специалисти, работещи пряко с деца

  • 3 693
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 543
Логопед, много лично приемаш всичко писано по темата. Хич нямах теб предвид! Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 132
Здравейте колеги,
Времето е доста подходящо за един въпрос ,който живо ме интересува вече доста време -как се пазите от пациентите си когато са болни?
Както знаете винаги се намира някой родител ,който да реши, че детето му не е чак толкова зле и може да се провежда терапия с него.
Кажете ми как опазвате здравето си и интересите на другите си пациенти в такива случаи?

# 47
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
мойте родители ми се обаждат, когато са болни и обикновено отлагаме часа, а аз им казвам какво да направят в къщи. Опитай да им обясниш, че ако те разболеят, освен че ще заразиш другите деца, ще отпаднат часовете на всички, докато ти оздравееш и така губят децата

# 48
  • София
  • Мнения: 132
това и аз го правя и повечето родители се съобразяват -това е и логично
обаче последната седмица имам вече два случая ,в който след като съм обяснил ,че ще се разболеят и други деца и ако и аз съм в болничен няма да правя терапия с никого ми казват -Ама то детето не зле (няма температура и тн. )само кашля и има малко хрема.
Това което ме притеснява, е че родителите са интелигентни хора, а на мен все още ми е неудобно да кажа - болни сте тръгвайте си ,няма да работя с вас днес.
Но явно на там вървят нещата ,защото иначе само аз си късам нервите и се тъпча с лекарства .

# 49
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
честно казано е много сложно, може би при мен мамите знаят, че работя с бебета и много внимават, но иначе само с обяснения и молби явно трябва. Няколко пъти ми се е случвало да отлагам часове за цяла седмица, че и повече и явно съм дала пример, де да знам newsm78

# 50
  • София
  • Мнения: 132
още не съм се отказъл напълно да обяснявам ,но следващия път в който ме разболеят определено май ще ме откаже-неприятно е когато не можеш да се разбереш с хората с обяснения и се налага да преложиш по твърд курс на поведение

# 51
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Виждала съм на вратите на 2 много уважавани от мен колеги, които са невероятни специалисти и преподаватели, огромни табели с надпис "В кабинета се работи само с клинично здрави деца". Не знам дали помага, но поне ще напомни на недосетливите родители.

# 52
  • София
  • Мнения: 132
ако ти кажа, че и на моята врата има такъв надпи,с но не помага не знам дали ще ми повярваш
обикновено ми казват-моето дете е нормално и му няма нищо -и обяснявам, че се отнася за физически, а не за ментални нарушения
явно трябва да съм по-твърд при опазване на собствените си интереси и тези на пациентите си

Общи условия

Активация на акаунт