като книги, все еднакво тежат.  Thinking

# 16
  • Мнения: 7 605
Уточнявам че повечето ми книги са с меки корици  Laughing

# 17
  • Мнения: 1 800

Иначе да питам някой да има етажерките (за книги предполагам) Билли-интересува ме тази,която е 80 см широка дали не поддава под тежестта на книгите?

имам такива от 3 години, за сега са здрави, даже ги местихме два пъти вече на по хиляда км. Захванати са за стената, но това едва ли има значение за здравината на рафтовете.

La vie en rose, да не би да е била лоша партида? Имахме диван, на който първата рамка се счупи за по-малко от година, купихме нова и нямаше проблеми след това.

---
Мерси за новата тема!

# 18
  • Мнения: 13 793
Запис в темата, честита на всички.
Малко оффтопик ама много с ами странни хора които умират да отварят нова тема на стара такава , особенно ако никога не са писали в старата. Темата е отработена не е нова , явно е в поредица, някой се е мъчил над дизайна, шаблона, оформлението и прочие и извеждъж се появява някой и цоп-  копи пейст и хайде ...спирам до тук.

# 19
  • Мнения: 32
Да се похваля купих си столове за трапезарията и възглавнички за тях  Heart Eyes много удобни

# 20
  • Мнения: 144
Може и партидата да е била, не знам. Купувах ги в края на 2003. Щом съм единствената с подобно оплакване значи е случайност а не правило.  Thinking Както и да е, заменихме ги с Експедит и тя поне няма мърдане.  Grinning

Вивалди, кои си взе ???? Да не са тези с тапицерията на които се нагледах последния път ?

# 21
# 22
# 23
  • Мнения: 199
Благодаря ти, soya-fen! Дано дочакаме отварянето на Нашата Икеа в тази тема!
Мноооооого оптимистично! Joy

# 24
  • Мнения: 278
Мина, честито ! А сглобихте ли вече всичко закупено ? Ама че съм любопитка.  Blush

Да, сглобихме и щорите и пердетата окачихме. Остана само едната етажерка дето е във формата на зиг-заг, но понеже нямаме бормашина ще почака малко тя.
А пердетата нали бяха 3 метра и трябваше да ги скъсявам. Във всеки пакет имаше от тия лепкащите ленти дето се лепят с ютията. И какво съм мерила какво не, ама едното перде в спалнята съм го направила по-късо от другото, ама карай. То се пада зад леглото и не се вижда.

Спалнята ни е 100% икейска Simple Smile Всичко от до  е от там. Само абажура не е от там.

Ето как стана масичката. Вижда се и малко едното перде Анита в тъмно кафяво и щорите са отдолу ама като пече слънцето не се виждат Simple Smile :
http://img535.imageshack.us/img535/6878/sl274827.jpg
http://img38.imageshack.us/img38/4472/sl274830.jpg

Ето тук ще сложим скоро  Praynig един хубав телевизор  Heart Eyes КАкто вече казах отгоре ще сложим етажерката в зиг-заг форма.
http://img547.imageshack.us/img547/1323/sl274832.jpg

А този гардероб го купихме втора употреба KULLEN май се казваше, вече го няма в ИКЕА. Но понеже беше в светло кафяво и не ни се вързваше на белите мебели в спалнята, го направихме ето така:
http://img145.imageshack.us/img145/9192/sl274820.jpg

И леглото MALM с чаршафите TANJA BRODYR
http://img687.imageshack.us/img687/281/sl274816.jpg

# 25
  • Мнения: 6 292
Може и партидата да е била, не знам. Купувах ги в края на 2003. Щом съм единствената с подобно оплакване значи е случайност а не правило.  Thinking Както и да е, заменихме ги с Експедит и тя поне няма мърдане.  Grinning
Не, не си единствената с това оплакване. Чела съм подобни оплаквания за огънати рафтове на Billy из коментарите към блога http://www.apartmenttherapy.com/, но също така имаше достатъчно хора, които опровергаха и казаха, че нямат проблем. Laughing Може би наистина е въпрос на партиди...
Ние имаме няколко Billy от 40 см, една от 80 см и една историческа от 90 см (знаехте ли, че по-старите модели са били по 90 см, а?!! Wink) и за сега нямаме нито един огънат рафт.

# 26
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 088
Честита нова темичка.
Честити придобивки, Мина. А за чистенето на щорите продават специални чистачки, нещо като голяма вилица, но д пухкави зъби. Мисля, че и в Икея го гледах, но може и по другите магазини да се намери. Не мога да намеря снимка да покажа как изглежда.

# 27
  • Мнения: 7 605
Честита нова темичка.
Честити придобивки, Мина. А за чистенето на щорите продават специални чистачки, нещо като голяма вилица, но д пухкави зъби. Мисля, че и в Икея го гледах, но може и по другите магазини да се намери. Не мога да намеря снимка да покажа как изглежда.
  нещо такова ли?

# 28
  • Мнения: 17

Авантюра си е това пътуване...
Сега за желаещите да се опнат в ИКЕА малко цифри.
минаване през моста кола - 14 лв. камион - 70 лв.
обратно минаване кола -34 леи, камион - 56 леи.
винетки кола 11 леи, камион - 14 леи. дневни винетки...
пари се обменят в МОЛ-а до ИКЕА при курс 3.7 леи за 1 евро. В Русе банките не продават леи, а бюрата дават доста неизгодни курсове. На мен ми излезе 1.89 леи за лев, при курс 1.91 леи за лев. Бива.
[/i]


Малка корекция минаването през моста от Румъния към България е 26 леи.
Относно курса лея евро 3.70 е много неизгодно. В центъра на Букурещ в чейндж бюрата курса е около 4.15 -4.25 леи за евро.
Може да обмените и преди да минете моста. Като минете кръговото в Русе и се отклоните за моста , непосредствено преди КПП-то /българското/ в ляво на тротоара има хора ,които обменят леи за евро . Курса при тях е около 4.00 леи за 1 евро.

# 29
  • Мнения: X
Честита нова темичка.
Честити придобивки, Мина. А за чистенето на щорите продават специални чистачки, нещо като голяма вилица, но д пухкави зъби. Мисля, че и в Икея го гледах, но може и по другите магазини да се намери. Не мога да намеря снимка да покажа как изглежда.
  нещо такова ли?

Peace Да върши работа.

Общи условия

Активация на акаунт