ДА СПРЕМ ЦИГАРИТЕ ЗАЕДНО! - 2 част

  • 40 306
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 12
И аз доскоро имах 2 кутии цигари, голям кураж са. Няколко пъти съм черпила мама,като ми дойде на гости и сега имам половин кутия, ще си я пазя  Simple Smile

# 721
  • Мнения: 6
Аз пък да ви кажа като ми се припуши много отварям кутията и помирисвам вътре. Предполагам всички се сещате за миризмата на незапален тютюн и станьолче от кутията Sick по тази стратегия вече трети ден вместо по кутия на ден пуша по 3 max 4 цигари  Sunglasses, което за мен си е голямо постижение. А също и започнах да си записвам в едно файлче с дата и час всичко, което си мисля за цигарите в момента. Пиша основно, когато едвам издържам да не запаля.
Искам да ви попитам вие след като ги отказахте почувствахте ли се по-жизнени, по-изпълнение с енергия?

# 722
  • Бургас
  • Мнения: 6 545
el*Martini  като ги отказах първото ,което забелязах е,че сутрин не съм уморена и нямам тази нужда от кафе.Не ,че сега примерно не ми се спи понякога ,но е по-различно .Преди ми трябваше поне 15-20 минути и силно кафе за да се съвзема.Сега кафе пия рядко и то без кофеин ,а без кафе не можех.

# 723
  • Мнения: 172
el*Martini Аз бях такава медуза докато пушех, че няма на къде повече. Откакто не пуша имам страхотен прилив на енергия - тича ми се, скача ми се, чувствам се жива! Не, че не се изморявам, напротив, просто самия тонус ми е повишен Simple Smile

# 724
  • Мнения: 6
 Grinning благодаря ви за отговорите момичета. Явно и аз когато ги спра окончателно ще имам същия прилив на енергия  Praynig само дано да успея. За сега съм ги намалила драстично, но ми е едва 4-ти ден, а като цяло вчера се чувствах ужасно уморена привечер, може би в офиса съм се преуморила де не знам. Ще пробвам да почна отново физически упражнения и да видим дали ще се върне тонуса ми Simple Smile
Да се отчета за днес още не съм пушила  Whistling, а не съм се и сещала за цигара  Peace
Не спирайте да пишете и да се хвалите с успехите си  Hug много ме радвате и ме мотивирате.

# 725
  • Мнения: 5
По скоро не си купувай Табекс или каквато и друга заместителна терапия.
Ти нямаш нужда зда заместваш никотина с нещо друго, тъй  като ти по начало не се нуждаеш от никотин за да функционираш нормално :о)

Никотина те кара да функционираш ненормално - да си постоянно в стрес и неспокойна освен в кратките 10тина минути след като изпушиш една цигара.

УСПЕХ!!!

Здравейте, момичета.
От събота не пуша, в петък вечерта бях на клуб и препуших и от тогава не съм палила. Tired
На моменти много ми се допушва, но се удържам. Crazy Много ме е страх като седна на маса с питие как ще е? Crazy
Страх ме е и да не започна яко да ям (ето пак ми се яде, а преди малк ообядвах).
Според вас да си купя ли табекс?  newsm78
И понеже и друг път съм ги спирала уж завинаги, ама е било за малко, осъзнавам нещо много важно, което при мен дйства яко. В момента имам в чантата си цигари и запалка, но няма да пуша. Но ако нямам, ще се побъркам и ще поискам от някой да си запаля. Crazy
Връщам се да чета назад.  bouquet

# 726
  • на майната си
  • Мнения: 425
Струва ми се, че 20-ти е добро число. Мисля тази вечер да сложа чертата  Embarassed за пореден път
Предният път темата много ми помогна, та а дано и сега имам късмет.

# 727
  • Мнения: 610
  Някои като откажат цигарите-отказват и кафето. Аз кафето сега го пия в която част на къщата си искам, дори в леглото  Grinning Всъщност не пия кафе за да се събудя, а защото обичам вкуса му. А тонуса ми е перфектен- почвам да рисувам, да чистя или готвя и без да съм глътнала глътчица сутрешно кафе ( за сравнение преди губих минимум половин час за кафе с няколко цигари... )

# 728
  • Мнения: 925
Елинор 777 браво на теб, спомням си, че миналата година когато се мъчех за пореден път да отказвам цигарите ти започна и успя.
Аз вече повече от година, пуша, не пуша, пуша по-малко, пуша по-много.  ooooh!
Изпуших толкова много последни цигари, провалих се хиляди пъти.
По-добре ми е като не пуша, буквално усещам как дишам по-леко, но ...................явно имам слаба воля  Embarassed #2gunfire #2gunfire

# 729
  • Мнения: 5 776
lasi   и аз изпуших безброй 'последни' цигари,не помня колко пъти се заричах  ooooh! ,но накрая се получи  Hug
И на мен тонуса ми е в пъти по-добър от преди,наистина вече нямам нужда от кафе като преди,но ми харесва и продължавам да си пия.Докато пушех всяка сутрин се събуждах много трудно,разсънвах се продължително време все едно имах махмурлук.

# 730
  • Мнения: 416
мαрия , това все едно аз съм го писала за събуждането...Ставах доста по-рано , за да имам време за кафето, цигарите и разсънването.Ако някой ми кажеше, че аз сутрин ще се излюпя от леглото без кафе... ами нямаше да му повярвам.Първото нещо, което пия е чай, после вече идва ред на кафето.А си бях кафеджийка- поне 5 големи кафета на ден.
А не пуша от 23 дена, сигурна съм, че няма да пуша повече.

# 731
  • Мнения: 44
Моят опит с пушенето и не-пушенето е следният:

всеки може да спре цигарите, но проблемът е, че после пак започва да пуши. Дали ще е след 1 месец, 1 година или 3 години- но много хора отново се връщат към този вреден навик с извинението "винаги мога да ги спра".

При стрес, или от скука или просто ей така - една цигара, после още една и така...

Затова важното е като спре човек да пуши, никога и при никакви обстоятелства да не запалва пак.


# 732
  • Мнения: 172
Моят опит с пушенето и не-пушенето е следният:

всеки може да спре цигарите, но проблемът е, че после пак започва да пуши. Дали ще е след 1 месец, 1 година или 3 години- но много хора отново се връщат към този вреден навик с извинението "винаги мога да ги спра".

При стрес, или от скука или просто ей така - една цигара, после още една и така...

Затова важното е като спре човек да пуши, никога и при никакви обстоятелства да не запалва пак.

  202uu Напълно подкрепям, с изключение на това, че е "навик". Хич никакъв навик не е, ами чиста зависимост, при това психическа!
Къде избягаха всички желаещи да спрат цигарите, разписвайте се  Peace   bouquet УСПЕХ , МОЖЕТЕ , само поискайте Simple Smile

# 733
  • Мнения: 568
Оф, ами аз се изложих и пак пуша...   Embarassed  Затова не се разписвам в темичката, иначе следя редовно. Ей сега си изпуших последната цигара от кутията и уикенда няма да си купувам. Трудното идва в понеделник, като ме налегнат пак задачките...  Confused

# 734
  • Мнения: 163
Привет, момчета и момичета!
Минавам да вдъхна кураж на борещите се с цигарите и да ги уверя, че могат да се справят.
Справка - дългогодишен заклет пушач (2 кутии дневно, понякога повече  Embarassed).
Спрях цигарите от раз, след многобройни опити и няколко временни спирания.
Резултат - 50-ти ден без цигари. bowuu
Нужна е само достатъчна мотивация! Wink

Общи условия

Активация на акаунт