Контракции/Нисък хемоглобин или Магнезий/Желязо

  • 16 617
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 414
Ами пий ги по различно време на деня.

И на мен Док така ми каза през наколко часа, аз от 5-ти м. пия и магнезий и желязо  Peace

# 16
  • Мнения: 727
и аз така...намалих Магнезия,и да призная намаляха контракциите newsm78

# 17
  • Мнения: 780
Пиех ги през интервал от 2 часа.

# 18
  • Мнения: 40
да се включа и аз Simple Smileаз също ги пия и двете от 4мес. в интервал от 2-3 часа и продалжавам с желязото и до сега(38седмица)заедно с фолиева киселина Sad няма как....за да е добре бебка.....

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз бих те посъветвала да спреш магнезия и да пиеш само желязо.  Peace Поне от моя опит, тук правят кръвни изследвания 2 пъти през бременността за хемоглобин и ако е нисък изписват лечение, а относно контракциите според мен това е напълно излишно да се пие магнезии, защото тези контракции са подготвителни  т.н. Бракстън-Хикс, те не са болезнени, нито родилни, а контракции, който подготвят матката за бъдещото раждане и са полезни. Прави ми впечатление, че в БГ лекарите се презастраховат и изписват уж профилактично някакви напълно излишни неща, които в нито една друга друга страна не се дават.  Peace


Да де, логично е ти да знаеш по- добре какви са точно тези контракции, отколкото специалистът, който наблюдава конкретната бременност на конкретното момиче...  Tired ooooh!

Не чувстваш ли поне малко срам? Или нещо изобщо? Как ги даваш смело тези съвети - ами я си представи, че вземе да ги последва и да изгуби бебето!?


Аз бих те посъветвала да спреш магнезия и да пиеш само желязо.  Peace Поне от моя опит, тук правят кръвни изследвания 2 пъти през бременността за хемоглобин и ако е нисък изписват лечение, а относно контракциите според мен това е напълно излишно да се пие магнезии, защото тези контракции са подготвителни  т.н. Бракстън-Хикс, те не са болезнени, нито родилни, а контракции, който подготвят матката за бъдещото раждане и са полезни. Прави ми впечатление, че в БГ лекарите се презастраховат и изписват уж профилактично някакви напълно излишни неща, които в нито една друга друга страна не се дават.  Peace

Мойте контракции не са от подготвителните.
Аз много добре си ги знам какви са и колко боли.
Добре, че са на по-рядко.
Наистина мога да намаля магнезия, като нямам и да пия повечко желязо.


По- добре го вземай колкото е казал лекарят, дори и когато са намалели контракциите. Все пак, той вероятно е видял и измерването на контракциите, и кръвните изследвания, и доста по- голям брой бременности... и може би знае кое до какво води... в смисъл - може би не е добра идеята да "лашкаш" организма насам - натам...

Последна редакция: пн, 18 окт 2010, 13:14 от AnMary

# 20
  • Мнения: 6 164
Желязото не можеш ли да го вдигнеш с храна, а да си пиеш Магнерича? питам изцяло невежо

Няма никакво значение дали на теблетки или с храна ще го набавя - идеята е да не постъпват в организма по едно и също време.

и аз така...намалих Магнезия,и да призная намаляха контракциите newsm78

Това е много нелогично. Възможно е да се дължи на друго, но не и на намалянето на магнезия.

Дилянка, подкрепям katiABV и нищо повече няма да добавям. Момичетата са ти обяснили как да пиеш двете и нищо не намаляй по свое усмотрение. Naughty

# 21
  • Мнения: 723
Панджара вдига много хемоглобина....на салата с кисело мляко или с майонеза си е направо вкусен...
Е, киселото мляко намалява усвояването на желязото Peace
 А какво е панджар? newsm78

ето това Simple Smile
http://recepti.rozali.com/plod-zelenchuk/p6458.html

# 22
  • Мнения: 610
Аз също пих и Магнерот и Ферофолгамата на 2-3часа разлика и мога да се похваля,че хемоглобина ми стигна 136.Така,че си заслужава да се пие една шепа лекарства през няколко часа за да е добре бебчето.Ще се справиш!

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Панджара вдига много хемоглобина....на салата с кисело мляко или с майонеза си е направо вкусен...
Е, киселото мляко намалява усвояването на желязото Peace
 А какво е панджар? newsm78

ето това Simple Smile
http://recepti.rozali.com/plod-zelenchuk/p6458.html

О, да, много е полезно - за много неща... вкл. и за малки деца - на сина си правех каши с него, като беше бебе... той дори го харесваше много.. според мен, обаче, на вкус е  Sick
Руснаците го слагат едва ли не навсякъде...
Червено цвекло...

# 24
  • Мнения: 176
Аз бих те посъветвала да спреш магнезия и да пиеш само желязо.  Peace Поне от моя опит, тук правят кръвни изследвания 2 пъти през бременността за хемоглобин и ако е нисък изписват лечение, а относно контракциите според мен това е напълно излишно да се пие магнезии, защото тези контракции са подготвителни  т.н. Бракстън-Хикс, те не са болезнени, нито родилни, а контракции, който подготвят матката за бъдещото раждане и са полезни. Прави ми впечатление, че в БГ лекарите се презастраховат и изписват уж профилактично някакви напълно излишни неща, които в нито една друга друга страна не се дават.  Peace


Да де, логично е ти да знаеш по- добре какви са точно тези контракции, отколкото специалистът, който наблюдава конкретната бременност на конкретното момиче...  Tired ooooh!

Не чувстваш ли поне малко срам? Или нещо изобщо? Как ги даваш смело тези съвети - ами я си представи, че вземе да ги последва и да изгуби бебето!?


Аз бих те посъветвала да спреш магнезия и да пиеш само желязо.  Peace Поне от моя опит, тук правят кръвни изследвания 2 пъти през бременността за хемоглобин и ако е нисък изписват лечение, а относно контракциите според мен това е напълно излишно да се пие магнезии, защото тези контракции са подготвителни  т.н. Бракстън-Хикс, те не са болезнени, нито родилни, а контракции, който подготвят матката за бъдещото раждане и са полезни. Прави ми впечатление, че в БГ лекарите се презастраховат и изписват уж профилактично някакви напълно излишни неща, които в нито една друга друга страна не се дават.  Peace

Мойте контракции не са от подготвителните.
Аз много добре си ги знам какви са и колко боли.
Добре, че са на по-рядко.
Наистина мога да намаля магнезия, като нямам и да пия повечко желязо.


По- добре го вземай колкото е казал лекарят, дори и когато са намалели контракциите. Все пак, той вероятно е видял и измерването на контракциите, и кръвните изследвания, и доста по- голям брой бременности... и може би знае кое до какво води... в смисъл - може би не е добра идеята да "лашкаш" организма насам - натам...


Пффффффффффффффффффффффф, в цял свят бременните жени, които не пият магнерот при контракции губят бебетата си ли? newsm11 Това ми звучи много смешно... rotfImbo Естествено, че момичето само ще си прецени какво да прави и какво не.  Peace За справка и аз в 5-ти месец ходих на преглед в БГ и доктора ме попита дали имам втърдяване на корема, отговорих положително и той ми препоръча да си купя магнерот, съвет който подминах с усмивка. Все пак човек трябва да се имформира за всичко преди сляпо да се доверява, макар и на лекар.  Peace

# 25
  • Мнения: 7 112
В 7 пиех Магнезий, в 10 Fe, в 12:30 Магне-то, в 16:00 - Fe, в 18 и нещо Магне и към 21 винкел за десерт. В тази схема много внимавах кота да вкарам калция под формата на мляко и сирене.  Rolling Eyes
Накрая имах хемоглобин 117 в деня преди да ме резнат, а два дни след това вече бях с 125.  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 728
Бях в същото положение,по съвет на гинеколога пиех сутрин Магнерич,а вечер Ферофолгама.
Има доста теми за нисък хемоглобин,прегледай ги,има съвети за продукти,които могат да повлияят благоприятно на хемоглобина.
На мен лично много ми помогна пиенето на прясно изцеден сок/около 50мл./от червено цвекло всеки ден+всеки месец по 2седм.яденето на 10сурови лешника

# 27
  • Мнения: 23
Аз съм по същия начин с нисък хемоглобин, който тепърва ще проверявам при хематолог дали идва наистина от желязото (защото никога не съм имала проблеми с него), таа док ми каза желязо, ами започнах да го пия, след месец започнаха контракциите, болки от които се превиваш и не можеш да се изправиш, дори и през ноща, започнах магнерич. Прочетох листовката там пишеше да има разстояние и така започнах с разстояние да го пия... Да си призная тоя магнерич ми предписаха 3х2 амиии то много брее.. аа да ви кажа понеже ставам късно към 10.30 ии сутрин все забравям да го взимам сещам се по обяд и после вечерта ... да чукна на дърво не съм имала силни болки от както го почнах...

# 28
  • София
  • Мнения: 38 523
И аз вече така правя - сутрин Магнерич, вечер Малтофер фол.
Стискайте палци в понеделник да съм вдигнала хемоглобина!

А интересното е, че вече нямам грам контракции!
Точно когато започвам да ги очаквам с нетърпение.

# 29
  • Мнения: 722
Пффффффффффффффффффффффф, в цял свят бременните жени, които не пият магнерот при контракции губят бебетата си ли? newsm11 Това ми звучи много смешно... rotfImbo Естествено, че момичето само ще си прецени какво да прави и какво не.  Peace За справка и аз в 5-ти месец ходих на преглед в БГ и доктора ме попита дали имам втърдяване на корема, отговорих положително и той ми препоръча да си купя магнерот, съвет който подминах с усмивка. Все пак човек трябва да се имформира за всичко преди сляпо да се доверява, макар и на лекар.  Peace

Това, че ТИ НА СВОЯ ГЛАВА си решила да подминеш съвета на наблюдаващи гинеколог си е твоя работа. И да, ако не пия Магнерича ще си загубя бебето. Но щом си има предписано лекарство, то трябва да се приема.
 Аз съм още в началото, но от близо месец си пия Магнерич. Не заради подготвителни контракции, а заради нежелани такива. Не бих поела риска да махна с лека ръка на лекарски съвет. Още повече, защото имам един спонтанен аборт.
Тъй като не се "разбирам" много с месото предполагам, че и при мен ще има понижаване на стойностите. За повишаване на хемоглобина освен допълнителното приемане под форма на хапчета, може да се ядът твърдо сварени яйца, зелени зеленчуци, моркови, мед с орехи,.... това ще е моята стратегия Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт