ДА СПРЕМ ЦИГАРИТЕ ЗАЕДНО! - 2 част

  • 40 305
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 58
Записвам се и аз , трети ден пия табекс и съм ги намалила цигарите драстично.Незнам обаче дали ще успея напълно да ги спра.
Завиждам благородно на всички които са успели да се откажът от цигарте тотално.

# 736
  • Мнения: 601
Е как няма да успееш. Ти вече почти си ги спряла . Мисли по този начин и ти гарантирам успех  Peace

# 737
  • Мнения: 58
Благодаря Бубанка и дано да стане и то по-скоро. И да се похваля от вчера до днес изпуших само 3 цигари.

# 738
  • MUC
  • Мнения: 297
Аз съм на Табекс от 6 дни, от вчера не пуша. При мен табексът помага наистина, що се отнася до физическите симптоми. Мотивацията ми е голяма – опитвам за пръв път да ги спра, след 13 г. пушене, но няма да се разочаровам от себе си, решила съм твърдо.
Проблемите ми в момента са да преодолея навика да паля в определени ситуации – кафето го преборвам засега, т.е. пия си, но без цигара. Но излизането за работа, чакането на градския транспорт... изпълняването на разни задачки навън... досега винаги се "възнаграждавах" с по цигара. Сега автоматично си мисля за цигара в такива ситуации, това е най-трудното – да преодолея автоматизацията. В тези моменти се сепвам и си казвам "Е да, ама аз вече не пуша"  Party Действа ми много мотивиращо и обновяващо тази мисъл.
Отделно вече наистина дишам по-леко и се чувствам по-спокойна. Потресаващо е доколко цигарите са се били впили в ежедневието ми, използвайки всяка ситуация да затвърждават зависимостта ми от тях, без аз дори да подозирам за всичките малки клопки.

# 739
  • Мнения: 58
Диване радвам се за теб и поздравления.Аз тази сутрин с кафето ми се припуши но като дръпнах един път и ми стана гадно.

# 740
  • MUC
  • Мнения: 297
Пребори се да го изпиеш един път без цигара – бавно, не на няколко бързи глътки, наслади се на вкуса му, на следващата сутрин ще ти е по-лесно. Тази сутрин пак ми се допуши с кафето, не мога да отрека, но ми беше много по-лесно да го преодолея. Кафето само по себе си беше дори по-хубаво на вкус от преди – обонянието и вкусовите ми рецептори са започнали да се събуждат очевидно.  Simple Smile

# 741
  • Мнения: 5
Диване, страхотен пост. Великолепно си застреляла в десетката основния проблем - пушачите не осъзнават до каква степен са зависими от цигарите до момента в който не успеят да се оттеглят от старото си аз и да се погледнат отстрани, вече като непушачи.

Спрете цигарите и ше бъдете наистина по спокойни - вече никога няма да изпадате в конфузните ситуации в коит ови вкарват цигарите!

Аз съм на Табекс от 6 дни, от вчера не пуша. При мен табексът помага наистина, що се отнася до физическите симптоми. Мотивацията ми е голяма – опитвам за пръв път да ги спра, след 13 г. пушене, но няма да се разочаровам от себе си, решила съм твърдо.
Проблемите ми в момента са да преодолея навика да паля в определени ситуации – кафето го преборвам засега, т.е. пия си, но без цигара. Но излизането за работа, чакането на градския транспорт... изпълняването на разни задачки навън... досега винаги се "възнаграждавах" с по цигара. Сега автоматично си мисля за цигара в такива ситуации, това е най-трудното – да преодолея автоматизацията. В тези моменти се сепвам и си казвам "Е да, ама аз вече не пуша"  Party Действа ми много мотивиращо и обновяващо тази мисъл.
Отделно вече наистина дишам по-леко и се чувствам по-спокойна. Потресаващо е доколко цигарите са се били впили в ежедневието ми, използвайки всяка ситуация да затвърждават зависимостта ми от тях, без аз дори да подозирам за всичките малки клопки.

# 742
  • MUC
  • Мнения: 297
nicofree, благодаря!
Всъщност твоят блог наистина много ми помогна, тъй като бях в търсене на някои конкретни решения и внушения, които да приложа при себе си. Желанието за спиране вече го имаше, но тъй като се знам що за дзвер съм, трябваше да си подготвя конкретен подход.  Mr. Green

Докладвам – до момента нямам фалове. От време на време се забавям с пиенето на хапчето, тогава ми се допушва (невинаги обаче). Продължавам да улавям нови и нови ситуации, в които паленето ми е било автоматично, ужас! Дишам леко, тялото ми е по-... леко и жизнено някак си, не знам как да го опиша. И наистина съм по-спокойна, макар че очаквах точно непушенето да ме изнервя.
Подушвам какво ли не, включително цигарения дим на мъжа ми през две затворени врати.  Mr. Green
Обаче и той ще се захваща, чака само да си допие антибиотика, преди да почне – успях да го вдъхновя.  Sunglasses

