ДА СПРЕМ ЦИГАРИТЕ ЗАЕДНО! - 2 част

  • 40 305
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 0
Здравейте, включвам се и аз в темата като пресен непушач. 6 години пушех. Все се чудех как да откажа цигарите и един ден реших, че това ми е последната цигара и си купих табекс. Започнах да го пия, но бях забравила, че си бях поръчала и книгата на Алън Кар "Не пуша вече". Когато тя пристигна бях на 3ти ден без цигари и я изчетох точно за 3 часа и половина. След като я прочетох изхвърлих табекса в кошчето за боклук, където му е мястото, защото нямаме нужда от такива неща, за да откажем цигарите. Просто само да го желаеш е достатъчно. От 8 дни не пуша и нито в един от тези дни не ми се е наложило да прилагам воля, за да не го правя. Препоръчвам горещо тази книга на всеки, който иска да откаже цигарите. Чувствам се по-добре и по-щастлива от всякога. Знам че само от 8 дни не пуша, но съм сигурна че така ще си остане. Чудя се как съм могла да се самозадушавам толкова дълго време и да живея с илюзията, че цигарите ме успокояват по някакъв начин. От както ги отказах спя спокойно и се радвам на живота. Нямам никакъв апетит... апетит имат хората, които се страхуват, че при първото изкушение ще запалят и започват да се тъпчат със семки, солетки, бонбонки. Работя на място, където всички пушат но по никакъв повод не съм изпитвала дори мъничко желание да запаля. Напротив даже ги съжалявам и ги убеждавам да прочетат книгата и никой не иска.... Затова давайте смело, НИЩО НЕ ГУБИТЕ ОТ СПИРАНЕТО НА ЦИГАРИТЕ!!!!!!

# 706
  • Бургас
  • Мнения: 6 545
Поздравления на всички ,които имат месечинка ,годишнина и повод да се гордеят със себе си   bouquet

mtonchovska ,наистина никой не иска да слуша за отказване,но пък сигурно нещо ги жегва и някой ден ще се събудят. И ние сме били така преди,но сега сме победители  Peace

# 707
  • Мнения: 1 324
14 месеца по-късно. Днес усетих любимата ми миризма на скъп мъжки парфюм и цигарен дим. Мммммммммммммммм... Все по-често се изкушавам. 

# 708
  • Мнения: 568
Втори ден без цигари и вече усещам как дишам с лекота... и кожата ми като че ли почна да сияе... Може и да е внушение  Rolling Eyes Естествено - умирам за цигара (всъщност цигари - една никога не ми стига), но удържам фронта.


Снощи осъзнах, че детето разбира какво му говоря и е в състояние да изпълнява прости команди. А почти се бях отчаяла, че никога няма да научи български, въпреки непрестанното ми плямпане по цял ден. И така... търпението и усилията никога не остават невъзнаградени!

Днес няма да си купя цигари, може би утре... , но днес не!



letsgo, дръж се! Нали знаеш след такъв дълъг отказ, като запалиш цигара и вкусът й далеч не е това, което си спомняш.

# 709
  • Мнения: 925
Аз пък на всеки 3-4 дена не издържам и сутрин паля по една цигара, вкусът и е отвратителен, раздвоява ми се всичко пред очите, сърцето ми се разхлопва, но пуша  Rolling Eyes. Знам, че е глупаво, знам че не трябва, но........... Хубавото е че през останалото време не пуша и някакси свикнах без цигари и не ми липсват. Днес като си купих една цигара и кибритче от лавката, продавачката  гадно се усмихваше, явно не съм само аз така. Confused Почувствах се като изпаднал наркоман дето си взема дозата. Sick

# 710
  • Мнения: 5
Пинки, драга, ти си класика ...

Слушай сега внимателно :о)

Ето къде е грешката -  приемаш цигарите за "меда" .. Така ли е?
Цигарите са убавото нещо, и ти се иска да си топваш пръсчето от време на време, но ...

От друга страна,  искаш да си свободна - но  възприемаш свободата от никотиновата зависимост като една жертва. Настройката е че ТРЯБВА да жертваш меда на цигарите, за едната свобода ...

Точно заради този начин на мислене се налага да пушиш тайно - това е една от най-тъжните картинки. Тайно приемаш дозата никотин и после се чувстваш виновна, и всеки път преди да го направиш мног одобре знаеш че ще се чувстваш виновна.

Помисли и си отговори на въпроса:

Кое е това нещо, което те кара да не можеш да контролираш живота си, което те кара да си под стрес, да пушиш тайно, все едно правиш нещо незаконно, а после да се чувстваш виновна? Кое е това нещо?

Представи си колко по хубаво щеше да се чувстваш ак отова нещо изчезне от живота ти? Това нещо не може да ти липсва - то те кара да се чувстваш гадно - защо ти е?
Всъщност свободата е "меда" :о) Въпрос на настройка.



Ето минавам да си  кажа...пак съм от тези ,които пушат по 2-3 цигари на ден.. Embarassed    Сутрин ми е най-трудно, абе не съм се измила още и мисълта ми е за кафенце с цигара..После се кротвам, дори сега бях на кафе  , приятелки пушеха, коментираха колко съм велика, и че наистина не пуша, направо се говори,  че съм ги отказала..ама това 2-3 на ден не е отказала....и вечер преди да си легна или по раничко ми се допушва...Е , това не е ли голяма простотия? Мога с 2-3 , а да не мога без тях?   Blush  Когато ходя на кафе и някой до мен на близо пуши и на мен не ми се пуши,защото пушачът до мен мирише на много гадно...да не говорим, ако съм в някой на гости , и влезе от вън човек,който е бил за да запали една цигара навън..така смърди.... И какво? Значи, аз като си смърдя - не е фатално, ама другите ,като ми смърдят -  казвам,че е много гадно.... ooooh! Не е справедливо  , знам,ама да си помрънкам малко,  че само тук можете да ме разберете ...Усещам как съм точно между двата  "лагера", на свободните и  на " зависимите"...Уж съм от "свободните ", ама си топя пръста в меда....Много гадно се чуствам, защото изпитвам вина,дори,когато си пуша тайничко едва ли не ....какво като никой не ме гледа, аз нали го правя заради себе си , не заради бай Миле...  Ох, хайде ,пак ще намина...чета ви редовно и се мотивирам...  Сигурно ще съм много горда ,когато съвсем ги махна..ама сега се чувствам като ..... Crazy

# 711
  • Мнения: 172
Идвам да се изфръцкам ---> 3 месеца без цигари! Много съм горда със себе си Simple Smile


П.С. На мен също ми харесва/приятна ми е миризмата на цигара, но знам, че ако аз пуша няма да е така. Аз не искам да пуша и не пуша Simple Smile Късмет на всички, които искат да спрат да пушат. Вярвайте в себе си и ще успеете. Не се изисква никаква воля, а само да не искате да пушите  Flutter

# 712
  • Мнения: 46
 Hug Ами нека да фръцна и аз- 2 години и половина без цигари, а пушех по 2 кутии на ден!
И е страхотно усещането,че си независим /ама не,че нищо не зависи от теб... Laughing/, и мисля,че
най-вече ме впечатли онзи момент от книгата на Алън Кар,в който той обяснява,че цигарата , всъщност е една тръбичка,която си пъхаш в устата и палиш единия й край,със същия успех би могла да се озове ,например и в ухото  ти Joy толкова смешно ми стана като си го представих ...
   И освен това ,момичета, не си мислете ,че ви се пуши! Между да и не - няма никаква разлика! Просто трябва да им кажем едно голямо НЕ!!! Това ви го пише една толкова пристрастена пушачка,на която никой не вярваше ,че може да изкара и час без цигара...
Хубав ден с много слънце в душите ви! Hug

# 713
  • Мнения: 5 776
И аз тук фръц с 6мес,не спирам да чета темичката,от голяма помощ ми е Hug
Все още държа картон цигари вкъщи и всеки ден избирам да НЕ пуша  Peace

# 714
  • Мнения: 12
Здравейте, момичета   bouquet , отбивам се само, за да споделя и да ви дам кураж. Пуших 15 години, като последните по повече от кутия и половина. Никога не бях правила опит да ги откажа, докато не попаднах на Пол МакКена. За един следобед ги отказах, и така вече седми месец, нито веднъж не ми се е допушило. След мен ги отказа сестра ми, и накрая мама, която беше пушачка над 30 години. Пожелавам ви успех, какъвто и метод да сте избрали  bouquet

# 715
  • Мнения: 220
Здравейте, момичета.От няколко дни чета вашата темичка, и тъй като няколко пъти правих неуспешни опити с отказването на цигарите реших да се включа при вас ,та дано вие ми действате стимулиращо.Преди малко дочетох книжката на Алън Кар и реших-край.Не вярвам силата на цигарите да е по-голяма от моята воля и от желанието ми да бъда здрава, да не се задъхвам при най-малкото натоварване, да не мириша ужасно и безброй други неща, които не можем да доловим докато пушим.Досега съм пробвала да откажа проклетите цигари с Табекс (не се справих), преди 2 години пробвах с електронна цигара(с нея успях да не пуша истински около 1месец)и не знам защо пак започнах, при условие,че когато пак пропуших имах адско главоболие.Сега мотивацията ми е много силна и се надявам наистина да се откажа от пушенето.Благодаря на всички,отказали цигарите ,че пишат тук и дават сила и кураж на такива като мен.  bouquet

# 716
  • Мнения: 9
Чета ви и се възхищавам на всички които са успели. Аз засега не мога, а всеки път като си купувам цигари си обещавам че като изпуша ТАЗИ кутия - спирам. Ми не мога, много ми е слаб ангела. Опитах поне да ги намаля, обаче тогава се получава обратния ефект - пуша даже повече. Ще продължавам обаче да ви чета и ако успея ще се похваля!

# 717
  • Мнения: 6
Здравейте Simple Smile
За мен цигарите са:
в офиса- възможност да стана от РС-то, възможност да си поговоря с колегите, причина да си почина от работата
в къщи- просто навик  #Cussing out
Пуша по кутия на ден  #2gunfire
за сега се записвам към тези които искат да ги откажат, но все още не са пристъпили към действието. Започнах да чета от старите ви темички. Имам нужда от нахъсване. От днес ще ги намаля драстично.  И съм решила когато изчета старата и тази тема да ги спра. Много се радвам на тези от вас които успяват, много ме мотивирате  Hug.

# 718
  • Мнения: 1 983
Здравейте, момичета.
От събота не пуша, в петък вечерта бях на клуб и препуших и от тогава не съм палила. Tired
На моменти много ми се допушва, но се удържам. Crazy Много ме е страх като седна на маса с питие как ще е? Crazy
Страх ме е и да не започна яко да ям (ето пак ми се яде, а преди малк ообядвах).
Според вас да си купя ли табекс?  newsm78
И понеже и друг път съм ги спирала уж завинаги, ама е било за малко, осъзнавам нещо много важно, което при мен дйства яко. В момента имам в чантата си цигари и запалка, но няма да пуша. Но ако нямам, ще се побъркам и ще поискам от някой да си запаля. Crazy
Връщам се да чета назад.  bouquet

# 719
  • Бургас
  • Мнения: 6 545
Има нещо такова .Аз все още имам една неотворена кутия цигари в къщи ,но особеното е ,че е неотворена ,иначе можеше да я изпуша .

Общи условия

Активация на акаунт