# 743
  • Мнения: 1 280
Ето ме пак тук...Нали ви бях споделила, че стигнах до 3-4 цигари на ден../ако си спомняте де../, е сега вече съм БЕЗ ЦИГАРИИИИИИИИИИИИИИ  !!!!    Laughing   Ама да не симислите,че от кой знае кога? От днес... Joy  чак ми е смешно, как се хваля,  все едно  не пуша от не знам си кога... Но този път ще стане, вече го  знам..Ще идвам всеки ден ,може и по няколко пъти, да си мрънкам в темата , нали може?  - то няма за какво да мрънкам,ама ако много ми докривее за нещо, ще си кажа... Сега още нищо не усещам, да ме напъва за пушене..дано и не ми се случва много често... 
Ех, много гадно нещо са това цигарите.. от където и да го погледнеш !  Последните дни , дори усещах някакъв срам, че пуша... освен миризмата ... нещо викам си ,съвсем полудявам..27 години пушех... ама чак пък срам..а сега точно така се усещах,всякаш правя нещо много нередно, грозно и неприлично... Кой знае още какви ли мисли ще има да  ме спохождат ....

# 744
  • MUC
  • Мнения: 297
Pinkito, мрънкай си на воля.  Simple Smile
То стана всеки втори пост мой, хайде и някой друг да се включи де. Къде изчезнаха всички отказващи, преди като ви четях, така хубаво ме мотивирахте...

Това за срамуването – последните седмици, преди да спра, особено навън като пушех, и мен ме беше срам някак си. А и в Германия като че ли по-малко хора пушат, отколкото в БГ, та съвсем се чувствах като бяла врана. Аз продължавам да държа фронта, днес отново намалявам дозата табекс, още малко остана...

# 745
  • Мнения: 58
Да споделя и при мен как въри спирането на цигари, ами почти не се сещам за тях вече ,вчера слетобяд запалих една цигара и след второто дръпване я изгасих. И да найстина и аз се чувствам като чели малко по-спокойна от преди.Надявам се въобще да ги забравя и да не се сещам за тях и пешунето да остане в миналото ми.

# 746
  • Мнения: 1 280
Пия си кафето без цигара...определено ми е много необичайно... Аз обичам кафе и сутрин ще си го пия, но наистина го свързвам някак си с цигарите. Отивам на разходка, че тия кила...с цигари или без и тях имам да боря...Хайде спорна седмица и от мен!  Hug

# 747
  • Мнения: 925
Току що довърших книгата на Алън Кар  Laughing, купих си я най-накрая. Оказва се че пушенето освен , че причинява много болести само по себе си е болест. Пушенето е наркомания, когато пушим ние не се чувстваме по-добре, а просто облекчаваме симптомите на абстиненция. Rolling Eyes и така затваряме кръга. Много хубава книга, след която цигарите не са вече  сладки и  изглеждат безсмислени.
  bouquet Не искам да съм зависима, не искам повече да давам пари за да вредя на здравето си. Мислех си, че цигарите ме успокояват и затова пропушвах отново, всеки път при стрес на работа или у дома. Сега разбирам, че понякога дори съм си търсела повод да запаля  Embarassed и съм използвала това за оправдание. Сега пак съм под стрес, имам доста проблеми, но те никога няма да свършат, ако изчаквам спокоен  момент, най-вероятно той никога няма да настъпи.
Все още осмислям онова, което прочетох, но вече нямам търпение да започна. Laughing

# 748
  • MUC
  • Мнения: 297
Браво, хора, дръжте се!
Аз да споделя, че досега само един път съм сънувала, че пуша, беше първите дни. Явно съм успяла да убедя сама себе си, че не искам да пуша.  Simple Smile Иначе продължавам да констатирам някакви предателски мисли, стрелкащи се из главата ми – от типа на "ех, сега колко добре би ми дошла една цигара". А знам, че никак няма да ми дойде добре, нито физически, нито никак, но наркоманчето в главата ми все още е живо и се опитва да пробие някак си. Сякаш тези мисли не са мои, появяват се от нищото и дори ме карат да се смея... но да, наистина е болест и зависимост, много по-силна отколкото повечето хора си мислим.
Днес ми е 10-ти ден без гаден цигарен дим в дробовете.

# 749
  • Мнения: 172
Момичета здравейте! Повярвайте ми, че ще се чувствате все по-добре и по-добре. Когато пушех  бях страшно нервна - едно от ежедневните неща и второ от липсата на никотин ( момента, в който ти се пуши, но не можеш да запалиш, например си на работа и имаш клиенти и т.н.) Сега нямам подобни моменти, спестих си поне това! Дишам много по-леко, не смърдя, имам обоняние.... абе  куп положителни неща. Онзи ден във фейсбук случайно видях една моя стара снимка на която съм захапала цигара ... е няма такъв стрес. Направо се шокирах как изглеждам там. Стана ми тъжно, че съм си тормозела организма така ... но това вече е минало Simple Smile Дръжте се, само първите дни се усеща лек дискомфорт от това, че не пушите и този дискомфорт ви го причинява мозъка, защото си иска дозата ... ако му я дадете трябва да започвате отначало. С всеки следващ ден все по-рядко ще се сещате за цигара и ще ви е по-добре. Стискам ви палци и се извинявам ако съм отегчила някого   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт